Jump to content
underground

Zakup domeny IDN, podczas istnienia nonIDN w internecie

Recommended Posts

Temat jest bardzo istotny do omówienia.

 

 

Mój znajmy zakupił niedawno domenę IDN.

Inny serwis ma taką samą domenę jak on ( tylko non IDN ), dopowiem tylko to, że jest to branża samochodowa i co się z tym wiąże bardzo dochodowa.

 

I MÓJ ZNAJOMY teraz zastanawia się, czy nie zadzwonić do firmy, i po prostu nie złożyć propozycji współpracy a konkretnie chce zaproponować sprzedaż swojej domeny IDN, ponieważ i tak ma klienta z konkurencji, który chce kupić tą domenę.

Ale jeśli właściciel do którego bedzie dzwonić, który ma taką samą domenę jak moj znajomy tylko non IDN- ZAPŁACI jemu więcej, to sprzedałby jemu :-)

 

I teraz mam pytanie do was:

 

Czy mając takie domeny IDN ( istniejących firm ), oraz dzwoniąc do firm posiadających te same adresy ( nonIDN) narażamy się prawnie ?

 

Moim zdaniem absolutnie nie, ponieważ każda sprzedaż właśnie na tym polega. Na przedstawianiu swojej propozycji współpracy. Każdy handlowiec tak robi, a druga sprawa to ta, że domena IDN jest naszą własnością i możemy z nią robić co nam się podoba.

 

Możemy dzwonić do prezesów takich firm i przedstawiać swoje oferty współpracy.

 

 

 

Podaję przykład:

 

Kupujecie dziś domenę np: żyrafa, a później zauważacie że jest sklep pod takim adresem, ale nonIDN zyrafa.

Zamiast sprzedawać konkurencji nasz adres zyrafa- etyczniej byłoby zadzwonić do sklepu i powiedzieć, że mamy adres żyrafa i zaproponować odstapienie praw cesjii.

Co myślicie o tym ?

 

 

Temat wydaje się być bardzo interesujący, a więc czekam na posty.

Chodzi mi o prawo, a nie o etykę zaznaczam. Zamieściłem post w dziale prawo bo jestem ciekawy czy prawnie, właściciele stron adresów nonIDN mogą coś zrobić na niekorzyść właścicieli, któzy mają adresy IDN.

 

Jestem ciekawy, czy znajdą się odważni do tego tematu ;)

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×