Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Edukacja sprzedających

Recommended Posts

Dzisiaj z młodym kupiliśmy a właściwie on kupił na Allegro domenę:

 

- AlleRelaks.pl

 

Domena oczekuje sobie w kolejce na rejestracje od 2009.11.06 15:16:39.

 

Ciekawe jak sprzedający wybrnie z tej transakcji skoro domena zakupiona w promocji a my chcemy kod Authinfo od niej...żeby ją przetransferować do Dropped...

 

Transfer domeny zakupionej w promocji to chyba kolejna opłata za kolejny rok...czy się mylę? Rejestracja w Home.

;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli było w opisie aukcji napisane, że wydaje authinfo to musi wydać i pokryć koszty jeśli takie są.

 

Jeśli nie było napisane i będzie się upierał przy cesji w home.pl to racja jest po jego stronie, bo może się powołać na to, że authinfo służy tylko do zmiany rejestratora, a do zmiany abonenta cesja.

 

http://allegro.pl/item806054180_allerelaks_pl_okazja.html

 

Wyraźnie widać, że nie jest napisane nic o kodzie authinfo.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli było w opisie aukcji napisane, że wydaje authinfo to musi wydać i pokryć koszty jeśli takie są.

 

Jeśli nie było napisane i będzie się upierał przy cesji w home.pl to racja jest po jego stronie, bo może się powołać na to, że authinfo służy tylko do zmiany rejestratora, a do zmiany właściciela cesja.

 

Chyba nie do końca.

Sprzedawał domenę...

W opisie nie ma słowa gdzie jest zarejestrowana ( tzn. gdzie oczekuje na rejestracje ;) ) ani że transfer w obrębie Home.

W związku z brakiem tych informacji możemy żądać przeniesienia praw do domeny na zasadach w których się to robi. Dla nas najwygodniejszą formą jest kod...

A przyczyna tego jest prosta. Nie może nam narzucić wyboru rejestratora.

 

ps. Nie wspominając o tym że koleś sprzedawał coś co nie było jego jak również że próbowali podbijac cenę...ale to pryszcz...:P:P:P

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie będzie ciężko wyegzekwować ten kod, w sumie to trochę wina sprzedawcy, że nie napisał, dokładnie co, gdzie, jak i od kiedy do kiedy, ale jeśli jest możliwe pełnoprawne przeniesienie praw do domeny bez przedłużania i authinfo to sprzedawca będzie się upierał na 99,9% przy tej wersji (żeby nie być stratnym 60 zł czy ile tam wychodzi). A do zmiany abonenta naprawdę spokojnie wystarczy cesja.

 

No i ten handel rezerwacjami na poziomie "allegrowym" jest po prostu żenujący, dobrze, że chociaż dropped.pl podeszło w miarę profesjonalnie do tej sprawy rezerwacji i nic nie da się tam zachachmęcić.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie będzie ciężko wyegzekwować ten kod, w sumie to trochę wina sprzedawcy, że nie napisał, dokładnie co, gdzie, jak i od kiedy do kiedy, ale jeśli jest możliwe pełnoprawne przeniesienie praw do domeny bez przedłużania i authinfo to sprzedawca będzie się upierał na 99,9% przy tej wersji (żeby nie być stratnym 60 zł czy ile tam wychodzi).

 

No i ten handel rezerwacjami na poziomie "allegrowym" jest po prostu żenujący, dobrze, że chociaż dropped.pl podeszło w miarę profesjonalnie do tej sprawy. :P

 

Nauka kosztuje..może następnym razem przemyśli nim zacznie sprzedawać niezarejestrowane na siebie domeny...;)

Poza tym transfer w obrębie Home to ujawnienie danych osobowych wraz z peselem. A my nie chcemy aby Home je znało...:P

 

A upierać niech się upiera...tyle że bez podania warunków sprzedaży raczej nic nie zyska...a więcej straci.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym wypadku faktycznie może to działać na jego niekorzyść.

 

Dlatego czasem lepiej napisać więcej niż mniej - napisanie "transfer w obrębie rejestratora" lub "cesja" w opisie aukcji oszczędziłoby sporo nieporozumień, a zajęło parę sekund. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupił domenę w promocji to będzie musiał ponieść koszty przedłużenia,aby uzyskać authinfo.

Aby tego uniknąć zrób poprostu cesję.

Zeskanuj dowód osobisty(jeżeli jesteś niepełnoletni to dowód osobisty swojego rodzica oraz swoją legitymację szkolną) - zasugerowałem się kontem junior na allegro.

Przekaż właścicielowi domeny skany a on powinien się zająć resztą.

Cesja poprzez drogę elektroniczną w home.pl to nie problem.

W tym przypadku nie opłaca się uzyskiwać kodu authinfo , więc jesteś zmuszony tylko i wyłącznie na cesję.

 

 

Pozdrawiam

Edited by yogi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj z młodym kupiliśmy a właściwie on kupił na Allegro domenę:

 

- AlleRelaks.pl

 

Nie chciałbym Cię martwić, ale spójrz co dokładnie kupiłeś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak sprzedający wybrnie z tej transakcji skoro domena zakupiona w promocji a my chcemy kod Authinfo od niej
Czy na pewno "zakupiona" w promocji?

W promocji domeny są za 0,00 pln, więc raczej są zarejestrowane od razu.

 

Jeśli faktyczne w promocji, wystarczy że poprosi home.pl o zmiany (tzn. rezygnacja z promocji), wpłaci 12,19 pln i auth_info jest gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym Cię martwić, ale spójrz co dokładnie kupiłeś ;)

 

Wiem o co biega. Ale to nie www.www......:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli z lojalką na rejestrację na kolejny rok to faktycznie ani kodu ani możliwości nieopłacenia kolejnego roku nie ma...

nie znam aktualnej oferty home, w cc było jeszcze rok temu tak że Authinfo nie wydawali ALE nie było obowiązku przedłużenia i to ratuje sytuację bo można opcja + rejestracja i finansowo wychodzi tak samo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak sprzedający wybrnie z tej transakcji skoro domena zakupiona w promocji a my chcemy kod Authinfo od niej...żeby ją przetransferować do Dropped...

 

Wybrnąłbym tak, że przesłałbym Ci pocztą podpisany przez siebie dokument cesji praw do domeny i tyle :blink:

Jesteś prawowitym abonentem i sobie radź ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybrnąłbym tak, że przesłałbym Ci pocztą podpisany przez siebie dokument cesji praw do domeny i tyle :blink:

Jesteś prawowitym abonentem i sobie radź ;)

 

Cesja musi być podpisana przez jedną i drugą stronę. Zatem znowu pozostaje ten sam problem. Chce domenę ale nie chce jej w Home. Sprzedający brakiem wyraźnego zaznaczenia nie określił warunku transferu w obrębie rejestratora. Sprzedał domenę na zasadzie kupuj i rób co chcesz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cesja musi być podpisana przez jedną i drugą stronę. Zatem znowu pozostaje ten sam problem. Chce domenę ale nie chce jej w Home. Sprzedający brakiem wyraźnego zaznaczenia nie określił warunku transferu w obrębie rejestratora. Sprzedał domenę na zasadzie kupuj i rób co chcesz...

z tym, że sam wiesz, że wg NASK i wszelkich regulaminó zmianę abonenta dokonuje się poprzez cesję, a authinfo służy transferowi domeny między rejestratorami.

 

szczerze, to jak miałby oceniać kto cwaniakuje w tej sprawie, to raczej byłbyś to Ty, nie sprzedający

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tym, że sam wiesz, że wg NASK i wszelkich regulaminó zmianę abonenta dokonuje się poprzez cesję, a authinfo służy transferowi domeny między rejestratorami.

 

szczerze, to jak miałby oceniać kto cwaniakuje w tej sprawie, to raczej byłbyś to Ty, nie sprzedający

 

Owszem, trochę cwaniactwa we mnie jest jeśli chodzi o to. Ale to moja odpowiedź na sprzedaż nie swojej własności. I wynika też z takiego nie innego opisu aukcji...A inaczej - wystawienia aukcji i podbijania wbrew zasadom panującym na Allegro...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem, trochę cwaniactwa we mnie jest jeśli chodzi o to. Ale to moja odpowiedź na sprzedaż nie swojej własności. I wynika też z takiego nie innego opisu aukcji...A inaczej - wystawienia aukcji i podbijania wbrew zasadom panującym na Allegro...

 

 

widzisz sprzedaż domeny zarezerwowanej to jedna rzecz, a to co Ty wymagasz to drugie. obie sprawy maja się nijak do siebie. regulamin NASK jest po stronie sprzedającego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było już kilka razy na forum poruszane, że nie wolno wykorzystywać authinfo, jako przeniesienie praw. Do tego służy cesja.

Innymi słowy w tej i innych aukcjach domyślnie wiadomo, że należy zrobić cesję domeny. Co prawda sprzedający nie poinformował w aukcji o tym, gdzie domena będzie (bo jeszcze nie jest) utrzymywana, ale nie ma się to nijak do rzeczy.

 

Z tego co pamiętam, to Home nie wymaga kserokopii dowodu od kupującego, wystarczy im oświadczenie, że nie chcesz udostępniać kserokopii dowodu, a pozostałe dane i tak musisz podać.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
widzisz sprzedaż domeny zarezerwowanej to jedna rzecz, a to co Ty wymagasz to drugie. obie sprawy maja się nijak do siebie. regulamin NASK jest po stronie sprzedającego

Też mi się tak wydaje. Co nie znaczy, że uważam, że postąpił on w sposób całkowicie fair. Info o rejestratorze powinno się znaleźć w ofercie.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też mi się tak wydaje. Co nie znaczy, że uważam, że postąpił on w sposób całkowicie fair. Info o rejestratorze powinno się znaleźć w ofercie.

Pozdrawiam!

 

Owszem, do tego tez zmierzam.

Skoro sprzedający nie zastrzegł formy przekazania domeny jak również nie wskazał tego nie innego rejestratora to ja za to nic nie mogę. Ale ode mnie zależy który rejestrator będzie w posiadaniu danych osobowych i NASK tego niestety nawet swoim regulaminem mi nie może narzucić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×