Jump to content
Sign in to follow this  
newbe

.pl i amerykański znak towarowy

Recommended Posts

Posiadam domenę która pokrywa się ze znakiem towarowym firmy pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych.

 

Firma posiada zarjestrowany znak towarowy w USA (w Polsce nie), pytania:

 

1. Co jeżeli firma zdecydowałaby się zainstnieć w Polsce, a ja posiadam domenę z ich znakiem towarowym, ale zarejestrowanym w USA? (czy jakoś mogą mi to odebrać?)

2. Czy mogę wykorzystać domenę dla potrzeb stworzenia serwisu o tematyce zbliżonej do tej z jaką wiąże się działalność firmy, której znakiem towarowym jest nazwa tej domeny? Np.: jakiś opis ich produktu, jak go używać itp.

 

Będę wdzięczny za sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadam domenę która pokrywa się ze znakiem towarowym firmy pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych.

 

Firma posiada zarjestrowany znak towarowy w USA (w Polsce nie), pytania:

 

1. Co jeżeli firma zdecydowałaby się zainstnieć w Polsce, a ja posiadam domenę z ich znakiem towarowym, ale zarejestrowanym w USA? (czy jakoś mogą mi to odebrać?)

2. Czy mogę wykorzystać domenę dla potrzeb stworzenia serwisu o tematyce zbliżonej do tej z jaką wiąże się działalność firmy, której znakiem towarowym jest nazwa tej domeny? Np.: jakiś opis ich produktu, jak go używać itp.

 

Będę wdzięczny za sugestie.

 

 

1. Wszystko zależy jak wykorzystasz tą domenę...

 

2. Nie rób tego.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

Czyli jak rozumiem mogę użyć domenę do czegoś co nie wiąże się i nie rzutuje negatywnie na daną markę? np.: katalog linków?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za odpowiedź.

 

Czyli jak rozumiem mogę użyć domenę do czegoś co nie wiąże się i nie rzutuje negatywnie na daną markę? np.: katalog linków?

 

Nie może na stronie znajdować się nic co identyfikuje się w jakikolwiek sposób z daną firmą.

I nie możesz im zaoferować tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobna sytuacja. www.everydayfood.pl

 

Szukałem nazwy pod biznes, o którym możecie poczytać na stronce. Myślę o tym poważnie, więc chciałem zarejestrować nazwę. Niestety producenci programu Everydayfood rozpoczeli procedurę zastrzegania nazwy także w naszym kraju.

 

W zaistniałej sytuacji wymyśliłem nową nazwę dla biznesu i ogólnie przygotowuję go dokładniej, bo to podejście było niewypałem.

 

Czy mogę jednak coś zarobić na aktualnej domenie? Była promowona w adwordsach, na ulotkach, pojawiła się Głosie Wielkopolskim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo, jesli dzialasz w innej branzy, miałes tę domene szybciej zanim podjeli decyzje co do rejestrowania nazwy w UPRP w PL, to masz praweo z niej korzystać. Nazwa ta nie jest przecież jakimś unikatem, nie jest tez rewelacyjna.

Oni, mając globalne domeny mogą na nich tworzyc subdomeny i wersje językowe, także jak nie łamiesz prawa, masz prawo z niej korzystać (sprawdz jeszze prawo wyłącznosci na samą nazwe, ale wątpie zeby taką dostali na taką nazwe, zlepek angielski; nawet jak dostali, czasami latwo taką rejestracje podważyc).

Jak by co mam namiary na paru dobrych znawców od nazw wlasnych i prawników od prawa autorskiego i domen. Moge ci polecić pare sprawdzonych osób.

Niestety, nie za darmo, ale będąc w opałach albo zabezpieczajac swoje interesy, opłaca sie zapłacic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy mogę jednak coś zarobić na aktualnej domenie?

Tak, możesz np. sprzedawać papier toaletowy, bo to inna branża. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×