Jump to content
Sign in to follow this  
asia20

Poppinanie domeny pod hosting - problem :(

Recommended Posts

Witam,

 

Pierwszy raz zajmuje sie podobna sprawa. Dzis spedzilam pol dnia na lekturze informacji w necie. Juz wiem co to hosting, domena itd. Ale oczywiscie musiały się napatoczyć jakieś problemy :(

 

Wrzuciłam stronę na darmowy serwer na freehost: www.tlumaczenia.forsale.pl oraz kupiłam domenę www.tlumaczymy.info na superhost.

 

zgodnie z poleceniem:

 

Jeśli posiadana przez Ciebie domena została zarejestrowana w innej firmie i chcesz używać jej na naszym serwerze, należy wykonać dwie czynności:

 

Pierwszą czynnością jest dodanie domeny.

Drugą czynnością jest zmiana DNSów domeny u obecnego registranta na:

Adresy Serwerów DNS FreeHost.pl:

ns1.freehost.pl.[83.149.125.103]ns2.freehost.pl.[83.149.125.104]

(registrant- Firma w której kupiłeś domenę)

 

dodałam domenę "tłumaczymy.info" w tym panelu.

 

i teraz nie wiem co zrobić bo w panelu superhost:

 

w sekcji: "Zmiana DNS tlumaczymy.info"

 

mogę wpisać tylko ns1.freehost.pl i ns2.freehost.pl bez tego numeru ip po nim i wtedy mi akceptuje. Nie wiem czy ten numer jest potrzebny, ale podejrzewam, że tak bo od paru dobrych godzin na www.tlumaczymy.info pojawia sie: acces forbiden ;)

 

Bardzo proszę was o pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

musisz jeszcze przenieść zawartość strony do katalogu tlumaczymy.info. czyli najprościej skopiuj przez ftp całą zawartość "tlumaczenia.forsale.pl" na swój komputer, a potem wrzuć to do katalogu "tlumaczymy.info" (taki powinien Ci się utworzyć na Twoim koncie we freehost.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK faktycznie utworzył się tam taki folder, ale teraz nie mogę nic wrzucać na to konto bo pisze że:

 

'[1156] Internet Exception Error 12003200 TYPE is now 8-bit binary 200 PORT command successful 553 Disk full - please upload later' a miejsce napewno jest. Wywaliłam nawet index.html z katalogu tlumaczenia.forsale.pl i nic :(

 

 

ps przepraszam, że z innego konta, ale wcześniej nie mogłam się na nie zalogować i założyłam drugie, a teraz oba mi się pomieszały ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak to jest z tymi darmowymi kontami, a nie lepiej zainwestować ci kilka złotych w jakiś mały hosting, bo pewnie dużego ruchu na tej stronie nie ma, a przynajmniej nie będziesz musiała sie martwić o serwer i bóg jeden wie co jeszcze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Domenator. Jakoś udało się wrzucić, chociaż są problemy i już zaczęłam się motać za jakimś innym hostingiem.

 

Jednakże póki co mam pytanie czy jest możliwe podpięcie maila pod tą domenę?

 

Jeśli tak to jak to zrobić? W panelu freehosta jest opcja 'alias pocztowy' tam wpisuję jako alias pocztowy kontakt(maupa)tlumaczymy.info, a w polu obiorca adres mojego maila ale to nie działa ;/.

 

Czy są jakieś inne sposoby?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W panelu freehosta jest opcja 'alias pocztowy' tam wpisuję jako alias pocztowy kontakt(maupa)tlumaczymy.info, a w polu obiorca adres mojego maila ale to nie działa ;/.

 

teoretycznie tak to powinno działać.. sprawdź dwa razy czy wszystko dobrze wpisałaś ;-) a tak serio to nie wiem dlaczego nie działa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×