Jump to content
Sign in to follow this  
Juszczyk

nazwisko.pl czy imienazwisko.pl ?

Recommended Posts

Najlepszy jest inicjał drugiego imienia, a jak nie masz to nazwiska. Inicjał pierwszego imienia to ostateczność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

jeżeli domena nazwisko.pl jest wolna, to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba brać :)

 

Dlaczego?

- krótsza nazwa

- ładnego e-maila można sobie założyć: imie@nazwisko.pl

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazwisko.pl

 

1. w 99% więcej zapytań o frazę "jakieśnazwisko" niż "jakieśimięjakieśnazwisko"

2. więcej osób ma takie nazwisko niż takie imię oraz nazwisko...

3. z uwagi na p.1 oraz p.2 w domena więcej warta jak Ci się znudzi blog.

 

Podejrzewam, że poza 12PLN nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zarejestrować obie i masz rok do namysłu, ale promuj domenęz nazwiskiem, tą z imieniem trzymaj poprostu dla siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Sorry, że odświeżam starszy temat, ale to chyba odpowiednie miejsce do umieszczenia mojego pytania.

 

 

W moim przypadku niestety zajęte są domeny nazwisko.com, .pl, com.pl, a nawet .org i .net

 

Jedyną możliwością jest domena nazwisko.biz lub imięnazwisko.pl lub imięnazwisko.com.

 

Co wg Was jest więc bardziej opłacalne: tylko domena z nazwiskiem, ale końcówka .biz czy też imięnazwisko.pl lub .com ?

 

Dodam, iż na razie będzie mi ona potrzebna tylko do emaila, i mam wątpliwości czy dobrze brzmi: jakieśsłowo@imięnazwisko.pl, dlatego też poważnie się zastanawiam nad .biz

 

A Wy jak uważacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem - nazwisko wszędzie zajete.

Wziąłem ImieNazwisko.COM

maila mam dowolnego: mgr@imienazwisko.com, docent@imienazwisko.com, do@imienazwisko.com

Przynajmniej jestem jednoznacznie kojarzony.

mam też Zamelduj@Koniowi.pl :P .... dla "niegrzecznych" klientów

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
imięnazwisko.pl

Szczególnie jeśli masz to imię i nazwisko krótkie... przekieruj po prostu wszystko przychodzące a główną skrzynkę ustaw sobie jako poczta@XxxXxx.pl.

Biz zawsze będzie wyglądało nieprofesjonalnie... to nie Gazeta Wyborcza.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co wg Was jest więc bardziej opłacalne: tylko domena z nazwiskiem, ale końcówka .biz czy też imięnazwisko.pl lub .com ?

 

Dodam, iż na razie będzie mi ona potrzebna tylko do emaila, i mam wątpliwości czy dobrze brzmi: jakieśsłowo@imięnazwisko.pl, dlatego też poważnie się zastanawiam nad .biz

 

Miałem ten sam dylemat i po prostu wziąłem imienazwisko.pl i imienazwisko.com (na polskie i zagraniczne strony/blogi) a maila sobie założyłem na imie@nazwisko.tel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem ten sam dylemat i po prostu wziąłem imienazwisko.pl i imienazwisko.com (na polskie i zagraniczne strony/blogi) a maila sobie założyłem na imie@nazwisko.tel

 

moglbys podac link lub jakies info jak zalozyc maila na domenie .tel ? :angry: z gory dziekuweczka

 

ps. jak myslicie lepiej miec w adresie imie@nazwisko.it czy .tel, tak sie zastanawiam wlasnie czy nie lepiej koncowka innego panstwa

Edited by matthewue

Share this post


Link to post
Share on other sites
moglbys podac link lub jakies info jak zalozyc maila na domenie .tel ? :angry: z gory dziekuweczka

 

ps. jak myslicie lepiej miec w adresie imie@nazwisko.it czy .tel, tak sie zastanawiam wlasnie czy nie lepiej koncowka innego panstwa

a dasz radę założyć maila imie@nazwisko.tel?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moglbys podac link lub jakies info jak zalozyc maila na domenie .tel ? :angry: z gory dziekuweczka

 

ps. jak myslicie lepiej miec w adresie imie@nazwisko.it czy .tel, tak sie zastanawiam wlasnie czy nie lepiej koncowka innego panstwa

 

Zakładam, że masz konto na jakimś hostingu.

 

Na tym hostingu dodajesz sobie domenę mojadomena.tel, mimo że DNSów i tak nie zmienisz, ale będzie Ci potrzebna do założenia maila. Następnie zakładasz sobie maila (albo więcej) w tej domenie. Sprawdzasz na swoim hostingu adresy poczty (MX) i sobie zapisujesz.

 

Później logujesz się do panelu swojej domeny tel, wchodzisz w Settings => Setup .tel email i wpisujesz swoje MXy. Jak nie wiesz jaki order wpisać to wstaw standardowo 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może przedstawię swoją sytuację:

Mam takie samo nazwisko jak normalny polski wyraz słownikowy, na dodatek to nazwisko nosi około 13337 osób w całej Polsce.

Z tych normalniejszych rozszerzeń zostało tylko .biz, ale za kilka dni wygasa .info, na którym teraz niczego nie ma.

Co będzie najlepsze?

nazwisko.biz

imienazwisko.pl

nazwisko.info

nazwisko.tv/.ru/.fm/.be

 

imienazwisko ma 12 liter, więc nie jest źle. Chyba zdecyduję się właśnie na imienazwisko.pl, ale pytam jeszcze was.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazwisko.biz

imienazwisko.pl

nazwisko.info

nazwisko.tv/.ru/.fm/.be

 

imienazwisko ma 12 liter, więc nie jest źle. Chyba zdecyduję się właśnie na imienazwisko.pl, ale pytam jeszcze was.

A .com też zajęta.

 

Jeszcze co do tych adresów imie@nazwisko.pl fajnie to wygląda ale już biuro@nazwisko.pl w przypadku tworzenia aliasów - gorzej.

Poza tym uważam, że jednak imię i nazwisko (razem) w domenie jest bardziej tę osobę identyfikujące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwisko.pl

 

Dlaczego?

 

Krótko - zwięźle - na temat - łatwe do zapamiętania - rzuca się w oczy.

 

Gratuluję tym którzy posiadają taki adres i są dumni ze sposobu zagospodarowania domeny ze swoim nazwiskiem.

Edited by forapiotra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×