Jump to content
Sign in to follow this  
mikolaj

Miasto ma własną domenę?

Recommended Posts

Wszedłem na http://www.la i widze, że jest to rozszerzenie miasta a nie państwa. Pierwszy raz widze coś takiego :unsure: zetkneliście się kiedyś z innymi tego typu domenami? Czy moze Los Angeles kupiło prawa do tego rozszerzenia od jakiejś egzotycznej wyspy tak jak to bylo z .tk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy amerykański stan ma dwuliterowy kod który jest tam mniej więcej rozpoznawalny i sporo z nich pokrywa się z TLD państw. Lokalne instytucje stanowe, senaty, rady miejskie itd czasami rejestrują takie domeny. Sporo tego jest, ale jakoś nie chce mi się teraz szukać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy amerykański stan ma dwuliterowy kod który jest tam mniej więcej rozpoznawalny i sporo z nich pokrywa się z TLD państw. Lokalne instytucje stanowe, senaty, rady miejskie itd czasami rejestrują takie domeny. Sporo tego jest, ale jakoś nie chce mi się teraz szukać...

Np. senate.mn, leg.mn, house.mn

Ale stany mają też zarezerwowane dwuliterowe kody w .us i z tych subdomen korzystają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy amerykański stan ma dwuliterowy kod który jest tam mniej więcej rozpoznawalny i sporo z nich pokrywa się z TLD państw. Lokalne instytucje stanowe, senaty, rady miejskie itd czasami rejestrują takie domeny. Sporo tego jest, ale jakoś nie chce mi się teraz szukać...

 

 

po prostu ktos wyczail nisze i wyspecjalizowal sie na domeny (a raczej rozszerzyl swoje portfolio rejestrowanych koncowek) z koncowka .la, ktore pasuja dla Los Angeles. Ale jak sami ci registranci przyznaja:

 

"Although the .LA domain name is most popular for Los Angeles businesses, it is offered by resellers all over the world. One of .LA's top selling registrars, Key Systems, is actually located in Germany, where domain name registrations are very popular" http://biz.yahoo.com/iw/070503/0244922.html

 

Tak wiec kazdy moze zarejestrowac nazwy w domenie .la Nie wiem tylko jak to jest z tymi premium names typu business.la, itd. czy sa jakies specjalne umowy, czy tez po prostu kto pierwszy ten lepszy moze zarejestrowac domene .la bez wzgledu u jakiego rejestratora na calym swiecie. No i ciekawe, he he, jakie premium names z koncowka .la firma CentralNic przechwycila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×