Jump to content
Sign in to follow this  
serpiotr

Pozycjonowanie. Która domena lepsza?

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie dotyczące pozycjonowania. Chcę zrobić stronę dotyczącą wynajmu limuzyn. Waham się między dwiema domenami:

limuzynadowynajecia.waw.pl

limuzynadowynajęcia.pl

Która będzie się lepiej pozycjonować która lepiej wygląda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście lepiej pozycjonować domenę z końcówką .pl ale nie dla tego ,że lepiej się pozycjonuje(obydwie się tak samo pozycjonują) tylko dlatego że łatwiej jest zapamiętać tą nawę no i ładniej na wizytówce wygląda ten krótszy adres :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze taką domenę:

limuzyna-do-wynajecia.pl

 

Zawsze można zrobić przekierowanie na docelową domenę.

A co do pozycjonowania to liczy się pozycjonowanie ''strony'' a nie samej domeny.(jeżeli masz keywordy w nazwie domeny to jest to wielki + ale bez przesady - po co te myślniki?)

Przykładowo gdy ktoś wpisze w google ''limuzyna do wynajęcia'' to limuzynadowynajecia.pl i limuzyna-123do-wynajecia123.pl będą miały takie same szanse :)

 

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego znaczenia czy będziesz pozycjonował IDN z .pl, non-IDN z .waw.pl czy .pl z myślnikami. Już od ładnych kilku lat google nauczyło się, że każda z tych wersji zawiera taką samą treść dla użytkownika.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

z pozycjonowaniem nie będzie problemów w żadnym przypadku (technicznie oczywiscie), ale domena z reguły ma być krotka, latwa i wpadajaca w ucho - wiec lepiej zastanow sie nad alternatywnymi nazwami do tych o podales - na pewno cos jeszcze uda sie znalezc (klientowi bedzie ciezko zapamietac adres, a co dopiero go wspiac gdy bedzie on zbyt dlugi i trudny)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma znaczenia jesli chodzi o pozycjonowanie. Zarezerwuj domene z koncowka .pl , bez polskich znaków, oraz najlepiej pisana łacznie, bez myslników, cyfr.

 

Znaczenie bedzie ona tylko przy ew zapamietaniu przez potencjalnego klienta. Bedziesz mial wiele sytuacji jak bedziesz podawal nazwe domeny przez telefon, wtedy takie rzeczy jak myslniki maja duze znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak inni napisali wcześniej - nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania przez klienta, a samo pozycjonowanie ma mniejsze znaczenie (w sensie - pozycjonuję frazę "limuzyna do wynajęcia" to najłatwiej będzie z domeną "limuzynadowynajęcia" bez znaczenia czy z myślnikami czy bez). Osobiście bym poszukał innej domeny, od siebie polecam tanialimuzyna.pl u mnie w FM - jak to z first minute - do wyjęcia za grosze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybyś chciał skorzystać z mojej opinii to na wszystkich trzech postaw ministronki i spróbuj pozycjonować każdą jednocześnie. Następnie sprawdź, która z nich stoi najwyżej w wynikach wyszukiwania i z pozostałych dwóch daj porządne linki do tej najwyżej wypozycjonowanej.

 

Zastanów się też czy akurat takie słowa kluczowe są dla Ciebie najkorzystniejsze...

limuzyna do wynajęcia - 720 wyszukiwań w miesiącu

limuzyny do wynajęcia - 880

limuzyna do ślubu - 2900

limuzyny do ślubu - 2900

auta do ślubu - 6600

auto do slubu - 2900

samochód do ślubu - 14800

auto do ślubu - 12100

wynajem limuzyn - 18100

samochody do ślubu - 6600

limuzyny - 40500

samochody ślubne - 2900

wynajem samochodu - 14800

samochód ślub - 4400

 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w próbach wpłynięcia na google!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanów się też czy akurat takie słowa kluczowe są dla Ciebie najkorzystniejsze...

limuzyna do wynajęcia - 720 wyszukiwań w miesiącu

+320 wyszukiwań bez polskich znaków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
+320 wyszukiwań bez polskich znaków.

...i pewnie kilkaset kolejnych z literówek, form gramatycznych i błędów ortograficznych...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

 

Mam pytanie dotyczące pozycjonowania. Chcę zrobić stronę dotyczącą wynajmu limuzyn. Waham się między dwiema domenami:

limuzynadowynajecia.waw.pl

limuzynadowynajęcia.pl

Która będzie się lepiej pozycjonować która lepiej wygląda ?

 

najlepiej kupic domene ktora juz ma swoja historia

sprobuj cos zlapac w dropped / premium albo kup cos pod zaplecze

 

Np: znalezione na dropped: 7 domen z czego 2 fajne: wynajemlimuzyn*biz + limousines*com*pl

http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=877229

 

Szukajac frazy w wyszukiwarkach klient raczej wpisze WYNAJEM AUT/LIMUZYN + SLUB/STUDNIOWKA niz LIMUZYNA/Y DO WYNAJECIA (ta fraza wg mnie pasuje do ogloszenia ze masz limuzyne/y do wynajecia itd. Oczywiscie to moje zdanie.

 

 

Aaa...

Jesli chodzi o Twoje domeny to oczywiscie wybralbym jesli to ostateczna decyzja:

limuzynadowynajęcia.pl

Edited by metu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×