Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Pytanie o YouTube

Recommended Posts

Możecie się śmiać ale potrzebuję rady.

Otóż chcę osadzić klip YT na stronie aby pokazać klientowi potęgę tego nośnika. Ponieważ nie jestem w posiadaniu konta YT (jeszcze) i nie mam żadnych materiałów filmowych więc pytam:

Czy mogę wykorzystać do tego celu wybrany na YT, dowolny filmik (kod html przy każdym jest podany)?

Czytałem regulamin YT - jest zapis o zakazie wykorzystywania tego typu materiałów w celach komercyjnych ale czy to chodzi o innego użytkownika czy autora takiego materiału. Jak określić co jest "marketingowym celem" a co nie?

 

Będę wdzięczny za info.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właściciel praw autorskich a autor filmiku oraz uploadujący na YT w ekstrealnym przypadku mogą to być trzy różne podmioty. Najczęsciej są to dwa różne podmioty. Tego, który wrzucił, trzeba zapytać się, czy posiada prawa do rozpowszechniania materiału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie jak to czasami ludzie lubują się w stwarzaniu sobie problemów :P Od kiedy to linkować nie można? Materiał jest na serwerach Google, a Ty wstawiając kod na stronę linkujesz tylko do tego materiału. Wstawiaj kod i się niczym nie przejmuj, jak film, do którego linkujesz będzie trefny, to Google go sam usunie. Co innego, gdybyś ten materiał pobrał na swój dysk i taką kopię wykorzystał do celów komercyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwi mnie jak to czasami ludzie lubują się w stwarzaniu sobie problemów :P Od kiedy to linkować nie można? Materiał jest na serwerach Google, a Ty wstawiając kod na stronę linkujesz tylko do tego materiału. Wstawiaj kod i się niczym nie przejmuj, jak film, do którego linkujesz będzie trefny, to Google go sam usunie. Co innego, gdybyś ten materiał pobrał na swój dysk i taką kopię wykorzystał do celów komercyjnych.

 

Dzięki umberto i ArturZ.

Linkowanie to ostateczność, chodziło mi konkretnie o osadzenie kodu by pokazać efekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Linkowanie to ostateczność, chodziło mi konkretnie o osadzenie kodu by pokazać efekt.

Moim zdaniem od strony prawnej to jest to samo. Materiał nie będzie na Twoim serwerze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem od strony prawnej to jest to samo. Materiał nie będzie na Twoim serwerze.

No właśnie tego nie jestem pewny ale Twoja argumentacja jest sensowna.

Nie miałbym problemu, gdyby nie było AdSense na tej stronie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×