Jump to content
Sign in to follow this  
domeny.xdm.pl

Domeny IT

Recommended Posts

Mam kilka domen ściśle związanych z IT i muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczony ... zaskoczony brakiem zainteresowania przez potencjalnych klientów. Oczywiście domen z branży IT można wymyślić wiele - ja mam tutaj na myśli domeny ściśle związane z tworzeniem oprogramowania, a w szczególności z framwork'ami.

 

Przykładowe domeny (nie moje):

 

eclipse.pl

KohanaPHP.pl

CakePHP.pl

Django.pl

itd,.

 

Wydaje mi się (kluczowe może być tutaj właśnie wydaje mi się), że tego typu domeny powinny mieć duża wartość.

Dają możliwość na:

 

1. zgromadzenie w jednym miejscu ludzi zajmujących się tworzeniem oprogramowania

2. zgromadzenie w jednym miejscu ludzi zainteresowanych rozbudową swojego oprogramowania opartego na danym FW

3. pozwala na kreowanie trendów, opinii (to jest wbrew pozorom bardzo istotne) i usprawnianie danej technologii

 

4. sprzedawanie książek, kursów

5. sprzedawanie powierzchni reklamowej firm zajmujących się wdrożeniami/tworzeniem oprogramowania

6. umieszczanie ogłoszeń

 

Jak Wy zapatrujecie się na ten temat. Czy według Was takie domeny są warte inwestowania? Czy można zbudować na nich poważny, komercyjny portal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jakie domeny. Wbrew pozorom wcale nie tak wiele osób zajmuje się produkcją oprogramowania, a już szczególnie jednym frameworkiem, często to projekty niszowe i bardziej dla grupki pasjonatów niż jakiejś szerokiej rzeszy. Tylko stąd wynika mała liczba zapytań i wydaje mi się, że komercyjna wartość takich domen jest raczej mała.

 

Gdybyś miał np.

 

systemyCRM.pl

systemyERP.pl

sklepyinternetowe.pl

systemymobilne.pl

SAP.pl

 

czyli związane ze sprzedażą / wdrażaniem już gotowego oprogramowania - myślę, że od klientów byś bardziej się opędzał niż narzekał na ich brak. ;) Domeny oczywiście też nie moje.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zrozumiałem z tematu, że bardziej chodzi o domeny - nazwy frameworków, o których części można się dowiedzieć chyba tylko z wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Framework niż o domeny związane z innymi procesami IT niż tworzenie oprogramowania.

 

W sumie kilka takich portali już jest związanych z frameworkami, te są akurat bardzo popularne:

 

http://symfony.pl

http://cakephp.pl (przekierowanie na .org)

http://django.pl

http://rubyonrails.pl

 

to może jakaś szansa jest, że ktoś się zainteresuje, no ale bez znajomości konkretnych nazw domen to w sumie wróżenie z fusów. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszy mnie Wasze zainteresowanie tematem - to chyba świadczy o potencjale tych domen ;)

 

Wbrew pozorom wcale nie tak wiele osób zajmuje się produkcją oprogramowania, a już szczególnie jednym frameworkiem, często to projekty niszowe i bardziej dla grupki pasjonatów niż jakiejś szerokiej rzeszy.

 

Oj, nie do końca mogę się z tym zgodzić. Znam wielu programistów, sam jestem jednym z nich, którzy mają do czynienia z wieloma frameworkami/technologiami. Wiem z doświadczenia, że często potrzebny jest dobry, szybki support i to dla klienta, i to dla programisty, który akurat szuka jakiegoś drobiazgu, albo wsparcia innego dobrego kodera.

 

Znam też klientów, którzy skończyli studia informatyczne, albo maja wykształcenie pokrewne i trochę się orientują, coś tam robili i poszukują akurat programisty, który koduje w tym i w tym. Domena TOITO.pl (oczywiście chodzi o konkretną technologię) może tu być bardzo przydatna.

 

[Nazw domen nie chcę podawać publicznie, bo apze mnie atakuje za rzekomy SPAM, a chciałbym mieć chociaż 5 minut spokojnego postowania na forum :)]

Edited by domeny.xdm.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat posiadam jedną taką frameworkową domene ( pylons.pl ) i szczerze mówiąc zainteresowanie jest dość spore. Jednak są to przeważnie programiści-pasjonaci tej technologii z budżetem na domenę w okolicach 100-200 PLN, co nie do końca mnie zadowala;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, pylons to fajna sprawa. Martwi mnie niedostateczne zainteresowanie tymi domenami. Przez niedostateczne, mam na myśli, niskie propozycje cenowe.

 

Zamierzasz stworzyć na niej portal? Ja chyba właśnie tak zrobię ze swoimi, bo 100-200 PLN za taką domenę to potwarz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, pylons to fajna sprawa. Martwi mnie niedostateczne zainteresowanie tymi domenami. Przez niedostateczne, mam na myśli, niskie propozycje cenowe.

 

Zamierzasz stworzyć na niej portal? Ja chyba właśnie tak zrobię ze swoimi, bo 100-200 PLN za taką domenę to potwarz :)

Miałem taki zamiar (domena ma nawet jakiś ruch), ale teraz już się nawet nie łudzę, że będzie na to czas;-). Dlatego pewnie niedługo trafi na jakąś aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w Piekarach Śl. widziałem oklejone auto: Serwis*it - moim zdaniem bardzo fajny pomysł (na domenę).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam niedawno sprzedałem IT for Med * pl no ale to nie jest miarodajne, aby na podstawie jednej sprzedaży z pogranicza IT móc coś powiedzieć na ten temat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj w Piekarach Śl. widziałem oklejone auto: Serwis*it - moim zdaniem bardzo fajny pomysł (na domenę).

Często widuję pod firmą kurierską wsparcie.it naklejone na samochodach. Odbierają jakiś towar z ups.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, zależy jakie posiadasz domeny związane z IT, gdybyś miał np. eclipse.pl , to na taką domenę na pewno byś znalazł zainteresowanie:) wszystko zależy od popularności danego frameworka / technologii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie (i panie jak są :) )

To jak jest z tymi domenami IT, czy jest sens rejestrować je czy nie. Oczywiście chodzi o tzw ogólne nazwy jak np serwis.it, lub helpdesk.it (oczywiście to już jest zajęte)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie (i panie jak są :) )

To jak jest z tymi domenami IT, czy jest sens rejestrować je czy nie. Oczywiście chodzi o tzw ogólne nazwy jak np serwis.it, lub helpdesk.it (oczywiście to już jest zajęte)

 

 

...rejestracja jest dość droga, przedłużenie zresztą też.

Wydaje mi się jednak, iż dobry keyword obroni się zawsze:

 

#moje.it

#wortal.it

#magazyn.it

 

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×