Jump to content
diamond

CMS na portal branzowy

Recommended Posts

Witam.

Jaki CMS polecicie na portal branzowy.

 

Wymagania:

1) darmowy

2) dodawanie artukulow / newsow

3) dodawanie ogloszen

4) katalog firm - najlepiej seo friendly, z mozliwoscia dodawania wpisow darmowych i platnych (najlepiej przez sms)

itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chce zeby system byl seo firendly i bym w miare nowoczesny. Czy popularnosc jomli nie wplynie negatywnie na taki serwis? (pod wzgledem pozycjonowania itd). Co sadzicie o takich cms'ach jak typo3?

 

PS: na wordpressie zrobie cos poza blogiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chce zeby system byl seo firendly i bym w miare nowoczesny. Czy popularnosc jomli nie wplynie negatywnie na taki serwis? (pod wzgledem pozycjonowania itd). Co sadzicie o takich cms'ach jak typo3?

 

PS: na wordpressie zrobie cos poza blogiem?

popularność danego systemu może być jedynie plusem (tysiące gotowych rozwiązań, fora pomocy itp), pod względem pozycjonowania popularność skryptu nie ma nic do rzeczy (to nie kopia katalogu qlweb z identyczną treścią). Do Joomla masz pełno dodatków SEO friendly

 

Na Wordpress też można podstawić tzw konkret, ale tutaj trzeba sporo dodatków doinstalować i (moim zdaniem) bardziej przy tym namęczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Wordpress też można podstawić tzw konkret, ale tutaj trzeba sporo dodatków doinstalować i (moim zdaniem) bardziej przy tym namęczyć.

Dobrze, że to dopisałeś. Trudno się zresztą dziwić Twojemu zdaniu bo zarabiasz na SEO Joomli (tutaj było coś na temat samego SEO Joomla ale zachowam to dla siebie)

 

Moim zdaniem WP > Joomla.

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, sprzedaję gotowe rozwiązania na CMS Joomla (połączenie różnych komponentów na licencjach GNU GPL tak by ktoś po paru kliknięciach otrzymał gotowy skonfigurowany serwis gotowy do działania. Nie każdy zna się na takich rozwiązaniach więc czasem woli zapłacić za oszczędność czasu i nerwów).

 

Na Wordpress także mam kilka rozwiązań w tym swojego bloga. Warto zainteresować się jeszcze Drupalem na którym nawet postawili stronkę http://www.whitehouse.gov :(

 

Każde rozwiązanie z tych popularnych jest bardzo dobre. Jednym odpowiada jedno, drugim inne. Ja jednak wybieram Joomla bo stawiam na nim głównie swoje serwisy i dla mnie to rozwiązanie wydaje się najprostsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(tutaj było coś na temat samego SEO Joomla ale zachowam to dla siebie)

 

no to napisz juz o co chodzi

 

pozatym mam duze problemy ze znalezieniem jakichkolwiek dodatkow ktore wypisalem wyzej do wordpressa

Edited by diamond

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

Jaki CMS polecicie na portal branzowy.

 

Wymagania:

1) darmowy

2) dodawanie artukulow / newsow

3) dodawanie ogloszen

4) katalog firm - najlepiej seo friendly, z mozliwoscia dodawania wpisow darmowych i platnych (najlepiej przez sms)

itd.

Co do tego czego nie możesz znaleźć

 

1 WP jest darmowy

2. wbudowane w program

3. lekka modyfikacja http://wordpress.org/extend/plugins/anothe...sifieds-plugin/

4. każdy dobry koder Ci zrobi taki katalog do wordpressa odpłatnie i dobrze, a jak nieodpłatnie to subdomena lub katalog na serwerze do głównej domeny wgrać jeszcze raz WP i przerobić na katalog firm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do tego czego nie możesz znaleźć

 

1 WP jest darmowy

2. wbudowane w program

3. lekka modyfikacja http://wordpress.org/extend/plugins/anothe...sifieds-plugin/

4. każdy dobry koder Ci zrobi taki katalog do wordpressa odpłatnie i dobrze, a jak nieodpłatnie to subdomena lub katalog na serwerze do głównej domeny wgrać jeszcze raz WP i przerobić na katalog firm

no tak ale ja szukam calkowicie darmowych rozwiazan - w przyszlosci moze w cos zainwestuje, a nie jestem na tyle zaawansowanym koderem zeby sam takie modyfikacje wykonac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja jeszcze mam takie wymagania ze chcialbym zeby wpisy do katalogu podzielic na platne i darmowe i rozroznic je jakos. Zeby platny np byl osobna strona i z bezposrednim linkiem itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja jeszcze mam takie wymagania ze chcialbym zeby wpisy do katalogu podzielic na platne i darmowe i rozroznic je jakos. Zeby platny np byl osobna strona i z bezposrednim linkiem itd.

Sobi dla Joomla. Płatność wyróżniana w trakcie dodawania wpisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sobi dla Joomla. Płatność wyróżniana w trakcie dodawania wpisu.

super komponent - już drugą godzinę się nim bawię, naprawdę funkcjonalny i prosty w obsłudze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podłącze się do wątku i spytam czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z TYPO3?

TYPO3 to taki trochę framework... teraz na takie coś mówi się CMF

Dla zwykłego człowieka ogarnięcie tego czegoś jest niemożliwe...

 

A programista musi poświęcić sporo czasu żeby go poznać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
TYPO3 to taki trochę framework... teraz na takie coś mówi się CMF

Dla zwykłego człowieka ogarnięcie tego czegoś jest niemożliwe...

 

A programista musi poświęcić sporo czasu żeby go poznać.

 

W TYPO3 zostały wykonane strony internetowe takich marek jak Epson, KFC, Magazyn FOCUS, National Geographic, Logitech, Castorama, Gala

 

Faktycznie dla zwykłego webmastera TYPO3 to czarna magia.

 

Możliwości dobrego programisty + TYPO3= Strona Marzeń http://typo3.pl/przyklady-realizacji/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×