Jump to content
mrx1

"Najcenniejsze" litery i znaki

Recommended Posts

Dopiero zaczynam zabawę z domenami, więc być może moje pytanie będzie lamerskie, ale zawsze chicłem o to zapytać. Otóż chcę rejestrować głównie dwuznakówki, trójznakówki, trzyliterówki. Kilka zarejestrowałem i myślałem, że są super, ale sprowadziliście mnie brutalnie na ziemię ;)

 

Tak więc zapytuję: Jakie litery, znaki, układy liter, układy znaków powodują, że domena jest cenna?

1. Czy układ cyfra-litera-litera jest dobry? Czy może lepszy jest cyfra-litera-cyfra lub jeszcze inny?

2. Czy pożądane są znaki typu myślnik?

3. Czy opłaca się inwestować w domeny .eu?

4. Czy jakieś litery dobrze działają na domenę? Jeśli np. jest spółgłoska, a później litera X to jest dobrze?

 

Wiem, że odpowiecie, bo to forum (naszczęście) tętni życiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Czy układ cyfra-litera-litera jest dobry? Czy może lepszy jest cyfra-litera-cyfra lub jeszcze inny?

2. Czy pożądane są znaki typu myślnik?

3. Czy opłaca się inwestować w domeny .eu?

4. Czy jakieś litery dobrze działają na domenę? Jeśli np. jest spółgłoska, a później litera X to jest dobrze?

 

Wiem, że odpowiecie, bo to forum (naszczęście) tętni życiem.

1. Nie ma już wolnych 3 literówek, chyba że chcesz używac "-" :|

2. Nie pożądane ;)

3. Owszem.

4. a ja nie wiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4. Czy jakieś litery dobrze działają na domenę? Jeśli np. jest spółgłoska, a później litera X to jest dobrze?

 

Litery, ktore zle wplywaja na nazwe (w uogolnieniu) to: X,Y,Q,V.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Litery, ktore zle wplywaja na nazwe (w uogolnieniu) to: X,Y,Q,V.

 

Aha, dzięki za tą odpowiedź bo to bardzo cenna wiedza, naprawdę dzięki. Dotychczas moje domeny miały którąś z tych liter ;). A jak jest z cyframi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak jest z cyframi?

3-cyfrowe globalne i europejskie będą miały jakąś wartość. Pod warunkiem, że uda Ci się dorwać chociaż jedną. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak jest z trzyznakowymi com?

Który z tych wariantów jest najcenniejszy jeśli chodzi o com? I ile jest mniej-więcej warta taka domena.

- cyfra litera litera

- litera cyfra litera

- litera litera cyfra

- litera cyfra cyfra

- cyfra litera cyfra

- cyfra cyfra litera

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak jest z trzyznakowymi com?

Który z tych wariantów jest najcenniejszy jeśli chodzi o com? I ile jest mniej-więcej warta taka domena.

- cyfra litera litera

- litera cyfra litera

- litera litera cyfra

- litera cyfra cyfra

- cyfra litera cyfra

- cyfra cyfra litera

 

 

http://3character.com/priceguide.html

Kolorowa tabelka na dole.

L to literka, N to cyferka

 

Wszystkie trzyznakowe .com, .net i info są zajete (nie wiem jak z .biz i .org - tu na pewno zajete sa wszystkie trzyliterowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. No to kicha. Ale może to oznacza, że trzeba brać się za trójznakówki .eu? Bo niedługo też mogą być wszystkie zajęte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha. No to kicha. Ale może to oznacza, że trzeba brać się za trójznakówki .eu? Bo niedługo też mogą być wszystkie zajęte.

 

Wszystkie trzyliterowe .eu są zajęte od ponad roku. trzycyfrowe nie wiem, ale pewnie też. Parę śmieci typu y-8.eu może być wolnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie trzyliterowe .eu są zajęte od ponad roku. trzycyfrowe nie wiem, ale pewnie też. Parę śmieci typu y-8.eu może być wolnych.

 

Ale mi chodzi o domeny typu CyfraLiteraLitera, albo LiteraCyfraLitera, albo podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://3character.com/priceguide.html

Kolorowa tabelka na dole.

L to literka, N to cyferka

 

Wszystkie trzyznakowe .com, .net i info są zajete (nie wiem jak z .biz i .org - tu na pewno zajete sa wszystkie trzyliterowe).

 

 

z tej tabeli wynika ze domeny L-L .com wyceniaja na min $1250

a u nas domeny z "-" sa narazie w nielasce i jest jest pelno 3literowych z myslnikiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie trzyliterowe .eu są zajęte od ponad roku. trzycyfrowe nie wiem, ale pewnie też. Parę śmieci typu y-8.eu może być wolnych.

Jest tak jak mówi pb. Trzycyfrowe są zajęte, jak ostatnio jakieś spadały to ktoś je błyskawicznie przechwycił.

Trochę 3-znakowych wolnych jeszcze jest. Np. v-0.eu, 0-x.eu. Ale jak powiedział pb to śmiecie, chociaż za 10 lat mogą mieć jakąś sensowną wartość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest tak jak mówi pb. Trzycyfrowe są zajęte, jak ostatnio jakieś spadały to ktoś je błyskawicznie przechwycił.

Trochę 3-znakowych wolnych jeszcze jest. Np. v-0.eu, 0-x.eu. Ale jak powiedział pb to śmiecie, chociaż za 10 lat mogą mieć jakąś sensowną wartość.

 

 

FYI

wczoraj znalazlem e69.eu - moze to juz smiec...sam juz nie wiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
FYI

wczoraj znalazlem e69.eu - moze to juz smiec...sam juz nie wiem

Mi się kojarzy tylko z pozycją 69. Przedrostek e- odsyła do czegoś w internecie więc mogłoby to chyba oznaczajć "internetowa pozycja 69 w Europie" albo "pozycja 69 on-line w Unii Europejskiej". Paranoja jakaś...

 

Szanse powodzenia maja tylko domeny które albo coś znaczą w realnym świecie (typu mp3, jp2, f16...) albo takie, które mają ciekawy wygląd: (o0o, p0q, b8d, 2x5...). Reszta to szmelc i trzeba mieć nielichego farta, żeby trafić na coś, co nabierze wartości. A najczęściej nabiera w momencie, gdy w pozawirtualnym świecie coś staje się popularne. Dopóki nie przyjęła się fraza "Pokolenie JP2" jp2 było praktycznie bezwartościowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcale tych trzyznakowych w formacie LiteraLiteraCyfra nie jest tak mało. Zapuściłem mój program na szukanie ich i odkryłem ich 688. Ale listę skończyłem na H,a mógłbym na Z, pewnie wtedy byłoby ich więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×