Jump to content
Sign in to follow this  
eRcu

Czy na sali jest posiadacz notebooka z Vobis'u?

Recommended Posts

Mam HP Pavillion DV5 z systemem Vista, jeśli ktoś ma podobny to bardzo proszę o przesłanie zdjęcia, jak powinna wyglądać naklejka u spodu z certyfikatem autentyczności systemu... U mnie wszystko legalne, zakupione w salonie, jednakże, coś mi nie pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi Ci o to, że naklejka jest poprzecierana (jakby była stara lub zniszczona), to tak ma być.

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi Ci o to, że naklejka jest poprzecierana (jakby była stara lub zniszczona), to tak ma być.

 

Bartek

 

Chodzi mi o to, że nie mam wydrukowanej wersji systemu, ani oznaczenia OEM .

Porównując na stronie Microsoftu moją naklejkę w stosunku do oryginalnych, w tym własnie tkwi różnica.

Edited by eRcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry że wejdę w temat ale kto kupuje w vobisie komputer / laptopa ? . Oni zdzierają z ludzi pieniądze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry że wejdę w temat ale kto kupuje w vobisie komputer / laptopa ? . Oni zdzierają z ludzi pieniądze

 

W tym wypadku ceny różniły się w granicach 100-150 zł, a ja jeśli mam wybierać kupno w salonie czy wysyłkę pocztą ze sklepu internetowego, wybieram salon :D

Edited by eRcu

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym wypadku ceny różniły się w granicach 100-150 zł, a ja jeśli mam wybierać kupno w salonie czy wysyłkę pocztą ze sklepu internetowego, wybieram salon :D

 

 

To chyba byłeś wyjątkiem . Z rok temu mój znajomy kupił komputer ( średnia klasa do domu ) . Ten sam znalazłem w konkurencyjnym sklepie ponad 400zł taniej.Teraz i tak się poprawił ten sklep .Kiedyś wprowadzali klientów w bład swoimi opisami technicznymi komputerów , a w szczególności kart graficznych

 

np Karta graficzna Geforce 512MB

 

a w domu okazywało się iż pamięć tej karty się zgadza ale ona sama jest kastratem ( np 64bit szyna )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komputer nowy czy używany? Jeżeli używany to napis z wersją systemu i napisem OEM mógł się zetrzeć. Ja mam HP DV5 i po roku używania został sam cd-key, poprzednio na naklejce pisało Windows Vista Home Edition OEM (dokładnie nie pamiętam więc może czegoś brakować). Jeżeli laptop był używany to o nic się nie martw, jeżeli nowy idź do salonu po wydanie "duplikatu" naklejki. Jak przyjadę do domu to zrobię zdjęcie i wyślę Ci na pw.

Edited by Bartosz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podziękował.

Laptop był kupowany jako nowy, jeszcze jest na rocznej gwarancji. Trochę się czepiam tej naklejki, ale skoro nawet MS nie ma jej w wykazie na swoich stronach, to tym bardziej inny organ (np. kontrolny), nie będzie miał takich wiadomości. Napis na pewno mi się nie przetarł, naklejka jest w bdb stanie. Być może takie naklejki dostaje HP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×