Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

Domeny, które nie sprzedały się na FirstMinute

Recommended Posts

Witam, próbowałem swoich sił na FirstMinute i zostały mi domeny, których nie sprzedałem, ani nie zamierzam opłacać. Przy każdej z nich widnieją linki "zrezygnuj" oraz "odwieś". Co one oznaczają?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat podobny jest do mojego pytania, więc pozwolę sobię zadać je w tym wątku i trochę go odświeżyć.

Zakładając, że mam do opłacenia domenę, która została przechwycona przez system Dropped.pl mam w panelu przy domenie dwie akcje: "Wstrzymaj" i "Zrezygnuj". Czy jeśli wcisnę przycisk "Zrezygnuj" to jestem zobowiązany do opacenia tej domeny, czy domena przejdzie na konto Dropped i zostanie wystawiona na aukcji jako domena nieopłacona? Co się stanie jeśli wcisnę przycisk "Wstrzymaj"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temat podobny jest do mojego pytania, więc pozwolę sobię zadać je w tym wątku i trochę go odświeżyć.

Zakładając, że mam do opłacenia domenę, która została przechwycona przez system Dropped.pl mam w panelu przy domenie dwie akcje: "Wstrzymaj" i "Zrezygnuj". Czy jeśli wcisnę przycisk "Zrezygnuj" to jestem zobowiązany do opacenia tej domeny, czy domena przejdzie na konto Dropped i zostanie wystawiona na aukcji jako domena nieopłacona? Co się stanie jeśli wcisnę przycisk "Wstrzymaj"?

 

Jeśli klikniesz "Zrezygnuj" to zrezygnujesz z opłacenia przechwyconej domeny, zostanie od razu naliczona opłata karna za rezygnację z tej domeny (25% ceny, jeśli nie było aukcji - co najmniej 20 zł lub 100% ceny, jeśli była aukcja), wszystko jest zawarte tu - http://www.dropped.pl/prices_penalty.htm oraz w regulaminie tu - http://www.dropped.pl/rules_buying.htm klikanie "Zrezygnuj" dla domeny przechwyconej w żadnym wypadku nie jest dobrym pomysłem.

 

Aukcji niepłaconych domen nie ma w dropped.pl, kiedyś były, ale to było bardzo dawno.

 

Kliknięcie "Wstrzymaj" pozwala na odłożenie opłacenia tej domeny na później np. żeby opłacić najpierw rezerwacje czy zakup domeny, jednak i tak na opłacenie takiej przechwyconej domeny są też 72 godziny, nie zwalnia to z obowiązku opłacenia przechwyconej domeny, jest to jakaś usługa, którą zlecasz wcześniej dropped.pl i on ją wykonuje dobrze, skoro domena zostaje przechwycona, więc wypada za nią zapłacić.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×