Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

Transakcja Escrow od podszewki (formalności)

Recommended Posts

Witam!

 

Poczytałem i wiem na czym polega transakcja Escrow w serwisie DD. Proszę mi tylko powiedzieć jak to wygląda od podszewki jeśli chodzi o formalności.

Kupujący kupuje domenę od sprzedającego, domena przechodzi na kupującego, kasa na sprzedającego i kupujący otrzymuje jakąś fakturę zakupu domeny na dane osobowe sprzedającego?

Czy transakcja Escrow wystarczy i nie potrzebna jest żadna papierowa cesja, czy umowa kupna sprzedaży?

 

EDIT:

Czy kupujący musi mieć konto w DD? Jeśli tak to ma je założyć przed zleceniem przez sprzedającego transakcji Escrow, czy może również po zleconej transakcji?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujacy zaklada konto w Dropped.pl -> Sklada oferte(Kup Teraz) lub sprzedawca wystepuje o Escrow -> Kupujacy oplaca domene -> Sprzedawca otrzymuje srodki -> Kupujacy domene oraz fakture od nas - nie od sprzedawcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Noname za odpowiedź :)

Podsumowując jak ktoś wystawi domenę przez Escrow dla osoby nie mającej konta w DD to jest ona zablokowana przez czas jaki się wyznacza do uiszczenia opłaty i nie da się nic zrobić? Założenie konta po fakcie nic nie da, trzeba czekać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie logiczne ;)

 

Sorki, że tak pytam, ale niedawno zacząłem bawić się z DD, naprawdę super platforma i intuicyjność na każdym kroku... Zdążyłem już przenieść wszystkie domeny z MasterNet (12) i teraz walczę z przeniesieniem domeny .pl z OVH, ale tam ten panel to katorga... nie mogę znaleźć gdzie uzyskać kod authinfo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped nie ma skrótu DD, a co najwyżej AM - czyli AfterMarket :)

Gdzieś tu chyba spotykam się ze skrótem DD, byłem pewny, że chodzi o DroppeD ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupujacy zaklada konto w Dropped.pl -> Sklada oferte(Kup Teraz) lub sprzedawca wystepuje o Escrow -> Kupujacy oplaca domene -> Sprzedawca otrzymuje srodki -> Kupujacy domene oraz fakture od nas - nie od sprzedawcy.

 

Więc komu w tej sytuacji może wystawić fakturę sprzedawca? Lub jaki konkretnie dokument wystawia dropped.pl sprzedawcy tak aby mógł on go zaksięgować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc komu w tej sytuacji może wystawić fakturę sprzedawca? Lub jaki konkretnie dokument wystawia dropped.pl sprzedawcy tak aby mógł on go zaksięgować?

Wszystko już było po kilkanaście razy..

http://help.dropped.pl/

+ opcja szukaj na forum...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanko,

Czy przy transakcji Eskrow ujawniane sa dane sprzedajacego kupujacemu?

Przypuszczam, ze tak, bo przy zmianie abonenta przychodzi mail z informacja kto byl poprzednim abonentem?

 

Z gory dzieki za odpowiedz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

czemu nie mozna zaincjowac transakcji escrow gdy domena wygasa ponizej 30 dni. domena jest aktywna jest przez kilkanacie dni, a mimo to nie mozna wykonać operacji

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×