Jump to content
Sign in to follow this  
Dj_Hit

Czy wygląd ma znaczenie?

Recommended Posts

Witam serdecznie =)

Jest trochę głupie pytanie, ale ostatnio zastanawiam się nad pewną domeną i powiem tak:

 

Słowo kompletnie nic nie znaczy,ale ładnie wygląda!

 

Wpadłem na to na jedym z zagranicznym forum! Domeny nie podaje bo zaraz zaczniecie pisać, że chcę ominąć regulamin! :)

 

Ja poprostu pytam czy wygląd domeny ma jakieś znaczenie?!? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie =)

Jest trochę głupie pytanie, ale ostatnio zastanawiam się nad pewną domeną i powiem tak:

 

Słowo kompletnie nic nie znaczy,ale ładnie wygląda!

 

Wpadłem na to na jedym z zagranicznym forum! Domeny nie podaje bo zaraz zaczniecie pisać, że chcę ominąć regulamin! :)

 

Ja poprostu pytam czy wygląd domeny ma jakieś znaczenie?!? :P

 

wg mnie ma i to duze.

przyklad brzydkiej wizualnie domeny:

nocujtu.pl :) (bez obrazy)

jakas-tam-domena.pl

srutututupeczekdrutuijeszczetroche.pl

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaczenie ma jak wpada w ucho :)

 

no tą trochę ciężko wymówić, bo to IDN ale z wyglądu prawie jak domena o której marzy niejeden z Nas :)

 

ale myślę, że ta wpada w oko :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało który dealer domen :) zwraca uwagę na "ładność" domeny. To naturalne że jeśli domena jest ładna to i ładnie się wymawia np. poste*pl , stacyjka*pl , psotki*pl , baju*pl - domeny dla większości reg fee a jednak dla mnie wzrokowca mają to coś w sobie i zazwyczaj takie ładne domeny mają wiele w sobie sposobów na wykorzystanie a przez to mają ogromny potencjał . Z półtora roku temu zarejestrowałem domenę fito*pl - cieszyłem się jak dziecko, choć nazwa zapewne nic nikomu nie mówi, to jak się ją pięknie wymawia :) Zresztą wielu tutaj kupuje domeny dla siebie, tak aby były w portfolio i aby go upiększały bo nic tak nie cieszy jak cudnej urody własne stadko domen internetowych :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
poste*pl

 

Ładna, ładna. Znalazłem ją jakiś czas temu, zarezerwowałem, ale jednak nie zarejestrowałem. Dobrze, że trafiła w dobre ręce. ;-)

Za to wziąłem airmail.pl – pewnie warta równie mało, ale ładniejsza. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam się trochę na typografi, bo kiedyś projektowałem fonty (nawet kilka sprzedałem) i potwierdzam: wygląd ma znaczenie...

...pod warunkiem, że nazwa domeny zapisana jest ładnie skomponowaną czcionką. Jedne słowa wyglądają lepiej zapisane takim fontem, a inne - innym.

Wg mnie podstawą jest łatwość wymowy i bezproblemowość zapisu. Jeżeli nazwa domeny da się przedyktować przez trzeszczącą komórkę jadąc tramwajem na Puławskiej w Warszawie osobie która jedzie podobnym tramwajem Marszałkowską to jest ok. Inaczej - nindża.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie =)

Jest trochę głupie pytanie, ale ostatnio zastanawiam się nad pewną domeną i powiem tak:

 

Słowo kompletnie nic nie znaczy,ale ładnie wygląda!

 

Wpadłem na to na jedym z zagranicznym forum! Domeny nie podaje bo zaraz zaczniecie pisać, że chcę ominąć regulamin! :)

 

Ja poprostu pytam czy wygląd domeny ma jakieś znaczenie?!? ;)

pewnie , ze ma znaczenie

brzminie tez ma znaczenie

(mam na koncie kilka "ladnych" , ktore nic nie znacza)

jednak mysle , ze wartosc handlowa takich nazw jest niska

co z tego , ze ladna jezeli trudno wypozycjonowac etc ?(powiedzialby klient)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×