Jump to content
Sign in to follow this  
faudel

specjalisci.IT

Recommended Posts

Witam

Sporo czytałem o rejestrowaniu polskich kaywordów z zagranicznymi rozszerzeniami. Wiele osób twierdzi, że ciężko sprzedać takie domeny, no chyba że rejestrujesz pod własną działalność wtedy warto kupić. Zaryzykowałem jednak i kupiłem włoską domenę specjalisci.it - osobiście uważam że nazwa wpada w ucho. Co myślicie ? Warta wydania 60zł ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warta wydania 60 zł, zrób serwis w stylu zleceń online, rozkręć i będzie warta znacznie więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ITszkolenie.pl posiadam - fajna do kompletu hehe. Nikt sie nie wypowiedział jak ją tu zamieściłem ale widzę po tym temacie że sporo warta :(. No ale dobra jeśli chodzi o domenę w/w to firmy szukają specjalistów IT w celu zatrudnienia. Natomiast jeśli chodzi o grubszą gotówkę to firmy zarabiają ją przeprowadzając szkolenia i są w stanie wydać konkretną kasę na domenę albo stronę tego typu. przykładem jest wypozycjonowana szkoleniait.pl negocjując z firmą zainteresowaną moją domeną powiedzieli, że mogą dać maks 1000zł chciałem więcej i nadal ją mam. Może to błąd, może nie ale już za wypozycjonowaną domenę typu szkolenia z IT powiedzieli że mogą wydać kilka krotnie więcej i prędzej są zainteresowani strona szkoleniait.pl niż moją. Jeśli chodzi o rynek IT to dobra rada nie wysyłaj maili do firm już mi pogrożono za to :D bo chcieli domenę ale jak już ktoś ci pogrozi znaczy że jest zainteresowany a takich firm jest sporo no ale narazie jest to taki rynek że są jeszcze wolne keywordy z IT i specjaliści potrafią wykminić ciekawą domenę związaną z rynkiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tzw. domain hacks można stawiac serwisy ale jedynie, gdy do kompletu ma się .pl Podobnie z .TV

Np Ugotuj.to + UgotujTo.pl

Tylko taki komplet ma wartość.

 

Polacy nie rozumieją jeszcze "domain hacks".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę większego sensu w rejestrowaniu tego typu domen. Równie dobrze możesz zarejestrować setki wyrazów z końcówkami .be lub .to. Angielskie keywordy z belgijską domeną będą brzmiały świetnie, tylko kto to kupi...

Osobiście nie przepadam za tego typu rozwiązaniami. Inne "gierki słowne" też staram się omijać z daleka.

Uważam, że lepiej wygląda Movies.es niż Movi.es...

 

Jeżeli jednak wierzysz w opłacalność tych inwestycji to możesz zarejestrować Pracownik.it :( wolna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 60 zł to chyba było warto, domena powinna się obronić sama, bo jej dodatek do "domain hack" w .pl - SpecjalisciIT.pl przez podwójne "i" wygląda dość dziwnie. No ale sprzedać tego za konkretne pieniądze to na pewno nie będzie łatwo. :(

 

#RekrutacjaIT.pl

#Specjalisci.com

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że lepiej wygląda Movies.es niż Movi.es...

 

Jeżeli jednak wierzysz w opłacalność tych inwestycji to możesz zarejestrować Pracownik.it :D wolna

czas pokaże, rejestrując tą domenę liczyłem się, że rok może ona powisieć mi na koncie potem zleci bo nie będę wydawał 150zł na jej odnowienie. Ale mam cały rok by powalczyć z nią. fraza specjaliści z końcówką .it wydała mi się tak bardzo uderzająca, że poświęciłem te 60zł na rejestrację. I nie jest to twór jak przytoczony wyżej movi.es, fraza dziwnie ucięta. To keyword specjaliści, całkiem fajna i przyjemna fraza :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli jednak wierzysz w opłacalność tych inwestycji to możesz zarejestrować Pracownik.it :D wolna

 

Pracownicy.IT ma Agora

 

PS nawet teraz wpisałem w pasek adresu pracownicy.it.pl - tak odruchowo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pracownicy.IT ma Agora

 

PS nawet teraz wpisałem w pasek adresu pracownicy.it.pl - tak odruchowo :D

faktem jest, że przyzwyczajeni jesteśmy do .pl

Wykorzystanie tej domeny widzę w serwisie podobnym do tego agory lub coś w stylu strony kongresu w branży IT. Spotkanie specjalistów..hmm no coś w ten deseń tyle że była by to jednorazowa akcja, chyba że jakieś cykliczne spotkania. Płynę teraz tym i trochę wymyślam ale... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×