Jump to content
Sign in to follow this  
majkaa

Domena polityka - czy moge sprzedac

Recommended Posts

Witam,

 

mam takie pytanie, posiadam domene: www.imienazwisko.pl - znanego polityka... czy moga taka domene sprzedac? Osobiscie nie jestem zwiazana z ta nazwa w zaden sposob, a zlapalam ja przypadkowo 2 lata temu.

 

Z gory dziekuje za wszystkie rady

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

mam takie pytanie, posiadam domene: www.imienazwisko.pl - znanego polityka... czy moga taka domene sprzedac? Osobiscie nie jestem zwiazana z ta nazwa w zaden sposob, a zlapalam ja przypadkowo 2 lata temu.

 

Z gory dziekuje za wszystkie rady

 

a zlapalam ja przypadkowo 2 lata temu.

 

jak na Misiu :)

 

caly cytat dla mlodszych co moga nie wiedziec o co chodzi

 

a ty skąd wiedziałaś, że mnie zastaniesz przecież wiedziałaś, że wyjeżdżam?

- przechodziliśmy po prostu i wpadliśmy

- jak to przechodziłaś z tragarzami?

- tak, przechodziliśmy z tragarzami. bardzo cie polubiłem chłopie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmmm, zlapalam przypadkowo, w sensie sprawdzilam: byla wolna - ciach. Akurat glosno bylo o tej osobie, tj. udzielala sie wtedy bardzo czesto.

 

Moje pytanie brzmi: czy moge taka domene sprzedac komus? Czy jest jakies prawo, ktore taka domene blokuje (osoba publiczna, znana, polityk).

 

Prosze o rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedać możesz wszystko jak znajdziesz klienta. W chwili obecnej to problem ewentualnego wykorzystania domeny.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma problemu wykorzystania domeny z imieniem i nazwiskiem polityka?

 

Czy to prawnie nie jest jakos uregulowane, ze sa oni wlascicielami 'swoich nazw'? Jak to wyglada od strony prawa, czy ten polityk nie moze sie ode mnie domagac tej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli nie ma problemu wykorzystania domeny z imieniem i nazwiskiem polityka?

 

Czy to prawnie nie jest jakos uregulowane, ze sa oni wlascicielami 'swoich nazw'? Jak to wyglada od strony prawa, czy ten polityk nie moze sie ode mnie domagac tej domeny?

 

Z tego co wiem to przepisy o ochronie dóbr osobistych znajdujące się w art 23 i 24 Kodeksu cywilnego.

 

Osoby znane chronią swoje dane osobowe wiec myślę ze polityk może domagać sie od ciebie tej domeny.

 

Inaczej jest z samym nazwiskami tu juz może być problem bo osób z takim nazwiskiem jest tysiące i nie wiadomo komu sie ono należy dlatego tez przepisy tego dosc dobrze nie okreslaja. Ale moge sie mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inaczej jest z samym nazwiskami tu juz może być problem bo osób z takim nazwiskiem jest tysiące i nie wiadomo komu sie ono należy dlatego tez przepisy tego dosc dobrze nie okreslaja. Ale moge sie mylić.

Imię i nazwisko również nie identyfikują całkowicie. Ludzi o tym samym imieniu i nazwisku czasami może być w POlsce kilku, kilkudziesięciu a czasami kilkuset: jak ktoś ma na nazwisko Kowalski, Nowak czy Kwiatkowski to bardzo prawdopodobne, że jest wiele innych osób w kraju które mają takie samo imię jak on.

 

Jeśli pod domeną nie ma nic to nie zachodzi raczej ewentualność naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych. Dopiero serwis mógłby ewentualnie takie dobra w mojej opinii naruszać.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imię i nazwisko również nie identyfikują całkowicie. Ludzi o tym samym imieniu i nazwisku czasami może być w POlsce kilku, kilkudziesięciu a czasami kilkuset: jak ktoś ma na nazwisko Kowalski, Nowak czy Kwiatkowski to bardzo prawdopodobne, że jest wiele innych osób w kraju które mają takie samo imię jak on.

 

Jeśli pod domeną nie ma nic to nie zachodzi raczej ewentualność naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych. Dopiero serwis mógłby ewentualnie takie dobra w mojej opinii naruszać.

Pozdrawiam!

 

No tak dobrze napisałeś ale powiedz mi jak to sie ma do tego ze nie mam serwisu pod tym imieniem i nazwiskiem ale sprzedaje domenę znanej osoby z takim imieniem i nazwiskiem lecz się tak nie nazywam chyba działam w złej wierze na niekorzyść ego polityka czy muzyka. Wtedy łamie prawo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Sprzedajesz domenę JanKowalski.pl (każdy dowolny Jan Kowalski), a nie poseł Jan Kowalski zamieszkały przy ulicy... nr dowodu osobistego...

 

Dla bezpieczeństwa nie zaznaczałbym w "ofercie", że chodzi o nazwisko posła.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak dobrze napisałeś ale powiedz mi jak to sie ma do tego ze nie mam serwisu pod tym imieniem i nazwiskiem ale sprzedaje domenę znanej osoby z takim imieniem i nazwiskiem lecz się tak nie nazywam chyba działam w złej wierze na niekorzyść ego polityka czy muzyka. Wtedy łamie prawo?

 

Sam fakt sprzedaży domeny, którą nabyłaś legalną drogą, nie jest żadnym przejawem łamania prawa. Prawo złamiesz dopiero wtedy, kiedy treść strony www będzie utożsamiana z daną osobą bez jej zgody na publikację wizerunku w jakiejkolwiek formie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×