Jump to content
Sign in to follow this  
Mark

dropped.pl i serwery dns

Recommended Posts

Witam!

 

Mam taki problem...

 

 

Otóż mam sobie domenkę domena.pl i mam ustawione serwery dns ns.host.pl ns2.host.pl

 

Wszystko jest okej, ale chciałbym mieć przypisane do tej domeny serwery dns ns1.domena.pl ns2.domena.pl

Chodzi tylko oto żeby w whois widniały takie nameserwery....

 

 

Wiecie może jakie wpisy dns porobić żeby uzyskać taki efekt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

Przejdz na https://www.dropped.pl/nhosts.php po zalogowaniu i w pole Nazwa hosta wpisz -> ns1.domena.pl - w polu Adres IP wpisz adres IP serwera ns1.host.pl i analogicznie drugi wpis - ns1.domena.pl i IP drugiego ns2.host.pl.

 

Jezeli nie znasz IP serwera to Start->Uruchom->cmd.exe i wpisz ping ns1.host.pl - masz IP pierwszego - analogicznie do drugiego.

 

Na koniec zmieniasz DNSy swojej domeny na swoje DNSy - jezeli nie bedzie chcialo odrazu zalapac poczekaj az odswieza sie DNSy - i za jakis czas spróbuj ponownie ;-)

 

Jakikolwiek problem - pisz na kontakt()dropped.pl

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie szukałem tej strony z dodawaniem hostów ale gdzieś linka nie mogłem znaleźć po tych zmianach...

 

Robię jak piszesz i dostaje błąd:

Błąd EPP: Podanie adresów IP dla hosta jest niedozwolone [7008]

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ok.

 

Niby działa... pokazuje mi nameservery ns1.domena.pl, ns2.domena.pl ale adresy IP tych nameserverów to już są adresy ns1.host.pl i ns2.host.pl a czy dało by się tak zamieszać w strefie dns na dropped.pl lub w strefie dns na hostingu żeby pokazywało adresy IP np. serwera na którym stoi strona a nie nameserwerów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli definiujesz DNSy w nie swojej domenie (a dokładniej - w domenie nie utrzymywanej u nas), NASK nie pozwoli wpisać adresów IP, tylko zawsze weźmie adresy IP na jakie obecnie te hosty wskazują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×