Jump to content
Sign in to follow this  
maklert

domena zarejestrowana przed rejestracją znaku towarowego

Recommended Posts

Chodzi o domenę zarejestrowaną przed rejestracją przez kogoś znaku towarowego. I to sporo. Domena zarejestrowana w 1999 a wpis nazwy jako znak towarowy 2005. Nie jest to słowo popularne, raczej słowotwór, jednak wykorzystuje go wiele firm na świecie, a nie jedna. I także wiele firm ma zarejestrowane to słowo, jako część swojej nazwy. Nie chce podawać nazwy. Chciałbym zacząć kampanię sprzedaży i mieć pewność, że nikt mnie nie zaszantazuje. Ja uważam, że nie, ale nie wiem... może były podobne przypadki?

 

 

EDIT. Sorry, troche poszukałem w sieci, poczytałem i sie uspokoiłem ;) Wprost identyczna sytuacja była z euro.pl gdzie sąd oddalił żądania powoda. Domena była zarejestrowana w 1998 a znak towarowy powoda zarejestrowany w 2005.

http://www.piit.org.pl/_gAllery/98/980/2498.pdf

Ważne w takich przypadkach, żeby nie było zarzutu nieuczciwej konkurencji. Zaparkowana domena może być zupełnie spokojna.

Edited by maklert

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT. Sorry, troche poszukałem w sieci, poczytałem i sie uspokoiłem ;) Wprost identyczna sytuacja była z euro.pl gdzie sąd oddalił żądania powoda. Domena była zarejestrowana w 1998 a znak towarowy powoda zarejestrowany w 2005.

http://www.piit.org.pl/_gAllery/98/980/2498.pdf

Ważne w takich przypadkach, żeby nie było zarzutu nieuczciwej konkurencji. Zaparkowana domena może być zupełnie spokojna.

 

Nie przecząc Twym słowom - chciałbym tylko wskazać, że w orzeczeniu "euro.pl" powód był uprawniony do znaku słowno-graficznego a nie słownego, także był z góry skazany na przegraną. Zrewiduj swoje rozważania także pod tym kątem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przecząc Twym słowom - chciałbym tylko wskazać, że w orzeczeniu "euro.pl" powód był uprawniony do znaku słowno-graficznego a nie słownego, także był z góry skazany na przegraną. Zrewiduj swoje rozważania także pod tym kątem.

 

A pozwany z kolei, miał zastrzeżony znak towarowy "www.euro.pl".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym zacząć kampanię sprzedaży i mieć pewność, że nikt mnie nie zaszantazuje.

 

 

Pewności chyba nie będziesz miał nigdy - sprawy są różne, jakby co to-składy orzekające też... Pewien jesteś, że tego słowotworu nikt wcześniej na świecie nie rejestrował?

 

Chyba lepiej masowej kampanii nie rób. Lepiej jakoś bardziej spokojnie i indywidualnie. Ktoś już pytał o tę domenę ?

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewności chyba nie będziesz miał nigdy - sprawy są różne, jakby co to-składy orzekające też... Pewien jesteś, że tego słowotworu nikt wcześniej na świecie nie rejestrował?

 

Chyba lepiej masowej kampanii nie rób. Lepiej jakoś bardziej spokojnie i indywidualnie. Ktoś już pytał o tę domenę ?

 

M

 

Słowotwór jest zarejestrowany przez kilkadziesiąt firm ale jako jeden z członów nazwy (podobnie jak "euro" dla euro-rtv-agd), choć to określenie w pewnym innym języku oznacza bycie w pewnej branży dla firmy, natomiast sama domena jest przez to atrakcyjna dla wąskiego kręgu firm, ale za to globanych. Nie można określić ściśle jednej jedynej firmy, która ma większe prawa do posługiwania się ta domeną, niz te pozostałe i dzieki temu to ja moge rozdawac karty.

Pod tym wzgledem, to tak, jakbym miał domenę lech.pl zarejestrowaną dużo przed wpisaniem przez klub piłkarski z Poznania oraz Browar produkujący takie piwo, swoch znaków towarowych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi kto z nich powinien posługiwac sie ta marką, więc mógłbym zaoferowac domenę do odkupienia obu podmiotom + np. Lechowi Wałęsie ;)

 

Nie chodzi mi o kampanię masową, nie będzie np. domeny na aukcji, chcę dotrzeć do 50-100 globalnych inwestorów z branży, którzy np. mają ten słowotwór wykupiony dla .com .net .co.uk .fr .de .es .at .ru itd itd. albo maja ten słowotwór w nazwie firmy. Pytania o tą domenę były zawsze, ale nigdy nie nadeszła żadna konkretna oferta, ani ja nie chciałem dotychczas jej sprzedawać (nie znałem jej wartości i balem się cos stracić), jednak teraz chcę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×