Jump to content
Sign in to follow this  
Qrtur

Opcjie

Recommended Posts

Witam jestem zielony mam może oczywiste pytanie :

Jeżeli np? założe opcje na jednym portalu na domene to na drugim portalu inna osoba bedzie tez mogła to samo zrobic czy bedzie zarezrwowana 100 % Czy w zaleznosci który portal złapie pierwszy bedzie jego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam jestem zielony mam może oczywiste pytanie :

Jeżeli np? założe opcje na jednym portalu na domene to na drugim portalu inna osoba bedzie tez mogła to samo zrobic czy bedzie zarezrwowana 100 % Czy w zaleznosci który portal złapie pierwszy bedzie jego ?

 

 

1. Jeśli założysz opcję u dowolnego rejestratora, to już nikt inny nigdzie indziej tego niezrobi.

2. Jeśli pytasz o dodanie domeny do przechwycenia, to najbezpieczniej zrobić to we wszystkich serwisach, bo nigdy nie wiadomo który złapie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie ja też pozwolę sobie na pytanie żółtodzioba:

to dlaczego wszyscy nie zakładają opcji, tylko licytują się np. na dropped.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie ja też pozwolę sobie na pytanie żółtodzioba:

to dlaczego wszyscy nie zakładają opcji, tylko licytują się np. na dropped.pl ?

 

Opcje można założyć tylko jeśli domena jest aktywna. Gdy wygasa – opcja jest już niedostępna. Dlatego jeśli domena wygasa bez opcji, pozostaje już tylko dodać do przechwycenia.

A dlaczego nie zakładają opcji wcześniej? Tu powody są dwa – po pierwsze trzeba mieć świadomość że taka domena istnieje i że ma szansę spaść, a tego często się nie wie póki nie pojawi się na liście spadających. A po drugie, opcja kosztuje 30 zł, przy czym nie ma żadnej gwarancji że kiedykolwiek się zrealizuje. A więc opcje to hazard, i to niekiedy dość kosztowny, a dodanie do przechwycenia nic nie kosztuje. Jeśli założymy 10 opcji, z czego jedna domena spadnie, to koszt jej złapania wyniesie 310 zł. Nie zakładając opcji, możemy te pieniądze przeznaczyć na kupno tej jednej na aukcji. ;-) No i ostatnia sprawa – na wiele domen opcja po prostu już jest, więc nie ma innego wyjścia jak tylko kupić domenę od tego kto założył opcję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz wiem o co chodzi. Czyli teoretycznie po jedną domenę może ścigać się kilka firm przechwytujących?

Share this post


Link to post
Share on other sites
opcjie

 

nie zakładaj opcji dopóki nie rozwiążesz podstawowych problemów z językiem polskim... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×