Jump to content
Sign in to follow this  
jajomi

wwwxxx.pl problem z właścicielem xxx.pl

Recommended Posts

Witam

Mam domene wwwxxx.pl gdzie xxx=czasownik, właściciel domeny www. xxx.pl ma zarejestrowany znak xxx.pl. Domaga się odemnie zaprzestania posługiwania się domeną. Domena moja jest zaparkowan na ND i wyświetla reklamy kojarzone z czasownikiem xxx , a jeżeli ją (domenę) wykorzystam do przekierowania lub umieszcze reklamy nie kojarzone z wyrazem xxx?. Dla przykładu domena wwwonet.pl gdzie onet.pl i onet są znakami zastrzeżonymi właścicielem jest Pan Witold Z. raczej nie dzialający we współpracy z onet. Co o tym sądzicie? Dla św. spokoju narazie zdejme ją z ND.

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Mam domene wwwxxx.pl gdzie xxx=czasownik, właściciel domeny www. xxx.pl ma zarejestrowany znak xxx.pl. Domaga się odemnie zaprzestania posługiwania się domeną. Domena moja jest zaparkowan na ND i wyświetla reklamy kojarzone z czasownikiem xxx , a jeżeli ją (domenę) wykorzystam do przekierowania lub umieszcze reklamy nie kojarzone z wyrazem xxx?. Dla przykładu domena wwwonet.pl gdzie onet.pl i onet są znakami zastrzeżonymi właścicielem jest Pan Witold Z. raczej nie dzialający we współpracy z onet. Co o tym sądzicie? Dla św. spokoju narazie zdejme ją z ND.

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie sugestie.

powiedz o jaka domene chodzi a bedzie latwiej cos poradzic

zalezy jaki czasownik, w jakiej formie, liczbie, co ten czasownik sugeruje/znaczy i ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddaj i po sprawie, bo szanse na wygraną masz nikłe.

 

Bo skoro mają zarejestrowany znak towarowy pracuj.pl, to mogą bardzo łatwo udowodnić, że działałeś w złej wierze rejestrując www*.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oddaj i po sprawie, bo szanse na wygraną masz nikłe.

 

dokladnie tak B)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli nie chcą od ciebie tej domeny, to masz trzy wyjścia:

1. O wiele lepsze rozwiązanie to przekieruj ruch z tej domeny na jakiś wlasny serwis albo portfolio i nie przedłużaj jej.

2. Zmień słowa kluczowe dla tej domeny na ND, tylko wtedy spadnie ci klikalność

3. Napisz do nich że za regfee + 5zł oddasz im tą domene =)

 

Pozdrawiam

 

p.s. używanie domen www(znak-zastrzeżony).pl można podłożyć pod cybersquatting dlatego łatwo mogą odebrać ci taką domene, tylko nie każdej firmie chce się chodzić po sądach!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co w przypadku wwwonet.pl i innych z zastrzeżonym znakiem?

 

Moja poprzednia firma, bardzo znana w Polsce, opierajaca swoja dzialalnosc na Internecie miala to w nosie. Kiedy udalo mi sie trafic dla nich domene wwwbezkropkinazwadomeny.pl oplacili ja i pewnie juz beda oplacac.

 

Co ciekawe, mimo ze na wlasciwa domene ruch jest ogromy to na wwwbezkropkinazwadomeny.pl ruch byl prawie zerowy - i pewnie dlatego cwaniak, ktory ja mial sobie odpuscil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×