Jump to content
Sign in to follow this  
nowy-11

legalność serwisów i domen euro

Recommended Posts

Witam,

 

Jak zapewne wielu :P zarejestrowałem kilka domen euro 2012 z myślą o postawieniu tam dochodowych serwisów informacyjnych. Jednak w świetle ostatnich komunikatów uefa i innych publikacji prasowych zastanawiam się, cze w ogóle możliwie jest legalne powstanie serwisu o euro 2012 bez płacenia haraczu na rzecz uefa. Czytałem gdzieś, że zamierzają ścigać wszystkich używających bezprawnie nazwy euro 20120 (WTF?!).

 

Druga sprawa to domenki.

Uefa zastrzegła znak handlowy euro 2012 i zapowiada grzywny po kilkadziesiąt tysięcy euro za bezprawne uzywanie domen.

Jakie realne sankcje grożą właścicielom. Powiedzmy że ktoś stworzy popularny serwis o euro z AdSense, banerkami reklamowymi na stronach i top w google.

Czy jeżeli berety przyczepią się do domeny, skończy się na jej odebraniu, czy może to być bardziej bolesne dla dotychczasowego właściciela??

 

Osobiście mam kilka ciekawych domen pod serwis, ale sam już nie wiem czy jest sens się tym tematem zajmować.

"Euro 2012" to znak zastrzeżony, ale czy używanie domeny eurouefa2012.com, eurochamp2012.com czu też euroinpoland.com też będzie pod to podpadało??

 

A tak w ogóle to mój debiut na forum, więc witam wszystkich i pozdrawiam :-).

Nowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
cze w ogóle możliwie jest legalne powstanie serwisu o euro 2012 bez płacenia haraczu na rzecz uefa. Czytałem gdzieś, że zamierzają ścigać wszystkich używających bezprawnie nazwy euro 20120 (WTF?!).

Samo pisanie o euro2012 nie jest nielegalne. Oczywiście pod warunkiem, że nie kopiujesz cudzych tekstów. Serwis o euro2012 byłby więc jak najbardziej legalny. Nawet monotematyczny.

Czy jeżeli berety przyczepią się do domeny, skończy się na jej odebraniu, czy może to być bardziej bolesne dla dotychczasowego właściciela??

Tak. Jeżeli domana będzie zawierała wyrażenie euro2012 to będą ją mogli odebrać.

eurouefa2012.com - uefa to też znak zastrzeżony :P

euroinpoland.com - do tej nie powinni móc się przyczepić.

Ale jak miałbyś coś robić to zasięgnij opinii prawnika :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×