Jump to content
scav

Przelew na paypala czy na konto?

Recommended Posts

Hej,

 

Co się bardziej oplaca przy wyplatach np z Namedrive, sedo, bodis przelewy bezposrednio na konto czy moze za posrednictwem paypala ? Przeliczyl ktos to moze dokladniej :rolleyes: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jak na paypal wyplacasz i masz konto w banku ktory nie pobiera prowizji to powyzej 500 zl nic nie kosztuje wyplata, a jak jest z kontem bankowym to nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy przelewach z ND na konto w złotówkowe w Polsce Namedrive stosuje podwójne przewalutowanie $-EURO-PLN dlatego nie wiem czy nie lepiej np. przelewać w $ na paypala a potem bezplatnie na konto złotówkowe natomiast kurs paypalowski moze byc tutaj kluczowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przelewam na paypal

Kurs $=PLN jest na "korzystnym poziomie'' ... później z paypala na ipko (pko bp) max 3 dni oczekiwania.

Do 499.99 to koszt 5 zlotych prowizji.. powyżej zero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ale w przelewie jako nadawce masz paypal a nie Namedrive/Sedo w jaki sposób udowodnisz przed US ze to kasa z ND/Sedo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok ale w przelewie jako nadawce masz paypal a nie Namedrive/Sedo w jaki sposób udowodnisz przed US ze to kasa z ND/Sedo ?

 

Wydrukuje z paypala historie transakcji (przelew od ND/Sedo). Zreszta można pobrać w pliku pdf.

Wydrukuje historie transakcji w pko bp. (Przelew z paypal)

 

To sposób w jakim ja bym to zrobił. (nie jest mi to potrzebne).

Ciekawi mnie jak inni to załatwiają?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla US historia transakcji z paypala wg mnie nie ma wiekszego znaczenia i nie jest żadnym wiarygodnym dokumentem... przynajmniej tak mi się wydaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla US historia transakcji z paypala wg mnie nie ma wiekszego znaczenia i nie jest żadnym wiarygodnym dokumentem... przynajmniej tak mi się wydaje...

 

Z ND można ściągnąć potwierdzenie przelewu (czyli zarobku) (wygląda to jak ala-faktura proforma, może nią jest?)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×