Jump to content
Sign in to follow this  
masterd

może mi ktos to wytłumaczyć??

Recommended Posts

to mówisz ze się wstrzeliłem?? bo jak zakładałem poprzednią opcje to założyłem ją a po chwili sprawdziłem domena była przechwycona ale trafiła na aukcje. nie wiem jak bedzie z ta

Share this post


Link to post
Share on other sites

a teraz z innej beczki dlaczego tak?? nadmieniam że to inna domena...

godzina założenia opcji 2013-02-09 16:43:28 , a o tej godzinie została przechwycona i trafiła na aukcje domena na która była ta opcja

licytujący11 0 PLN 2010-02-09 16:44:11

czy ta opcja powinna być jednak zrealizowana?? ktoś mi powie?

Edited by masterd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że to co piszesz jest niemożliwe. Domena ma cykl wygasania kilkanaście dni (po okresie rozliczeniowym) i w tym czasie nie można założyć opcji. Więc nie jest możliwe żeby jednego dnia była założona opcja a następnego dnia (bądź jeszcze tego samego dnia) domena została przechwycona.

Jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi.

Edited by anbial

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jakim sposobem opcja została zarejestrowana i mam ją na koncie??

 

Zapewne założyłeś opcję na domenę, która już została przechwycona i zarejestrowana, tuż przed tym jak trafiła na aukcję.

 

Najlepiej podaj nazwę domeny, bo teraz to przypomina sytuację, gdzie przychodzisz do lekarza i pytasz jak to możliwe, że Cię czasem gdzieś boli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak ale powiem ze dwie opcje wykupiłem prawie jednocześnie jedna z nich na koncie widnieje jako zrealizowana (czekam na maila z dropped) a druga właśnie jest na aukcji wspomniana wyżej bcr.pl

przed rejestracją jej sprawdzałem we whois i nie było modyfikacji dopiero za parę minut się pokazała czy whois jest na bierząco aktualizowane??

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak ale powiem ze dwie opcje wykupiłem prawie jednocześnie jedna z nich na koncie widnieje jako zrealizowana (czekam na maila z dropped) a druga właśnie jest na aukcji wspomniana wyżej bcr.pl

przed rejestracją jej sprawdzałem we whois i nie było modyfikacji dopiero za parę minut się pokazała czy whois jest na bierząco aktualizowane??

 

DOMENA:				 bcr.pl
id abonenta:			mjp_option (FIRMOWA)
serwery nazw:		   ns1.dropped.pl. [195.78.66.100]
				   ns2.dropped.pl. [195.78.67.77]
utworzona:			  2010.02.09 15:59:48
ostatnia modyfikacja:   2010.02.09 16:40:10

opcja: utworzona		  2010.02.09 16:43:13

Czyli tak jak wyżej odgadłem.

 

 

Whois aktualizowane jest zwykle na bieżąco, ale zasadniczo trzeba brać poprawkę 15-minutową.

WHOIS displays data with a delay not exceeding 15 minutes in relation to the .pl Registry system

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne założyłeś opcję na domenę, która już została przechwycona i zarejestrowana, tuż przed tym jak trafiła na aukcję.

 

Napisałem podobne przypuszczenie w drugim podobnym wątku. W ogóle chyba nie powinno się prowadzić dwóch wątków o tym samym? :)

 

bcr.pl

 

id abonenta: mjp_option (FIRMOWA)

 

utworzona: 2010.02.09 15:59:48

ostatnia modyfikacja: 2010.02.09 16:40:10

 

opcja: utworzona 2010.02.09 16:43:13

 

Tu widać wyraźnie, że to była domena premium, która miała opcję dropped.pl (która się zrealizowała), a ta Twoja, masterd była założona już po przechwyceniu domeny i być może zrealizuje się za rok lub trzy, być może. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem podobne przypuszczenie w drugim podobnym wątku. W ogóle chyba nie powinno się prowadzić dwóch wątków o tym samym? :)

 

 

 

Tu widać wyraźnie, że to była domena premium, która miała opcję dropped.pl (która się zrealizowała), a ta Twoja, masterd była założona już po przechwyceniu domeny i być może zrealizuje się za rok lub trzy, być może. :D

 

Za trzy się nie zrealizuje, bo wygaśnie gdy domena będzie (ewentualnie) wygasać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź whois tej domeny. Jeśli widnieje opcja we whois, znaczy, że się nie zrealizowała, bo było jak wyżej, jeśli jest brak opcji znaczy, że się zrealizowała. Absurdalnie proste. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

we whois opcja jest ale ta moja. zaś w moim panelu w dropped niema jej w zarejestrowanych opcjach tylko w zrealizowanych widnieje ale nie dostałem żadnego maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od momentu dostania maila od NASK o realizacji opcji do momentu pojawienia sie opcji w panelu zazwyczaj mija 2h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no oki ale najpierw opcja widniała jako zrealizowana w panelu, a teraz powróciła do opcji nie zrealizowanych.... to tak jak dać a potem zabrać "dziecku" lizaka......chyba my jako użytkownicy nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy systemu...

Edited by masterd

Share this post


Link to post
Share on other sites
no oki ale najpierw opcja widniała jako zrealizowana w panelu, a teraz powróciła do opcji nie zrealizowanych.... to tak jak dać a potem zabrać "dziecku" lizaka......chyba my jako użytkownicy nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy systemu...

A jaką Ty tu odpowiedzialność poniosłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no dostałem potem maila ze z powodu błedu systemu tak się stało ze jednak się nie zrealizowała bo system sie pomylił...wszystko było by oki gdybym nie widział na koncie, ze była w zakladce zrealizowane i potem powróciła do nie zrealizowane opcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja nie zrealizowała się, ponieważ była przez Ciebie założona za późno, a nie z powodu błędu systemu. System błędnie pokazał ją jako zrealizowaną, co nie ma wpływu na to iż to NASK realizuje opcje i czyni to, gdy domena wygaśnie - nasz system nie ma z tym nic wspólnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja nie została zrealizowana nie z powodu błędu systemu, ale dlatego że nie mogła zostać zrealizowana. Wykupiłeś opcję na domenę już w momencie kiedy domena została przechwycona. Teraz Twoja opcja jeż ważna przez 3 lata.

Aby Twoja opcja mogła się zrealizować już teraz musiałbyś ją zarejestrować na 14 dni przed uwolnieniem domeny.

 

W opisanym przypadku błędna była tylko informacja na dropped że opcja został zrealizowana, ale żadnej odpowiedzialności z tego tytułu nie poniosłeś. Po prostu w momencie kiedy domena została przechwycona nie miałeś jeszcze założonej opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zacytuje maila ktorego dostałem:

Witam,

Opcja na tę domene niezrealizowala sie dla Pana - byla to tylko i wylacznie domena premium - Pan zalozyl opcje zaraz po jej zarejestrowaniu przez nas co spowodowalo zamieszanie w systemie ktory blednie uznal ze domena nalezy do Pana - opcja powrocila juz do Pana listy aktywnych opcji.

 

czyli system najpierw uznał że należy do mnie a potem jednak że nie,,,

"tylko że opcje zakładamy po to żeby móc zarejestrować daną domenę po jej nieopłaceniu przez właściciela"

 

jednym słowem ucieszyłem się za wcześnie..........

 

co lepsze przed założeniem na nią opcji dodałem ja do przechwycenia i dodała się mam ja na liście oczekujących na złapanie w zakładce do przechwycenia . została złapana taki komunikat wyświetliło przy niej jak dodałem wszystkie domeny z tej kategorii do przechwycenia kilka minut póżniej, zatem została złapana czy zarejestrowana bo na aukcji jej niema....ani na liście w zakładce szukaj domen...

Edited by masterd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×