Jump to content
epca

firma vs. artysta

Recommended Posts

Tytuł może i trochę dziwny ale już wyjaśniam.

 

Chciałem założyć polski fansite pewnego artysty którego uwielbiam i szanuję. Po sprawdzeniu domeny, ku mojemu zdziwieniu, okazało się że pod domeną PL stoi firma o tej samej nazwie co pseudonim artystyczny mojego idola (dodam że jest to dość złożona nazwa nie mająca żadnego tłumaczenia w żadnym języku). Z sensownych końcówek została tylko .eu i tu pytanie: Czy firma z pod domeny .pl może rościć sobie jakieś prawa do domeny .eu o tej samej nazwie?

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli jest to nazwa zastrzezona to jakie tam prawa ma wszystko zalezy od NAZWY domeny musialbym podac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z podawaniem wiadomo że problem ;)

 

Co lepsze to owy artysta to nie jakiś pierwszy lepszy rurek tylko 99% wyników w Google + rozpoznawalność na całym świecie pod ową nazwą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli pod domeną .eu nie zrobisz strony konkurencyjnej dla firmy, to nic ci nie grozi. Spokojnie możesz robić pod nią stronę o swoim artyście. Jako przykład podam swoją domenę Ptasiek.pl pod którą zbudowałem mini stronę o William'ie Wharton'ie - nazwa ptasiek jest nazwą zastrzeżoną przez lokal o tej nazwie z Krakowa na następujące klasy:

(510) dekoracje przestrzenne niemetalowe, wyroby z bambusa, drzwi do mebli, dzieła sztuki z drewna, gipsu lub tworzyw sztucznych, drabiny z drewna, gabloty meblowe, kanapy, kasety drewniane, kołyski, komody, kosze niemetalowe, wyroby koszykarskie, kredensy, krzesła, kwietniki meblowe, leżaki, skrzynki na listy niemetalowe, lustra, ławy meblowe, parawany meblowe, stoły, szyldy z drewna lub tworzyw sztucznych

(510) śmieszne rzeczy (atrapy)

(510) usługi reklamowe

(510) kawiarnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli pod domeną .eu nie zrobisz strony konkurencyjnej dla firmy, to nic ci nie grozi. Spokojnie możesz robić pod nią stronę o swoim artyście.

 

Z nadzieją na taką odpowiedź zakładałem ten temat. Dzięki za to info.

 

Temat wygasa czy ktoś jeszcze ma coś do dodania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, ze .eu byla wolna.

Z mojej jmj*pl korzysta od dwoch lat fan klub Jean Michel Jarre'a a pod jmj*com*pl jest firma o nazwie JMJ.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwne, ze .eu byla wolna.

Z mojej jmj*pl korzysta od dwoch lat fan klub Jean Michel Jarre'a a pod jmj*com*pl jest firma o nazwie JMJ.

 

No właśnie też się dziwiłem bo firma ma spory zasięg i działa w dosyć poważnej branży. Wszystkie biz, net, info, de, tel, at, org, nl, ch, es itp. zajęte ;)

 

A przypadek który podałeś świetny bo nadzwyczaj analogiczny. Dziękuję również.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×