Jump to content
Sign in to follow this  
s13x

zakup bazy danych

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym z góry przeprosić za dosyć dyletanckie pytanie. Jednakże Ad meritum. Niedawno stałem się posiadaczem domeny opieka-medyczna.pl i mam ochotę zbudować pod tym adresem jakiś serwis. Jedynym pomysłem jaki przychodzi mi na razie do głowy jest zbudowanie bazy danych placówek medycznych i stąd moje głupie pytanie. Tego typu strony istnieją już w internecie jak np. rynekmedyczny.pl czy we-dwoje.pl/ogolnopolska;baza;zoz,kategoria,403.html. Skąd właściciele tych serwisów pozyskali takie dane. Nie wierzę, że każda placówka zoz zgłaszała się indywidualnie z prośbą o wpisanie. Nie mogli, też tego skopiować z panoramy firm, czy wzajemnie od siebie, bo jest to przestępstwo w myśl ustawy o ochronie baz danych. Czy można gdzieś taką bazę z pozwoleniem na publikację zakupić? Ile to może kosztować? Na koniec podaję linka do kolejnej tego typu strony opiekamedyczna.info ? Wykonanie tej strony jest makabryczne i nie możliwe, żeby za właścicielem serwisu stały duże pieniądze, jednakże bazę danych skądś zdobył :) Może, ktoś z was ma jeszcze jakiś pomysł jak stronę można zagospodarować i co ewentualnie postawić pod tym adresem?

Edited by s13x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może małe chińskie rączki wklepują za 1 grosz za 100 wpisów? Pomyslałeś o tym, że ktoś mógł sam sobie zadać trud i stworzyć taka bazę? Autorskie stworzenie bazy danych nie jest przestepstwem.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

No zgoda, ale dane przecież też skądś musiał brać. W ostatnim podanym przeze mnie przykładzie, nie wierzę, że ta strona została stworzona od podstaw! BTW: Szkoda tych chińskich rączek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

może wszystkie dane dostępne są w google ? tylko trzeba ich poszukać :) i wtedy zostaje Ci tylko stworzenie tej bazy samemu od podstaw lub zlecenie komuś tego ...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za zlecenia się płaci.

 

OMG: A czy ja powiedziałem, że chce to za darmo!!??

 

Miałem, tylko nadzieję, że uzyskam bardziej konkretne info ? co?, Gdzie?, za ile?

Edited by s13x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozesz kupic dane z gus :)

Mozesz odkupic dane z takich firm jak panoramafirm badz pkt.

Mozesz skopiowac z ich strony dane adresowe - to nie jest chronione zadnym prawem (przynajmniej mi nic na ten temat nie wiadomo)

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Mozesz skopiowac z ich strony dane adresowe - to nie jest chronione zadnym prawem (przynajmniej mi nic na ten temat nie wiadomo)

Każda baza danych jest chroniona prawem autorskim. Poza tym bazy na PF czy PKT na pewno zawierają wpisy fałszywe, dzięki którym te firmy będą mogły z łatwością wykryć kto korzystał bezprawnie z ich zasobów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam tworze bazy danych firm i potwierdzam ze mozna samemu ale jest to czascholonne nawet jak ma sie dobre sktypty do zbierania tego typu informacji.....ale warto czasami robic samemu jak ma sie czas i mozliwosci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym bazy na PF czy PKT na pewno zawierają wpisy fałszywe, dzięki którym te firmy będą mogły z łatwością wykryć kto korzystał bezprawnie z ich zasobów.

 

 

Dokładnie. Dotyczy to również celowych błędów w książkach. Najnowszy przykład:

 

Gowarzewski jednak, za radą austriackiego encyklopedysty Ericha Kampera, celowo zrobił kilkanaście błędów, by wykryć ewentualne plagiaty. I tak np. podając skład reprezentacji Maroka z 1986 r., celowo umieścił nazwisko zawodnika, który ani na minutę nie wybiegł na boisko. Książka poznańskiego wydawnictwa powtórzyła te błędy

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8..._z_bledem_.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×