Jump to content
kavsky

Wyrejestrowanie pojazdu

Recommended Posts

Witam,

 

mam taki problem, otóż 9 września sprzedałem motor. Mam 30 dni żeby go wyrejestrować czyli do 9 października mam czas, tylko że zgubiłem dowód osobisty. Bez dowodu osobistego go nie wyrejestruje. Co mam zrobić ?

 

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iść do urzędu miasta i wyrobić tymczasowy dowód osobisty ( ważny bodajże miesiąc w formie karteczki )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do Kupującego i poproś o spisanie nowej umowy z inną datą. W tym czasie wyrobisz sobie nowy dowód ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadzwoń do Kupującego i poproś o spisanie nowej umowy z inną datą. W tym czasie wyrobisz sobie nowy dowód ;-)

 

Kupujące zapewne zarejestrował swój pojazd, bo teoretycznie również miał 30dni na to jednak ten przepis w Polsce jest mało przestrzegany tylko dlatego, że nie ma żadnych konsekwencji.

 

ODPOWIEDŹ NA TEMAT:

Nic nie musisz robić, Twój wydział komunikacji otrzyma elektroniczne potwierdzenie z innego starostwa, miasta, województwa czy gdzie tam sprzedałeś i Twój pojazd będzie automatycznie wyrejestrowany. O tym fakcie możesz dowiedzieć się również w Urzędzie po przedstawieniu sytuacji lub np paszportu.

bardziej bym zalecał udać się do zakładu ubezpieczeń i tam dopełnić formalności w związku z wyrejestrowaniem pojazdu, jednak w niektórych miastach wymagany jest dowód "zgłoszenia sprzedaży" czyli pieczątka z urzędu na umowie sprzedaży, dopiero wtedy mogą przerwać/zamknąć Twoją polisę.

 

p.s. oczywiście jak kupujący zarejestrował pojazd a np data na umowie nie będzie się zgadzać to chyba nie muszę mówić co dalej... - to w przypadku, gdy będziesz chciał kombinować.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×