Jump to content
Jachu19

dlaczego .sk ?

Recommended Posts

Może zacznę od takiego pytania. Czy rynek domen .sk "osłabł" w ostatnim czasie ? Pytanie nasunęło mi się gdy zobaczyłem, że dużo domen dwuliterowych .sk jest wolnych, a jakiś pół roku temu dwuliterówki na aukcjach po złapaniu osiągały ponad 1000zł. Sam licytowałem w tej aukcji, ale nie sprawdziłem czy już wszystkie dwuliterowe są zajęte. Czyżby zwycięzca tez nie spojrzał ? Czy może wtedy były zajęte, a teraz ludzie stracili nimi zainteresowanie ?

 

No i teraz pytanie główne wątku. Dlaczego dropped.pl zdecydował się akurat na łapanie domen .sk ? Skoro ten rynek jest taki słaby, a można by pomyśleć o .ro ( Rumunia - 4 razy więcej ludzi niż na Słowacji i wszystkie dwuliterowe zajęte ), albo .hu (Węgry - 2 razy więcej ludzi niż na Słowacji przy podobnym PKB i wszystkie dwuliterowe zajęte)

 

Już nie mówię, żeby łapać domeny .de czy .es bo tam pewnie jest więcej "dropped-ów" niż w Polsce, ale w Rumuni i na Węgrzech pewnie jest to rozwinięte słabo i jest szansa ze za kilka lat bedzie tam tak jak w polsce teraz, a dla .sk moim zdaniem nie ma takiej nadziei.

 

Co wy o tym myślicie ? Czy ktoś już inwestuje w .ro i .hu (czy warto) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam, to spora pula dwuliterowych domen SK była zablokowana.

 

Teraz spróbowałem zarejestrować kilka z "wolnych" w Dropped i niestety żadnej się nie udało, więc podejrzewam, że wolne mogą być właśnie te zablokowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dobrze pamiętam, to spora pula dwuliterowych domen SK była zablokowana.

Zgadza się nawet EuroDNS je "rejestrował", a potem nie chciał zwracać pieniędzy lub kazał sobie płacić za niedoróbki we własnym systemie. Do tej pory są problemy z domenami globalnymi w Dropped z tego powodu.

 

Wracając do .SK mam kilka dwuliterówek i chciałbym ich więcej. Mimo, że Słowacja mniejsza i ma mniej ludności to i położenie samego kraju ma znaczenie do tego język słowacki jest nam bliski. Jeśli chodzi o Rumunie to z to co mówił mi Frederik to są tam nie złe wały na domenach, które nagle zmieniają właściciela poza tym jest jeszcze kilka krajów wartych eksploracji, a ja nawet z Michałem gadałem o jednym i pewnej koncepcji, ale jakoś do niczego nie doszło, a sam bym się wolał w to nie pakować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dobrze pamiętam, to spora pula dwuliterowych domen SK była zablokowana.

 

Teraz spróbowałem zarejestrować kilka z "wolnych" w Dropped i niestety żadnej się nie udało, więc podejrzewam, że wolne mogą być właśnie te zablokowane.

 

A no racja, pamiętam, że ktoś nawet wklejał tu listę... mam luki w pamięci :P

 

A dlaczego nie? ;)

 

Myślałem że dropped.pl byłby za słabym konkurentem dla niemieckich łapaczy, ale skoro nie to... dlaczego nie ? Przecież to dużo pewniejsza i lepsza inwestycja, a w dodatku patriotyczna (ściągnęlibyśmy niemiecki kapitał do polski) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również byłbym za tym, aby Dropped udostępnił możliwość rejestracji domen na rynkach wschodzących takich jak Rumunia, Węgry, Łotwa... Nawet nie chodzi o łapanie domen, na początek wystarczy sama rejestracja bo w tych krajach jest jeszcze wiele sensownych rzeczy do rejestracji np. trzyliterówki. Rejestracja i utrzymanie w innych serwisach są nieco utrudnione, gdyby było to w Dropped, to myślę że zainteresowało by się wielu inwestorów. Ja na pewno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Również byłbym za tym, aby Dropped udostępnił możliwość rejestracji domen na rynkach wschodzących takich jak Rumunia, Węgry, Łotwa..." Oraz Słowenia!

Dlaczego nie rejestrować domen krajów bezpośrednio, są przecież angielskojęzyczne wersje stron tamtejszych rejestratorów tylko trzeba poszukać, ja znalazłem jedną. Czekając aż wszystko podadzą na tacy traci się możliwość rejestracji ciekawych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×