Jump to content
kavsky

Zmniejszenie bazy danych

Recommended Posts

Witam Panów,

 

 

otóż mam taki problem, chcę wrzucić bazę danych jednak na moim serwerze występuje ograniczenie, że baza może mieć tylko 2 048 KB, natomiast moja baza ma około 2,5MB, czy można ją jakoś zmniejszyć ?

Edited by kavsky

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ograniczenie to występuje przy użyciu phpmyadmina?

 

Jeśli tak to zawsze możesz użyć alternatywy - MySQL Administratora - http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html wtedy ograniczenie pamięci ustawione na serwerze nie obowiązuje, bo to program Windowsowy / Linuksowy i korzysta z pamięci w komputerze. Po instalacji podajesz tylko dane do połączenia z bazą i wchodzisz w zakładkę "import".

 

Przy pomocy MySQL Administratora ładowałem nawet kilkuset megabajtowe bazy i nie było problemu, przez phpmyadmina w ogóle ciężko się cokolwiek wrzuca.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ograniczenie to występuje przy użyciu phpmyadmina?

 

Jeśli tak to zawsze możesz użyć alternatywy - MySQL Administratora - http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/5.0.html wtedy ograniczenie pamięci ustawione na serwerze nie obowiązuje, bo to program Windowsowy / Linuksowy i korzysta z pamięci w komputerze. Po instalacji podajesz tylko dane do połączenia z bazą i wchodzisz w zakładkę "import".

 

Przy pomocy MySQL Administratora ładowałem nawet kilkuset megabajtowe bazy i nie było problemu, przez phpmyadmina w ogóle ciężko się cokolwiek wrzuca.

 

 

a przypadkiem do mysql admina nie potrzebne w hostingu ustawienie IP ktore moze laczyc sie z baza zdalnie?

tak mialem w az.pl, nie kazdy hosting ma taka opcje.

 

 

 

A co do pytania o 2,5 MB, czy masz mozliwosc kolejnego exportu bazy do sql? jesli tak to mozesz spokjnie to zrobic za pomoca phpadmina, przy eksporcie utworzy 1 plikz polowa tabel, i drugi z polowa. I potem zaladuj je osobno, powinno wszytsko dobrze zaladowac.

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam Panów,

 

 

otóż mam taki problem, chcę wrzucić bazę danych jednak na moim serwerze występuje ograniczenie, że baza może mieć tylko 2 048 KB, natomiast moja baza ma około 2,5MB, czy można ją jakoś zmniejszyć ?

 

Jeśli wrzucasz bazę przez phpmyadmin to być może chodzi o ograniczenie maksymalnego rozmiaru danych POST.

Chociaż jeśli dobrze pamietam do domyślne ograniczenie wynosi 16MB.

 

Czy można zmniejszyć plik?

 

Jasne, jeśli nie jest skompresowany to wystarczy to zrobić.

 

Możesz również podzielić plik .sql ręcznie na dwie części i załadować bazę w 2 kawałkach. Danych nie jest dużo, wystarczy pdzielić na 2 kawałki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a przypadkiem do mysql admina nie potrzebne w hostingu ustawienie IP ktore moze laczyc sie z baza zdalnie?

tak mialem w az.pl, nie kazdy hosting ma taka opcje.

 

Tak, jest potrzebne IP lub adres serwera MySQL, inaczej MySQL Administrator wcale się nie połączy, ale nie było napisane, że takiego nie ma, więc zaproponowałem takie rozwiązanie. :P

 

Jeżeli adres jest lokalny (np. localhost czy coś w stylu mysql5-9 jak w ovh.pl) to można zawsze jeszcze użyć bigdump http://www.ozerov.de/bigdump.php - skrypt php, który wgrany na serwer może się połączyć i lokalnie i wgrać tak samo wielkie bazy jak MySQL Administrator (kilkaset MB i więcej). :P

 

Jednym z tych dwóch narzędzi można w każdym przypadku wgrać każdą bazę bez limitów narzucanych przez phpmyadmina. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×