Jump to content
Sign in to follow this  
BartX

Skąd to przekierowanie?

Recommended Posts

Hej,

 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

 

1. Wczoraj kupiłem domenę w dropped.pl

2. Dzisiaj dodałem ją do swojego serwera

3. Zmieniałem DNS'y w dropped

4. Whois.pl pokazuje (moje) zmienione DNS'y

5. A domena cały czas przekierowuje na http://www.ndparking.com/nazwadomeny.pl

 

Rozumiem, że trzeba czasu, żeby DNSy się zaktualizowały, ale od rana to już kilka razy powinno być ok , zresztą whois pokazuje, że jest ok.

 

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację lub może mi to logicznie wyjaśnić?

 

Wiem, że to forum jest kulturalne i na poziome, ale w tym wypadu nasuwa mi się tylko jedno pytanie:

Jaki ch*j wodę mąci!?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propagacja DNS trwa do 30h. Natomiast zmiany w DNSach są widoczne we whois od razu.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Propagacja DNS trwa do 30h. Natomiast zmiany w DNSach są widoczne we whois od razu.

 

Zawsze działało bardzo szybko, max kilka godzin.

No nic w takim razie poczekam do jutra.

 

Dzięki za info.

 

bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny przypadek w Dropped.

Jeśli domena była z rynku wtórnego może być taka sytuacja, że przekierowanie poprzedniego abonenta nie jest anulowane po przeniesieniu na inne konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem kiedyś podobny przypadek w Dropped.

Jeśli domena była z rynku wtórnego może być taka sytuacja, że przekierowanie poprzedniego abonenta nie jest anulowane po przeniesieniu na inne konto.

 

Rozumiem, że ticket do drop-supportu rozwiązał problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że ticket do drop-supportu rozwiązał problem?

Dokładnie, długo nie mogłem dociec czyja to jest wina i o co chodzi, nawet pytałem na forum - nikt nie wiedział. Support Dropped też mi nakazywał czekać do 48 godzin i tak aż mi tydzień zleciał. :)

Opisz dokładnie problem aby to konkretnie i raz załatwili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie, długo nie mogłem dociec czyja to jest wina i o co chodzi, nawet pytałem na forum - nikt nie wiedział. Support Dropped też mi nakazywał czekać do 48 godzin i tak aż mi tydzień zleciał. :)

Opisz dokładnie problem aby to konkretnie i raz załatwili.

 

Ok, wielkie dzięki!

 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku!

bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem kiedyś podobny przypadek w Dropped.

Jeśli domena była z rynku wtórnego może być taka sytuacja, że przekierowanie poprzedniego abonenta nie jest anulowane po przeniesieniu na inne konto.

Po zmianie DNS nie działają przekierowania ustawione w Dropped. Domena jest delegowana na serwery hostingodawcy i to tam teraz bedziesz nią "zarzadzal".

Póki domena nie wydeleguje się będzie działać przekierowanie ustawione w dropped. Zatem trzeba po prostu cierpliwie poczekac.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj może sam ustawić na Dropped inne przekierowanie, sprawdź czy działa a następnie usuń je. Może to pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zmianie DNS nie działają przekierowania ustawione w Dropped. Domena jest delegowana na serwery hostingodawcy i to tam teraz bedziesz nią "zarzadzal".

Póki domena nie wydeleguje się będzie działać przekierowanie ustawione w dropped. Zatem trzeba po prostu cierpliwie poczekac.

Tak, ale Ja odniosłem się do swojego przypadku. Dns-y były droppowe (transfer wewnętrzny) a domena cały czas celowała w czyjś parking. Skąd mogłem wiedzieć, że domena miała przez tydzień czasu "stare" przekierowanie i dawała zarabiać komuś innemu.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale Ja odniosłem się do swojego przypadku. Dns-y były droppowe (transfer wewnętrzny) a domena cały czas celowała w czyjś parking. Skąd mogłem wiedzieć, że domena miała przez tydzień czasu "stare" przekierowanie i dawała zarabiać komuś innemu.

Miałem kiedys domenę w testach, która kierowała na moje portfolio. Domeny nie zarejestrowałem, spadła i ktoś regnął. Do dzisiaj przekierowuje na moje portfolio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale Ja odniosłem się do swojego przypadku. Dns-y były droppowe (transfer wewnętrzny) a domena cały czas celowała w czyjś parking. Skąd mogłem wiedzieć, że domena miała przez tydzień czasu "stare" przekierowanie i dawała zarabiać komuś innemu.

 

Obawiam się, że mój przypadek jest dokładnie taki sam jak opisał maryuse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obawiam się, że mój przypadek jest dokładnie taki sam jak opisał maryuse.

 

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, wydelegowałeś domenę (dodanie jej w panelu hostingodawcy, oraz, zmianę DNS) na swój hosting, celem postawienia strony. Jeśli tak, to za kilka/klikanaście godzin przekierowanie ustawione w dropped przestanie mieć znaczenie - domena będzie w "rękach" hostingodawcy i będzie kierować na Twoją stronę.

 

EDIT: Aha, przy okazji możesz zmienić w dropped przekierowanie tej domeny na "brak przekierowania", bo przyszłości gdy przywrócisz DNSy na droppedowe przekierowanie znów będzie na parking :)

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem kiedys domenę w testach, która kierowała na moje portfolio. Domeny nie zarejestrowałem, spadła i ktoś regnął. Do dzisiaj przekierowuje na moje portfolio :)

Dokładnie i polecam każdemu sprawdzać. To, że mamy domenę w panelu i dnsy droppowe nie znaczy wcale, że domena dla Nas "pracuje".

Nawet jak BartX anuluje delegację, stare przekierowanie prawdopodobnie będzie cały czas "siedziało."

Najzabawniejsze jest to, że domena, której przekierowanie wskazuje na panel innego użytkownika (a trudno to dostrzec, bo wszystkie panele są identyczne) to może się okazać, że nigdy domeny nie sprzedamy. Nie wiem jak jest wtedy z kontaktem do użytkownika, czy dochodzi do obecnego czy byłego.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogolnie delegacja trwa 24h - zazwyczaj dzieje sie to o wiele szybciej - zdarzaja sie jednak przypadki gdzie mimo odswiezenia DNSow, wyczyszczenia cache itd trwa to wiele dni - ale wtedy nalezy kontaktowac sie ze swoim providerem - my jako rejestrator jedynie kierujemy domene na dane serwery ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i za pomoc.

Okazało się, że musiałem jeszcze "kilka" godzin poczekać i domena jest już tam gdzie powinna być.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×