Jump to content
ryskadow

czy rejestrujac domeny .de musze miec adres zamieszkania w niemczech?

Recommended Posts

witam!

Czy rejestrujac domene .de (np w az.pl) musze wykazac ze mieszkam w niemczech?

kiedys , gdzies czytalem ...moze na forum, ze trzeba takie cos miec, bo w przeciwnym razie moga zabrac domeny....

chyba musial byc jakis adres kontaktowy w niemczech?

 

jakby ktos nie zauwazyl to juz na stronie az.pl jest nowa promocja na domeny .com, net i de

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

no wlasnie tekst typu

"Restrykcje:

Rejestrant lub kontakt administracyjny musi posiadać ważny adres w Niemczech.

Serwery dns muszą być poprawnie skonfigurowane. Wymagania co do serwerów dns i sprawdzenie serwerów jest dostępne w ZoneCheck http://zonecheck.denic.de

"

 

 

i z tego tekstu nadal nie wiem czy to ja musze posiadac taki adres, czy wystarczy ze az.pl ma (jesli wogole ma :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ rejestruje .de za pośrednictwem Key-Systems, a oni dają niemiecki adres administracyjny.

 

Zresztą od Stettina rzut beretem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no wlasnie tekst typu

"Restrykcje:

Rejestrant lub kontakt administracyjny musi posiadać ważny adres w Niemczech.

Serwery dns muszą być poprawnie skonfigurowane. Wymagania co do serwerów dns i sprawdzenie serwerów jest dostępne w ZoneCheck http://zonecheck.denic.de

"

i z tego tekstu nadal nie wiem czy to ja musze posiadac taki adres, czy wystarczy ze az.pl ma (jesli wogole ma :ph34r:

Ten przepis jest niezgodny z prawem unijnym o swobodnym przepływie towarów i usług. Możesz go raczej spokojnie zignorować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ten przepis jest niezgodny z prawem unijnym o swobodnym przepływie towarów i usług. Możesz go raczej spokojnie zignorować.

Taka regula jest zdefiniowana w DENIC, takze zignorowac sie jej nie da.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka regula jest zdefiniowana w DENIC, takze zignorowac sie jej nie da.

Ale da się ją zaskarżyć. Domena to taki sam towar jak marchewka albo batonik i każdy obywatel UE ma prawo kupić dowolną domenę dowolnego państwa UE (no, chyba że keyword narusza czyjeś dobra osobiste).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam 2 domeny de i zadnych problemow nie ma z nimi jedną w az.pl a drugą w domeny.tv ... info z domeny.tv:

Baza domen - domeny .de

Domena narodowa: Niemcy

 

Dostępna końcówka domeny: .de

Organizacja: DENIC eG

Adres internetowy: http://www.denic.de/

Publiczny serwer WHOIS: whois.denic.de

 

 

Dodatkowe informacje o domenie: Do rejestracji tej domeny wymagany jest kontakt administracyjny zlokalizowany fizycznie na terenie Niemiec. Zapewniamy usługę proxy umożliwiając legalną rejestrację domen niemieckich dla osób i firm z całego świata.

 

Cena rocznej rejestracji: 29,00 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×