Jump to content
Koli502

nazwa.pl

Recommended Posts

Witam,

 

Rok temu zakupiłem domene w serwisie nazwa.pl, czy muszę Ją przedłużyć na następny rok ? Domena o ile dobrze pamiętam była kupowana w jakieś promocji.

 

 

Pozdrawiam

Edited by Koli502

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Rok temu zakupiłem domene w serwisie nazwa.pl, czy muszę Ją przedłużyć na następny rok ? Domena o ile dobrze pamiętam była kupowana w jakieś promocji.

 

 

Pozdrawiam

 

 

prawdopodobnie nie musisz, jednak warto czytać regulaminy lub chociaż zapytać w BOK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulamin czytałem od razu przed zakupem domeny i nie było obowiązku przedłużenia. Czytałem różne opinie na temat nazwa.pl i dlatego pytam ale już się dowiedziałem napisałem do BOK i wszystko się dowiedziałem.Obowiązku przedłużenia nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulamin czytałem od razu przed zakupem domeny i nie było obowiązku przedłużenia. Czytałem różne opinie na temat nazwa.pl i dlatego pytam ale już się dowiedziałem napisałem do BOK i wszystko się dowiedziałem.Obowiązku przedłużenia nie ma.

 

Obowiązku przedłużenia nie ma, ale za przeniesienie domeny do innego operatora biorą kasę. Sam to przeszedłem niedawno.

Generalnie przenoszę majdan domenowy na Netmark.pl (jestem bardzo zadowolony z ich usług). I miałem domenę kupioną na promocji rok wcześniej własnie w nazwa.pl (Netart). Poprosiłem o kod AuthInfo. Dostałem kod pocztą. Przeniosłem domenę. I dostałem... karę umowną w wysokości 100 pln za złamanie regulaminu promocji. Nie doczytałem, fakt. Mają tam, że jak kupisz domenę w promocji (chyba 9,99 wtedy), to musisz ją przynajmniej raz przedłużyć właśnie u nich (możesz w ogóle nie przedłużać, ale jeśli chcesz mieć dalej tę domenę, ale u innego operatora - płacisz 100 zeta). Fajnie, nie?

 

W Netmark pierwszy rok kosztuje 14 netto, a przedłużenie 48 netto, więc nazwa.pl cenowo wymięka. A obsługa? Na bardzo zbliżonym poziomie i tu i tu (czyt. wysokim).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Rok temu zakupiłem domene w serwisie nazwa.pl, czy muszę Ją przedłużyć na następny rok ? Domena o ile dobrze pamiętam była kupowana w jakieś promocji.

 

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli chcesz zachować domenę jako aktywną przez cały czas musisz ją odnowić w nazwie natomiast jeżeli domena np. przeznaczona na sprzedaż załóż na nią opcję i wtedy będziesz miała taniej (jeżeli jeszcze nie założona oczywiście). Opcja np. w dropped 32 PLN plus rejestracji 15 w sumie masz 47 PLN

Jeżeli chciałbyś odnowić peelke w nazwie jest to ponad 100 PLN. Proste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Netmark pierwszy rok kosztuje 14 netto, a przedłużenie 48 netto, więc nazwa.pl cenowo wymięka. A obsługa? Na bardzo zbliżonym poziomie i tu i tu (czyt. wysokim).

 

Jak długo czekałeś na kod AuthInfo?

Wiesz może jak wygląda w Netmark przekroczenie transferu? Tną od razu czy powiadamiają i proponują rozwiązanie problemu?

 

I Panowie jeszcze jedno pytanie. Nie wiecie jak wygląda sprawa gdy domenę chcę opłacać u innego rejestratora a jednocześnie mieć ją podpiętą pod serwis na serwerach nazwy? Dużo z tym problemów u nich, czy rach ciach :D ?

 

Mimo cen ichni hosting bardzo mi odpowiada - może mam szczęście ale BOK bardzo pomocny. Szkoda tylko, że dla stałych klientów utrzymujących tam domeny i serwisy dłuższy czas po tych kilku latach nie obniży się cen odnowień do tych 50 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I Panowie jeszcze jedno pytanie. Nie wiecie jak wygląda sprawa gdy domenę chcę opłacać u innego rejestratora a jednocześnie mieć ją podpiętą pod serwis na serwerach nazwy? Dużo z tym problemów u nich, czy rach ciach :D ?

 

Pamiętaj, że jeżeli zmieniasz rejestratora domeny, serwery nazw same się nie zmieniają (tylko i wyłącznie Twoja ingerencja może to zmienić).

Na szczęście nie ma monopolu przy rejestracji domen .pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I Panowie jeszcze jedno pytanie. Nie wiecie jak wygląda sprawa gdy domenę chcę opłacać u innego rejestratora a jednocześnie mieć ją podpiętą pod serwis na serwerach nazwy? Dużo z tym problemów u nich, czy rach ciach :D ?

Błyskawicznie załatwiają.

Piszesz do admina aby przypisał domenę do Twojego serwera i po 10 minutach możesz zmieniać delegacje.

Potem dodajesz domenę w panelu obsługi serwera ze wskazaniem na dowolny katalog.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×