Jump to content
BlueWave

Genialny pomysł na biznes

Recommended Posts

Pewnie i zdobycie umiejętności rozważył :) widocznie albo nie jest w stanie ich nabyć albo nie ma czasu, ale to tylko moje gdybanie, ale generalnie musze się zgodzić, że nalepiej i najkorzystniej jest zawsze wszystko robić samemu. Eliminacja zalezności od innych i oszczędność finansowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za miesiąc się odezwę :)

Bardzo jestem ciekawy jak wygląda sprawa tego pomysłu na biznes. Miesiąc już minął, czy widać już jakieś efekty?

 

Szczerze mówiąc, to wydaje mi się że nawet genialny pomysł wymaga znacznej pracy i czasu na realizację. Myślę że miesiąc to za mało. Ale może się mylę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo jestem ciekawy jak wygląda sprawa tego pomysłu na biznes. Miesiąc już minął, czy widać już jakieś efekty?

 

Szczerze mówiąc, to wydaje mi się że nawet genialny pomysł wymaga znacznej pracy i czasu na realizację. Myślę że miesiąc to za mało. Ale może się mylę...

 

Zalezy od pomyslu :) Jesli to skok na kase, to nawet w ciagu kilku minut mozna byc milionerem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zalezy od pomyslu :) Jesli to skok na kase, to nawet w ciagu kilku minut mozna byc milionerem :)

 

Co racja, to racja. Ale nasz forumowy kolega miał chyba jednak mniej kontrowersyjny pomysł na biznes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam genialny pomysł na biznes (serwis internetowy), nie jestem w stanie wykonać go sam więc muszę się skontaktować z jakąś firmą projektującą coś takiego. Tyle że jest problem, jeżeli powiem miłemu Panu w jakiejś firmie co ma mi zrobić, to może mi podkraść pomysł i sam sobie coś takiego zrobić. Jak tego uniknąć?

 

Hehe, jakże aktualne zagadnienie odnośnie twojego pytania: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,10..._Facebooka.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, ciekawe czy w filmie Finchera też o tym będzie, swoją drogą chyba jeszcze w tym roku wyjdzie, nie? Jakoś cicho od tego kolegi z genialnym pomysłem czy mi się wydaje? A już daaaawno temu miesiąc minął ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, ciekawe czy w filmie Finchera też o tym będzie, swoją drogą chyba jeszcze w tym roku wyjdzie, nie? Jakoś cicho od tego kolegi z genialnym pomysłem czy mi się wydaje? A już daaaawno temu miesiąc minął ;]

 

Hmmm...

albo pomysł ów nie był jednak tak genialny jak głoszono wszem i wobec...

albo dał o sobie znać "słomiany zapał" a musicie Państwo wiedzieć że szkoda wielka aby genialny pomysł marnował się przez słomiany zapał...

albo zaiste pomysł był genialny, ale nazbyt trudny do realizacji i nijak trutnia posunąć nie idzie...

albo zważcie mości Państwo iż wakacyje w najlepsze trwają, Panicz czas radośnie spędza nie zaprzątając umysłu pomysłem... wszak umysł też odpocząć musi po wymyśleniu tak zacnego pomysłu a i sama realizacyja wymaga niemniejszego pomyślenia, toteż sprawa wymaga świeżego podejścia i czystego spojrzenia...

albo już sam nie wiem co... :P

 

eee nooo, Panie kolego nie bądź że Pan taki... :) daj że Pan znać czy Pan realizujesz ów genialny pomysł, czyś Pan zarzucił ten pomysł i żeś się Pan zabrał za jakąś inny pomysł? Bo my tu wszyscy jak jeden mąż umieramy z ciekawości co to za rewolucyję Pan szykujesz! Zdradź że Pan choć jeden mały rąbek tajemnicy a nie... dusisz Pan tak to w sobie i dusisz... aż w końcu tego węża zdusisz! Bo, rozumiesz Pan, genialny pomysł jest jak wąż... :P musi wić się i syczeć i oplatać a wręcz zaplatać... ale to Panie to temat na inną zupełnie rozmowę :P

Edited by Timon

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ 10 do wartości literackich na stronie i + 15 do charyzmy dla użytkownika za poetyckiego posta ;p

 

Obyśmy nie zaczekali się na śmierć z tymi newsami o realizacji genialnego pomysłu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam genialny pomysł na biznes (serwis internetowy), nie jestem w stanie wykonać go sam więc muszę się skontaktować z jakąś firmą projektującą coś takiego. Tyle że jest problem, jeżeli powiem miłemu Panu w jakiejś firmie co ma mi zrobić, to może mi podkraść pomysł i sam sobie coś takiego zrobić. Jak tego uniknąć?

 

A teraz juz calkiem powaznie... Jesli kolega BlueWave jeszcze zaglada do tego tematu, to ja naprawde jestem ciekawy czy trwaja jakies prace nad realizacja tego pomyslu, czy poprostu pomysl upadl z jakiegos powodu...

Edited by Timon

Share this post


Link to post
Share on other sites

według mnie pomysł wydawał się idealny dla założyciela tematu lecz gdy przespał się z nim dwie noce stwierdził, że nie jest tak genialny jak wydawało sie na początku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
według mnie pomysł wydawał się idealny dla założyciela tematu lecz gdy przespał się z nim dwie noce stwierdził, że nie jest tak genialny jak wydawało sie na początku :ph34r:

 

Zastanawiam się tak teraz z nieco innej strony, czy mając taki nie całkiem genialny pomysł, można go samemu wypromować i coś z niego zrobić, być może ogromnym nakładem pracy i kombinowania, ale jednak wypromować... ciekawy jestem czy komuś się udało zrobić w sieci przysłowiowe coś z niczego. Coś, czyli serwis odwiedzany, może nawet zarabiający... jak myślicie? Maże komuś się udało? Może ktoś coś słyszał?

 

Innymi słowy, czy do odniesienia sukcesu (większego lub mniejszego) wystarczy zapał i ciężka praca, czy niezbędny jest jednak taki właśnie genialny pomysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się tak teraz z nieco innej strony, czy mając taki nie całkiem genialny pomysł, można go samemu wypromować i coś z niego zrobić, być może ogromnym nakładem pracy i kombinowania, ale jednak wypromować... ciekawy jestem czy komuś się udało zrobić w sieci przysłowiowe coś z niczego. Coś, czyli serwis odwiedzany, może nawet zarabiający... jak myślicie? Maże komuś się udało? Może ktoś coś słyszał?

 

Innymi słowy, czy do odniesienia sukcesu (większego lub mniejszego) wystarczy zapał i ciężka praca, czy niezbędny jest jednak taki właśnie genialny pomysł?

 

 

 

Zazwyczaj strony które odniosły sukces nie nastawiały się na to. (np zobacz historie naszej klasy)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Innymi słowy, czy do odniesienia sukcesu (większego lub mniejszego) wystarczy zapał i ciężka praca, czy niezbędny jest jednak taki właśnie genialny pomysł?

Szczęście, zapał do pracy, pasja... i z czasem się udaje. Pierwsze z brzegu: Interaktywnie.com czy MamBiznes.pl - teraz ten pierwszy pod skrzydłami Grupy Money.pl a ten drugi Grupy Bankier.pl.

 

Poczytaj sobie np. E-biznes od Kuchni na InternetStandard.pl i zobacz, jak zaczynali inni. Polecam również inne trzy artykuły (1) (2) (3).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie w moim mniemaniu genialny, błyskotliwy pomysł niezbędny nie jest, myślę że nawet jak temat jest oklepany. Ciężka, żmudna praca i innowacyjne pomysły na zaprezentowanie danego tematu + godziny mordęgi mogą zdać egzamin. Tak mi się wydaje przynajmniej

 

też zerknę na te artykuły, może one mi pokażą czy jestem w błędzie ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×