Jump to content
Sign in to follow this  
apze

Domena usunięta w NASK

Recommended Posts

Witam, zdaję sobie sprawę, żę mogę zadzwonić do NASK i zapytać o to, oraz moje pytanie moze wyglądać jak support NASK, ale raz gdy dzwonilem w sprawie partnerstwa przez telefon dowiedzialem się czegoś innego niż po przez email ;)

 

Chcialbym zapytać o sytuację, która obecnie mnie spotkała. Złapałem na opcję pewną domenę i jest ona zastrzeżonym znakiem towarowym. Poprzedni wlasciciel domaga się abym mu ją oddał. Stąd pytanie; czy jezeli ktoś kto posiadał domenę z zastrzezonym znakiem towarowym i została ona usunięta (rejestrowana bezposrednio w NASK) czy ma prawo domagać się z powrotem tej domeny?

 

Dodam, że to domena 3literowa i miała być rozwinięciem mojego komercyjnego projektu.

 

Dziękuję.

 

 

 

 

ps zalezy mi szczególnie na odpowiedzi jednego z urzutkowników... chyba nie muszę pisać którego ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcialbym zapytać o sytuację, która obecnie mnie spotkała. Złapałem na opcję pewną domenę i jest ona zastrzeżonym znakiem towarowym. Poprzedni wlasciciel domaga się abym mu ją oddał. Stąd pytanie; czy jezeli ktoś kto posiadał domenę z zastrzezonym znakiem towarowym i została ona usunięta (rejestrowana bezposrednio w NASK) czy ma prawo domagać się z powrotem tej domeny?

 

Witam.

 

NASK nie zajmuje sie rozstrzyganiem sporow. Mamy podpisane umowy z 2 sadami (przy PIIT i KIG), ktore to wyrokuja w kwestiach domen.

Jednak co do opisanej sytuacji, to faktycznie kazdy moze zglosic swoje roszczenia co do domeny przed sadem polubownym a on swoim wyrokiem decyduje o zasadnosci tych roszczen. Okolicznosc ktora opisales (usuniecie domeny), IMO, moze byc ew. Twoja linia obrony :-)

 

 

Pozdrawiam,

 

GB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli znak jest renomowany to możesz mieć problem. Jeśli nie, to nie musisz się o nic martwić, ale nie możesz tej domeny używać w działalności identycznej z tą firmą, żeby nie naruszać prawa do znaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli rzeczywiście chodzi o rbk*pl to nie masz się czego obawiać. "RBK" mimo, że jest znakiem towarowym to nie jest znakiem towarowym renomowanym. Nie możesz tylko używać tej domeny w kontekscie:

 

(511) 09 (510) nagrane kasety dźwiękowe i nagrane kasety video, przyrządy do noszenia na oczach, etui na przyrządy do noszenia na oczach, sznureczki do przyrządów do noszenia na oczach, ściereczki czyszczące do przyrządów do noszenia na oczach wszystkie wymienione zawarte w tej klasie, okulary ochronne, okulary przeciwsłoneczne, pedometry, urządzenia kontrolne do pomiaru częstotliwości akcji serca do stosowania w treningu sprawnościowo-kondycyjnym (fitness), w sporcie i rekreacji, kaski ochronne rowerowe, futbolowe, narciarskie, hokejowe i do wyścigów samochodowych

(511) 14 (510) wyroby jubilerskie

(511) 18 (510) walizy i torby podróżne, torby sportowe do użytku ogólnego, torby-worki (duffel bags), torebki do noszenia różnych rzeczy nie ujęte w innych klasach, tornistry, plecaki, torby na ramię

(511) 25 (510) obuwie, odzież, nakrycia głowy

(511) 28 (510) artykuły i sprzęt sportowy nie ujęte w innych klasach

(511) 32 (510) napoje bezalkoholowe

(511) 35 (510) usługi sklepów detalicznych i hurtowych dotyczące wszystkich w/w towarów

 

Jak chcesz coś więcej wiedziec to GG masz ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×