Jump to content
Sign in to follow this  
kazz92

Rozliczanie domen sprzedanych na AM

Recommended Posts

Witam, mam problem bo nie wiem jak mam rozliczyć domeny sprzedane przez AM. Nie mam DG i chciałbym je wpisać do rozliczenia rocznego, ale nie wiem czy mam wpisywać każdą domenę z osobna czy zsumować dochód i wpisać. No i jest problem bo na dropped mam jakieś dokumenty na zakup domen ale na sprzedaż nie ma nic.

Zastanawiam się tez czy czasem nie jest tak że jak wypłacę pieniądze z dropped to czy wtedy nie dostane jakiegoś potwierdzenia wypłaty i czy z tego czasem się nie trzeba rozliczać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, mam problem bo nie wiem jak mam rozliczyć domeny sprzedane przez AM.(...)

 

Zapytaj księgowej najlepiej....

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wiesz, gdybym miał własna księgową to bym nie pytał. Ja nawet nie mam DG, sprzedałem domeny za mniej niż 1000zł, ale wolałbym to wpisać do PIT-u żeby nie mieć problemu.

Edited by kazz92

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tu znalazłem tylko tyle na ten temat:

"Jeśli sprzedawcą domeny jest osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, sprzedaż domen rozlicza się jako przychód ze zbycia praw majątkowych w odpowiednim zeznaniu rocznym PIT."

 

Ale dalej nie wiem czy mam każda domen pisać w osobnej rubryce czy w jednej rubryce mam napisać "przychód ze zbycia praw majątkowych 1000zł"(nie pisząc ze chodzi o domeny i o jakie domeny) No i co z wypłatą środków z konta dropped ? Czy nie rozliczam się z tej wypłaty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisujesz sumarycznie, wszystkie dochody ze sprzedaży domen, parkingu itp., bodajże w rubryce C.1.5 - Inne źródła. Podatek możesz nadpłacić wcześniej lub po wypełnieniu PITu.

 

Edycja,

nie mam tylko pewności jak to jest z KUP w tym przypadku.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli sprzedałeś w krótkim odstępie czasu kilka domen to spoko, natomiast jeśli sprzedajesz w dłużym okresie to US się doczepi że ma to znamiona DG.

Jako osoba fizyczna bez DG rozliczasz sumę wszystkich przychodów razem - bo PIT ma jedną pozycję na to. Co do zasady powinieneś mieć jakąś umowę sprzedaży, ale nie ma takiej możliwośćci więc poprostu nalicz dochody z Dropped i też nie powinno być problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli sprzedałeś w krótkim odstępie czasu kilka domen to spoko, natomiast jeśli sprzedajesz w dłużym okresie to US się doczepi że ma to znamiona DG.

 

A skąd oni mogą wiedzieć czy w krótkim czy w długim odstępie czasu ? No i co znaczy długi odstęp czasu ? Bo u mnie to było w przeciągu 3 miesięcy.

Teraz jak już poczytałem o tych DG to stwierdzam że lepiej założę tą DG tylko się zastanawiam czy mogę teraz założyć DG i handlować domenami a te które sprzedałem wcześniej wpisał do tego rozliczenia jako osoba prywatna ? No i jeszcze jedno pytanie czy jakby US się doszukał tego że to ma być DG to powie mi o tym i każe coś zapłacić za to ? Miał ktoś taka sytuacje i mógłby się wypowiedzieć ? Czy może da się tak zrobić ze teraz założę DG i te domeny jeszcze wpisze do tej działalności ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A skąd oni mogą wiedzieć czy w krótkim czy w długim odstępie czasu ? No i co znaczy długi odstęp czasu ? Bo u mnie to było w przeciągu 3 miesięcy.

Teraz jak już poczytałem o tych DG to stwierdzam że lepiej założę tą DG tylko się zastanawiam czy mogę teraz założyć DG i handlować domenami a te które sprzedałem wcześniej wpisał do tego rozliczenia jako osoba prywatna ? Czy może da się tak zrobić ze teraz założę DG i te domeny jeszcze wpisze do tej działalności ?

Myślę, że jeśli wszystkie domeny sprzedałeś w ciągu 3 m-cy i dalej nie będziesz handlował to nikt Ci nic nie powie. Ale jeśli za 3 m-ce znowu kilka sprzedaż, potem ponownie itd to się mogą doczepić (jeśli będą potrafili sie tego doszukać :-)

Co do tego co już sprzedałeś to raczej na pewno mozesz rozliczyć osobno w zeznaniu rocznym niezależnie od tego czy teraz założysz DG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×