Jump to content
Sign in to follow this  
joker

nazwy programów

Recommended Posts

Hej.

Doczytałem się na tym forum, że jeśli kupi się domenę ze znakami towarowmi i ją zaparkuje to mogą być problemy. Moje pytanie brzmi - czy to samo tyczy się programów telewizyjnych? Zarówno polskich jak i zagranicznych, z nazwą spolszczoną i oryginalną no i jeśli nazwa to jedno słowo (używane również w potocznym języku), lub grupa słów (raczej nie jest potoczna, chociaż słowa z życia wzięte) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hej.

Doczytałem się na tym forum, że jeśli kupi się domenę ze znakami towarowmi i ją zaparkuje to mogą być problemy. Moje pytanie brzmi - czy to samo tyczy się programów telewizyjnych? Zarówno polskich jak i zagranicznych, z nazwą spolszczoną i oryginalną no i jeśli nazwa to jedno słowo (używane również w potocznym języku), lub grupa słów (raczej nie jest potoczna, chociaż słowa z życia wzięte) ;)

 

 

Tez intersuje mnie odpowiedz na takie pytanie. Moze ktos z doswiadczonych userow, moglby udzielic odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Parkuj i się nie przejmuj.

2. Sprawdź sobie na uprp.pl czy jest znak towarowy. Nawet jeśli jest - trudno byłoby walczyć o taką domenę.

3. Jeśli znak towarowy nie jest renomowany to wystarczy reklamować na nim coś innego i do niczego się nie mogą przyczepić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witajcie,

odświeżam bardzo stary temat bo bez sensu jest go kopiować :(

jestem posiadaczem domeny xfactor_com_pl - myślicie, że w tvn mogą być nią zainteresowani? na jaką cenę można liczyć i czy warto w ogóle się z nią wychylać, czy lepiej coś swojego zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
witajcie,

odświeżam bardzo stary temat bo bez sensu jest go kopiować :(

jestem posiadaczem domeny xfactor_com_pl - myślicie, że w tvn mogą być nią zainteresowani? na jaką cenę można liczyć i czy warto w ogóle się z nią wychylać, czy lepiej coś swojego zrobić?

Przecież mają swoją oficjalną witrynę -> http://xfactor.itv.com/2010/

Share this post


Link to post
Share on other sites
witajcie,

odświeżam bardzo stary temat bo bez sensu jest go kopiować :(

jestem posiadaczem domeny xfactor_com_pl - myślicie, że w tvn mogą być nią zainteresowani? na jaką cenę można liczyć i czy warto w ogóle się z nią wychylać, czy lepiej coś swojego zrobić?

 

 

nie liczyłbym na zainteresowanie ITI oni od dawna do wszystkich programów oficjalnie używają subdomen w tvn.pl np. mamtalent.tvn.pl

Osobiście nie słyszałem o żadnej innej transakcji kupna domeny z ich udziałem oprócz n.pl

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież mają swoją oficjalną witrynę -> http://xfactor.itv.com/2010/

To jest strona brytyjskiej edycji programu.

nie liczyłbym na zainteresowanie ITI oni od dawna do wszystkich programów oficjalnie używają subdomen w tvn.pl np. mamtalent.tvn.pl

Osobiście nie słyszałem o żadnej innej transakcji kupna domeny z ich udziałem oprócz n.pl

Tak zgadza się, ale mimo iż podają takie domeny oficjalnych stron, to zauważyłem, że można też trafić na te strony z innych domen - np. mamtalent.pl mamtalent.com.pl. Przeszukując forum przed napisaniem mojego posta natrafiłem na ogłoszenie, ktoś chciał sprzedać domenę fabrykagwiazd.pl - teraz znajduje się pod tą domeną oficjalna strona programu... wiem, że jest duża różnica między com.pl a .pl, ale ciekawi mnie za ile została ona sprzedana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabryka gwiazd to Polsat nie ITI :(

 

MamTalent.pl przekierowuje na oficjalna stronę ITI ale Whois nie pokazuje abonenta jako ITI tylko osoba fizyczna więc ktoś poprostu ustawił sobie przekierowanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oficjalne serwisy programów TVN powstają na subdomenach: plejada.pl

 

youcandance.plejada.pl

 

mamtalent.plejada.pl

 

tanieczgwiazdami.plejada.pl

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie liczyłbym na zainteresowanie ITI oni od dawna do wszystkich programów oficjalnie używają subdomen w tvn.pl np. mamtalent.tvn.pl

Osobiście nie słyszałem o żadnej innej transakcji kupna domeny z ich udziałem oprócz n.pl

 

Tez nie slyszalem, a wszelakie ichniejsze serwisy widnieja na ichniejszych subdomenach... Widocznie przeplacili za n.pl i teraz oszczedzaja jak moga, zeby im sie tamten zakup zwrocil, bo jak na razie n-ka cieniutko i z mega dlugami :)

 

#n-sport*pl :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×