Jump to content
Sign in to follow this  
ruli

tyłek.pl i belfry.pl

Recommended Posts

witam

Jak w temacie rejestracja z ręki.

tyłek.pl (szkoda, że nie mam nIDN) tu prosiłbym o ocenę potencjału.

belfry.pl - a to domena pod projektowany serwis. Chodzi mi tutaj nie tyle o wycenę, tylko o samą ocenę domeny, w sensie, czy nie wydaje się przekombinowana, czy kojarzy się z nauczycielami i czy jest poprawną formą słowa "belfer"?

 

pozdrawiam

r.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam

Jak w temacie rejestracja z ręki.

tyłek.pl (szkoda, że nie mam nIDN) tu prosiłbym o ocenę potencjału.

belfry.pl - a to domena pod projektowany serwis. Chodzi mi tutaj nie tyle o wycenę, tylko o samą ocenę domeny, w sensie, czy nie wydaje się przekombinowana, czy kojarzy się z nauczycielami i czy jest poprawną formą słowa "belfer"?

 

pozdrawiam

r.

 

kurde, jakoś te dwie domeny pasuja mi do siebie wzajemnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wymowa: IPA: [ˈbɛlfɛr]

znaczenia:

rzeczownik, rodzaj męski

 

(1.1) pot. potocznie lekcew. lekceważąco nauczyciel[1]

 

odmiana: (1.1) lp liczba pojedyncza belf|er, ~ra, ~rowi, ~ra, ~rem, ~rze, ~rze; lm liczba mnoga ~rzy (~rowie)[2], ~rów, ~rom, ~rów, ~rami, ~rach, ~ry

 

rzeczywiście poprawna belforie to wersja poprawna językowo, ale mam y w wołaczu "o wy belfry" ;)

a chodziło o to aby nazwa wpadała w ucho i była bez zadęcia, bo też taki ma właśnie pod nią być serwis.

 

pzdrwm

ruli

Edited by ruli

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi przypomina wypowiedź jednego z komentatorów sportowych:

 

"Na boisko wybiegli Beldzy i Holenderowie" ;)

... zamiast Belgowie i Holendrzy.

 

Co do tematu. "Belfry" mogłyby być jako bardziej lekceważące pojęcie o nauczycielach, jakieś forum.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do tematu. "Belfry" mogłyby być jako bardziej lekceważące pojęcie o nauczycielach, jakieś forum.

Wg mnie wystarczająco obraźliwym określeniem jest używane przez samo środowisko określenie nauczycielstwo...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie wystarczająco obraźliwym określeniem jest używane przez samo środowisko określenie nauczycielstwo...

Ciekawe co na te słowa sam Związek Nauczycielstwa Polskiego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe co na te słowa sam Związek Nauczycielstwa Polskiego ;)

A wyobrażasz sobie Związek Sprzątactwa Polskiego, Związek Barmaństwa Polskiego, albo Związek Kelnerstwa Polskiego?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tyłek.pl - jedynie jako zarobek z parkingu, lub przy dobrych wiatrach trochę grosza od wlasciciela tylek.pl za odkupienie IDNa... (ja bym chyba nie rejestrował)

 

belfry.pl - wydaje się nie najgorsza, jesli cos tam chcesz na tym stawiac ;) ale mimo wszsytko postaralbym sie dokupic w miare mozliwosci belfer.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym trzymał tyłek.pl tym bardziej, że na parkingu powinna uzbierać te 15zł przez cały rok na przedłużenie (jako literówka tylek.pl). W związku z tym domena dobra na inwestycję i zastanowienie się dopiero za 2-3 lata jaka jest jej wartość, bo dzisiaj to raczej malutka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×