Jump to content
ein

Indeksacja w google

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pewien problem z którym wcześniej nie miałem doczynienia.

 

Otóż mam domenę, która sobie spadła jakiś czas temu. Mam też klienta na nią, który ma obawy że domena ta została zbanowana w google ponieważ nie ma jej w indeksie.

 

Chciałbym się dowiedzieć, jak mogę sprawdzić to czy domena ta jest nadal zaindeksowana w google oraz jak mogę ją dodać do katalogu?

 

 

Dzięki : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Użyj Google Webmster Tools, zgłoś stronę, dodaj linki, dodaj sitemapę, zobaczysz po czasie statystyki na jakie słowa w Googlu strona jest wyszukiwana, możesz zwiększyć szybkość indeksacji ub włączyć zaawansowane indeksowanie grafiki itp - poczytaj. To właśnie tam znajdziesz formularz pytający o to, czy domena jest w indeksie. Jeśli site:domena pokazuje wynik pozytywny, to strona jest w indeksie. Mogła na przykład dostać filtr (a to od bana różni się bardzo) na określone frazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necik ma rację - jeśli strona pokazuje się na site: to nie ma bana. Może mieć ewentualnie filtr na jakąś frazę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, dziękuję za pomoc : )

 

Mam jeszcze pewne wątpliowści. Przy komendzie site: domeny tej nie widać mimo to. Czy mogę sobie dodać do katalogu tylko domenę na której jest komunikat rejestratora?. Ewentualnie czy istnieje jakiś sposób żeby sprawdzić czy domena nie została zbanowana?

 

Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to po kolei - jeśłi chodzi o katalog to różnie bywa z tymi stronami

a) sporo z nich ma regulamin i taką stronę ci odrzucą

:D większość to śmietniki których nikt nie psrawdza, albo niemoderowane

Może się źle sumuje, ale odpowiedź zakumasz.

Natomiast link możesz dodać w 'dowolnym' miejscu w siec. Masz profil myspace? Wrzucasz link (ale tam teraz są 'chronione' przez spiderkami) albo last.fm albo konto na gronie/naszej klasie/dowolny wpis na blogu itd - znajdź miejsce gdzie wrzucisz parę linków tam gdzie ci nikt ich nie odbierze. Tylko z 2-3 linkami to sobie poczekasz... możesz więc zgłosić bezpośrednio URL do googla.

 

Jak stara jest domena? Co na niej było? Ile ma backlinks? Była kiedyś pozycjonowana? Prawdopodobnie po prostu nie ma jej w googlu - jak długo była 'offline' bo żeby dostać bana to się trzeba naprawdę postarać (zobacz czy w yahoo czy live jest dużo backlinks i z jakich stron to zgadniesz czy była masowo spamowana po katalogach). Jak jej nigdzie nie ma - śpij spokojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest tam strona rejestratora to faktycznie może nie zaideksować jej. Przekierowanie + duplicate content i takie tam. Wrzuć cokolwiek nawet na darmowym serwerze - jakieś bla, bla, bla choćby wiersz o Lokomotywie Tuwima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×