Jump to content
Sign in to follow this  
sylwiakw

Prośba o wycenę: ZSO.com.pl

Recommended Posts

Mam prośbę, jak w temacie, o wycenę - domena zso.com#pl

 

Domena z niewielkim ruchem (około 30 dziennie) po serwisie szkoły...

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Edited by sylwiakw

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 literowe com.pl nie mają żadnej wartości, chyba że ta szkoła pościła ją przez przypadek i będzie chciała odzyskać

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 literowe com.pl nie mają żadnej wartości, chyba że ta szkoła pościła ją przez przypadek i będzie chciała odzyskać

 

 

 

Dokładnie

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 literowe com.pl nie mają żadnej wartości ...

Jak to jest być wybitnym ekspertem od domen .com.pl ?

Na jakiej podstawie wygłaszasz takie osądy ?

Własnych doświadczeń czy powtarzasz tylko zasłyszane opinie ?

 

ZSO to domena Zespołu Szkół Ogólnokształcących ( choć myślałem, że Odzieżowych ) i zawsze mogą inną zarejestrować, np. zso.bogatynia.pl lub coś podobnego.

Wątpię by dyrektor zdecydował się zapłacić za nią duże pieniądze bo ciężko będzie mu wyjaśnić poniesienie takich wydatków.

 

Ale należy jednak pamiętać, że ten adres jest na wielu innych stronach co może być dla szkoły sporym utrudnieniem.

Np. tu ale także e-maile w tej domenie mogą mieć nauczyciele a niektórzy kontaktują się w ten sposób z rodzicami czy uczniami..

 

Z pewnością będzie to dla nich ciekawa nauka.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jest być wybitnym ekspertem od domen .com.pl ?

Na jakiej podstawie wygłaszasz takie osądy ?

Własnych doświadczeń czy powtarzasz tylko zasłyszane opinie ?

 

ZSO to domena Zespołu Szkół Ogólnokształcących ( choć myślałem, że Odzieżowych ) i zawsze mogą inną zarejestrować, np. zso.bogatynia.pl lub coś podobnego.

Wątpię by dyrektor zdecydował się zapłacić za nią duże pieniądze bo ciężko będzie mu wyjaśnić poniesienie takich wydatków.

 

Ale należy jednak pamiętać, że ten adres jest na wielu innych stronach co może być dla szkoły sporym utrudnieniem.

Np. tu ale także e-maile w tej domenie mogą mieć nauczyciele a niektórzy kontaktują się w ten sposób z rodzicami czy uczniami..

 

Z pewnością będzie to dla nich ciekawa nauka.

No wiadomo ze na każda nawet ninje może znaleźć się klient, chodziło mi o to ze domena jako trzyliterówka nie ma żadnej wartości. O ile domeny trzyliterowe .pl .com .eu maja wartość same w sobie i nawet bez pomysłu jak rozwinąć litery warto takową mieć o tyle na .com.pl musie znaleźć się konkretny klient żeby wyciągnąć jakiekolwiek pieniądze.

Tak naprawdę każde 3 litery można jakoś rozwinąć, a pełno trzyliterówek .com.pl leży wolnych wiec skoro mają one jakąś wartość to czemu nikt ich nie rejestruje ?

Równie dobrze można wycenić każdą 4 literówkę na kupę kasy bo jak znajdzie się klient któremu będzie zależało na takim skucie to może coś zapłaci.

 

Zresztą sam piszesz, że szkoła raczej domeny nie kupi, wiec na jakiej podstawie uważasz ze ma ona jakąś wartość ? Jakie masz rozwiniecie dla tej domeny które sprawia że staje sie ona lepsza od innych podobnych domen ?

 

Swego czasu jeden z użytkowników tego forum miał na allegro kilkadziesiąt takich domen i tylko niektóre sprzedał za chyba 20zł (edit: sorry to były dwuznakowe, ale akurat one powinny mieć nawet wyższą wartość)

Ja ostatnio sprzedawałem domenę 2 literową com.pl. Wysyłałem mailing do firm o tym skrócie to nikt nie był zainteresowany w końcu wystawiłem na allegro ale zainteresowania wśród inwestorów też nie było zbyt dużego. Ostatecznie licytowały 3 osoby, a cena wyniosła 53zł. Tak wiec dostać coś za 3 litery com.pl to trzeba mieć tylko i wyłącznie szczęście.

 

 

PS. Nie wiem skąd ten twój atak na mnie o wybitnym ekspercie itp. Wyraziłem tylko swoja opinię z która możesz się nie zgadzać, wiec wystarczyło napisać własna wycenę, o którą ostatecznie się nie pokusiłeś, oprócz wywodów o szkole które ostatecznie wskazują ze tez nie widzisz większych szans na sprzedaż ( a nawet jak byś widział to ja napisałem przecież ze jak ta szkoła chciałaby domenę odzyskać to będzie ona miała wartość).

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile domeny trzyliterowe .pl .com .eu maja wartość same w sobie i nawet bez pomysłu jak rozwinąć litery warto takową mieć o tyle na .com.pl musie znaleźć się konkretny klient żeby wyciągnąć jakiekolwiek pieniądze.

Co to znaczy, że jedne 3-literowe mają wartość samą w sobie a inne nie ?

Na każdą, nie tylko 3-literową musi się znaleźć konkretny klient by doszło do ciekawej transakcji. Bez względu na rozszerzenie.

Można mówić tylko o większym lub mniejszym prawdopodobieństwie znalezienia nabywcy.

Tak naprawdę każde 3 litery można jakoś rozwinąć, a pełno trzyliterówek .com.pl leży wolnych wiec skoro mają one jakąś wartość to czemu nikt ich nie rejestruje ?

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nie ma wolnych domen 3-literowych .pl ?

 

Bo osoby będące na tym forum masowo i bezkrytycznie je wykupiły.

Często nakręceni kilkoma znacznymi transkacjami, które poznali.

Ale wiele z nich będzie krążyło rąk do rąk i coraz częściej można zauważyć, że są sprzedawane poniżej kosztów aby odzyskać i uruchomić choć część środków.

Gdyby nie ten irracjonalnie opłacany podatek od nadzieji, to wiele 3-literowych domen .pl byłoby wolnych.

Zwłaszcza tych o mniejszych możliwościach rozwinięcia.

 

Ja swego czasu sprzedałem wszystkie kilkadziesiąt domen 3-lit. pl zarejestrowanych z palca na rynku d2d a zostawiłem część 3-literowych .com.pl i dobrze na tym wyszedłem.

 

 

PS. Nie wiem skąd ten twój atak na mnie o wybitnym ekspercie itp. Wyraziłem tylko swoja opinię z która możesz się nie zgadzać

Nie chciałem Ciebie atakować a jedynie wyraźnie zaprotestować przeciwko takiemu sposobowi przedstawiania lub jak kto woli wypaczania realiów.

Tym bardziej, że nie napisałeś, iż wg Ciebie ta konkretna domena nie ma wartości lecz swym stwierdzeniem zasugerowałeś wyraźnie, że wszystkie 3-literowe domeny .com.pl nie mają żadnej wartości.

 

Pisałem o własnych doświadczeniach, np. tu

Później jedna z drugą osobą posłucha podobnie jak ja takich opinii , nie przedłuży .com .pl i efekt jest taki, że zostają one często zagospodarwane.

Tak jak tu ( niektóre już nieaktualne ).

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą w zupełności co do tych .pl ale właśnie o to chodzi ze trzyliterową .pl możesz sprzedać do domeniarza, jak się nie znajdzie KK i to jest właśnie ta "wartość sama w sobie". W wypadku com.pl nie ma takiej możliwości i trzeba czekać wyłącznie na KK, a nie oszukujmy się, sprzedaże trzyliterówek może i są wysokie ale biorąc pod uwagę ile jest tych domen, a ile się sprzedało do KK to są to sprzedaże bardzo sporadyczne (szczególnie ze w tych dużych sprzedażach są np. fly.pl czy med.pl które nie są typowymi trzyliterówkami/skrótami) i właściwie całe to inwestowanie w trzyliterówki opiera się na transakcjach D2D.

 

Dlatego dla mnie domena trzyliterowa ma taka wartość jaka jest na rynku D2D, a wysokie sprzedaże do KK traktuje jako szczęście.

 

 

Jakbyś mógł to powiedz jaki % tych trzyliterowych com.pl się sprzedaje ?

No i czy w takim razie nie lepiej kupić sobie 2 literowe com.pl zamiast tych 3 literowych (ceny zakupu niewiele wyższe)?

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbyś mógł to powiedz jaki % tych trzyliterowych com.pl się sprzedaje ?

No i czy w takim razie nie lepiej kupić sobie 2 literowe com.pl zamiast tych 3 literowych (ceny zakupu niewiele wyższe)?

Mogę tylko napisać, że ich koszt nabycia jest dużo niższy a chętni bywają choć do wyższych 4 iksów ciężko ich przekonać :)

Czy lepiej nie chciałbym przesądzać ale jest to jakiś pomysł na znalezienie niszy zwłaszcza jeśli zachowa się rozsądne proporcje i znajdzie się ładne możliwości rozwinięcia.

Zwłaszcza gdy .pl jest już zagospodarowana.

 

Kończę ten odcinek 'poradnika' oraz OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×