Jump to content
Sign in to follow this  
horacy11

Zapisujecie sie na akcje PZU?

Recommended Posts

Co mysliscie o akcjach PZU? Ile wzrosna w debiucie?

 

Osobiscie uwazam ze ustalenie maksymalnej liczby akcji, ktora moze kupic indywidualny inwestor, jest swietnym ruchem, i przyczyni sie do wzrostu akcji w debiucie.

 

Moze ktos z Was juz zaczal skupywac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co mysliscie o akcjach PZU? Ile wzrosna w debiucie?

 

Osobiscie uwazam ze ustalenie maksymalnej liczby akcji, ktora moze kupic indywidualny inwestor, jest swietnym ruchem, i przyczyni sie do wzrostu akcji w debiucie.

 

Moze ktos z Was juz zaczal skupywac?

 

A gdzie można je skupywać? ZTCW nie ma jeszcze zatwierdzonego prospektu emisyjnego przez KNF i nie ma ustalonego sposobu podziału akcji dla inwestorów indywidualnych...

 

Ale osobiście na pewno skorzystam jeśli nie będę musiał dźwigać redukcji lewarami... Pomysł urywniałki w tym wydaniu jest moim zdaniem OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie można je skupywać? ZTCW nie ma jeszcze zatwierdzonego prospektu emisyjnego przez KNF i nie ma ustalonego sposobu podziału akcji dla inwestorów indywidualnych...

 

Ale osobiście na pewno skorzystam jeśli nie będę musiał dźwigać redukcji lewarami... Pomysł urywniałki w tym wydaniu jest moim zdaniem OK.

 

Wpisz w google "kupie akcje pzu" ;) Taki obrot oczywiscie jest nielegalny, ale ogloszen jest sporo. Co ciekawe jak raz przgladalem ceny na ktoryms forum, to sa bardzo zblizone do prognozowanych cen emisyjnych, takze licze na spore wzrosty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpisz w google "kupie akcje pzu" ;) Taki obrot oczywiscie jest nielegalny

 

 

Obrót jest jak najbardziej legalny. Robi się normalną umowę kupna-sprzedaży. Nie można jedynie umieszczać ogłoszeń, że chcesz sprzedać akcje, bo wtedy jest to oferta publiczna i do akcji wkracza KNF.

 

Co do PZU to zatwierdzenia prospektu spodziewam się lada moment, chyba jeszcze w tym tygodniu. Oferta wtedy byłaby na koniec miesiąca a debiut w połowie maja.

 

Sporo biur maklerskich ma teraz ciekawe promocje, np. bzwbk. Można bezpłatnie otworzyć rachunek. Jak ktoś chce sporo zainwestować w PZU to może pootwierać rachunki dla brata, siostry, wujka, cioci i t.d.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obrót jest jak najbardziej legalny. Robi się normalną umowę kupna-sprzedaży. Nie można jedynie umieszczać ogłoszeń, że chcesz sprzedać akcje, bo wtedy jest to oferta publiczna i do akcji wkracza KNF.

 

Co do PZU to zatwierdzenia prospektu spodziewam się lada moment, chyba jeszcze w tym tygodniu. Oferta wtedy byłaby na koniec miesiąca a debiut w połowie maja.

 

Sporo biur maklerskich ma teraz ciekawe promocje, np. bzwbk. Można bezpłatnie otworzyć rachunek. Jak ktoś chce sporo zainwestować w PZU to może pootwierać rachunki dla brata, siostry, wujka, cioci i t.d.

 

Zatwierdzony przez KNF dzisiaj. Wprawdzie z giełdą dałem sobie spokój, ale kto wie... może i warto zastanowić się nad PZU. Debiuty z reguły są ciekawe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych:

 

Harmonogram oferty

 

19 kwietnia 2010 r. - udostępnienie do publicznej wiadomości aneksu do Prospektu zawierającego informacje na temat Ceny Maksymalnej

20 kwietnia 2010 r. (wtorek) - 28 kwietnia (środa) do godziny 16:00 - zapisy dla Inwestorów Indywidualnych

6 maja 2010 r. (czwartek) - planowany przydział akcji na specjalnej sesji giełdowej

Około 14 maja 2010 r. - planowany debiut akcji PZU na GPW S.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja biorę 2x30(na siebie i żonę). Nie ma szaleństwa z lewarami jak było przy PGE, jestem optymistą.

 

Tydzień temu rozesłałem do ludzi którzy się ogłaszali na różnych forach w stylu "kupie PZU", krótkie zapytania, żeby wybadać cene.. Że mam pakiet akcji pracowniczych, ile daja za sztuke. Dostałem 2 odp. zwrotne, jedną 320, druga 350.

 

Jeśli to nie była ściema, to cena max 312,5 jest przy tym bardzo atrakcyjna. A Ci ludzie, myśle, sie w miare orientują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena atrakcyjna, ale tylko w krótkim terminie. Nie warto tego trzymać, bo kończy jak TPSA.

 

Niestety redukcja jest jak najbardziej realna. Zamiast 30 akcji dostaniesz np. 25, albo jeszcze mnie. To znacznie ograniczy ewentualny zysk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tydzień temu rozesłałem do ludzi którzy się ogłaszali na różnych forach w stylu "kupie PZU", krótkie zapytania, żeby wybadać cene.. Że mam pakiet akcji pracowniczych, ile daja za sztuke. Dostałem 2 odp. zwrotne, jedną 320, druga 350.

 

 

Tydzień temu już było wiadomo, że cena będzie oscylować wokół 320 złotych. Być może proponowana przez nich cena dotyczyła akcji z prawem do dywidendy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tydzień temu już było wiadomo, że cena będzie oscylować wokół 320 złotych. Być może proponowana przez nich cena dotyczyła akcji z prawem do dywidendy?

 

Było wiadomo ze 320, to cena emisyjna, ile zyska/straci w debiucie nei wiemy. Co do tych praw do dywidendy, to całkiem możliwe. Przyznam że nie jestem z orientowany jak to wygląda w tym przypadku. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji, kiedy ma być wypłacana i na jakich zasadach.

Jeśli wiesz, pisz.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli wiesz, pisz.

 

 

Tez na 100% nie wiem jak jest z dywidenda przy PZU. Pamiętam tylko, że była bardzo wysoka (zaległa dywidenda za lata poprzednie) a w przypadku akcji pracowniczych często jest tak, że nie odbiera jej się na czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,779087...0_papierow.html

 

Wiem że ile analityków tyle komentarzy, ale akurat te dotyczące ceny maksymalnej są korzystne dla małych udziałowców i w innych żródłach są podobne.

 

 

Nie naganiaj tak, bo będziesz miał większa redukcję. Trzeba pamiętać, że w tym roku PZU będzie miał o jakieś 30-40% mniejszy zysk niż w roku 2009.

 

W sumie to na działalności podstawowej to nie za dobrze sobie radzi a wynik to zasługa działalności inwestycyjnej, ale teraz po wypłacie dywidendy spadła baza kapitałowa i taki wynik się nie powtórzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×