Jump to content
Sign in to follow this  
Saint

Domenowy.pl

Domenowy.pl  

25 members have voted

  1. 1. Czy chciałbyś stworzyć własne portfolio na bazie Domenowy.pl?

    • Tak
      7
    • Nie
      18
  2. 2. Chciałbyś zakupić cały "skrypt" czy korzystać z rocznego abonamentu??

    • Wole kupć "skrypt"
      18
    • Wole płacić abonament co miesiąc
      5
    • Wolę płacić abonament roczny
      2
  3. 3. Ile Twoim zdaniem powinien kosztować miesięczny abonament?

    • 35 USD
      6
    • 45 USD
      1
    • 55 USD
      0
    • 65 USD
      1
    • Wole kupić skrypt i nie płacić abonamentu
      16


Recommended Posts

Witajcie!

 

W końcu dorobiłem się czegoś na kształt portfolio. Zakupiłem małego thema dla WordPress aby zrobić jakieś portfolio ponieważ skrypt jaki jest używany np. na Kopalni Domen nie bardzo mi pasował, a też okazało się że rozszerzenia o funkcjonalności, które znałem z WP byłyby czasochłonne i kosztowne. Skóra, którą kupiłem okazała się strasznym knotem ponieważ 3/4 tego co tam było trzeba było wywalić i napisać od nowa, trochę to zajęło, ale z pomocą kolegi programisty udało się i w zasadzie teraz wprowadzam dane i poprawki funkcjonalne.

 

Funkcjonalność portfolio:

  • W pełni zintegrowane z silnikiem WordPress
  • W pełni polski interfejs
  • Listing wg. kategorii
  • Listing alfabetyczny
  • Listing domen polecanych na stronie głównej
  • Listing domen nowo dodanych na stronie głównej
  • Wyszukiwarka domen
  • Wprowadzona obsługa płatności PayPal
  • Wprowadzona obsługa aukcji After Market (przekierowanie do aukcji na After Market)
  • Możliwość wybrania statusu: Złóż ofertę, Kup teraz, Złóż ofertę / Kup teraz, Aukcja
  • Oferty przesyłane bezpieczny formularz
  • Szybkie wprowadzanie danych dzięki wprowadzaniu zależności custom fields
  • Integracja z pluginem All in One SEO Pack
  • Automatyczne tworzenie map strony dla wyszukiwarek
  • Wersje językowe z tłumaczeniem w locie przez Google Translate (bez górnego baru): angielski, francuski, portugalski, hiszpański, włoski, niemicki rosyjski

 

Funkcjonalności które zostaną dodane:

  • Wersje językowe xx.domenowy.pl lub domenowy.pl/xx/ aby strony indeksowały się w wyszukiwarkach w innych językach.
  • Status: Aukcja wewnętrzna, Aukcja na żywo
  • Aukcje wewnętrzne domen w portfolio (z możliwością licytowania przez zarejestrowanych użytkowników)
  • Nowe statusy: Aukcja wewnętrzna, Aukcja na żywo
  • Newsletter dla zarejestrowanych użytkowników
  • Wprowadzenie reCAPTCHA do formularza foertowego
  • Nowy layout
  • Wprowadzeni innych form płatności: Dotpay.pl, Platnosci.pl
  • Wprowadzenie escrow
  • Wprowadzenie SSL do logowania do panelu
  • Wprowadzenie SSL przy licytacjach i składaniu ofert

 

Tworząc tego "potwora" myślałem wyłącznie o własnych potrzebach, ale może ktoś z Was chciałby mieć takie portfolio także u siebie? Zrobiłem małą ankietę na ten temat.

 

Chętnie wysłucham merytorycznych opinii i sugestii na temat Domenowy.pl proszę jednak wziąc pod uwagę, że jest to aktualnie wersja rozwojowa.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba identyczny skrypt widziałem pod Wordpressem :rolleyes:

Identycznego z całą pewnością nie natomiast skóra rzeczywiście jest dostępna, ale nie posiada wyżej wymienionych funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę wziąć udziału w sondzie, bo wolę kupić skrypt i przez to bez sensu jest pytanie o wysokość miesięcznego abonamentu. Poza tym przedstawione propozycje abonamentu wydają się za wysokie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mogę wziąć udziału w sondzie, bo wolę kupić skrypt i przez to bez sensu jest pytanie o wysokość miesięcznego abonamentu.

Pytanie nie jest bez sensu ponieważ takie rozwiązanie jest optymalne dla mnie i dla potencjalnego użytkownika, który za stosunkowo niewysoką opłatą miesięczną może korzystać z tego "skryptu", w który włożyłem sporo pracy, a także kolejne uaktualnienia będą dostępne za darmo.

 

Jeśli chciałbyś kupić skrypt to napisz proszę swoją ofertę.

 

Poza tym przedstawione propozycje abonamentu wydają się za wysokie.

Zawsze możesz skorzystać z innych rozwiązań zaproponowanych przez np. Dropped - cennik masz TU

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kurczę, to są kwoty miesięczne :rolleyes:

 

Miałbym spore wątpliwości jeśli nawet kosztowałoby to 10 $... NA ROK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałbym spore wątpliwości jeśli nawet kosztowałoby to 10 $... NA ROK.

ja też, Saint trochę nietrafiony ten Twój "byznes"

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja też, Saint trochę nietrafiony ten Twój "byznes"

Dlaczego? Może merytorycznie? Wsadziłem w to sporo pracy więc chyba nie sądzicie, że oddam to za darmo? Poza tym nikogo nie zmuszam do niczego jeśli potraficie zrobić coś takiego sami to proszę bardzo mi czy komuś innemu nie musicie za to płacić. Całość zrobiłem przede wszystkim dla siebie.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez uwazam, ze z takimi cenami bedzie to tylko pomysl, ktory przysluzy sie jedynie autorowi. W dzisiejszych czasach, by zaistniec, trzeba walczyc albo ceną, albo czyms, czego nie ma konkurencja. Ta usluga, co by o niej nie mowic, jest do wykonania za pare czekolad dla jakiegos gimnazjalisty (ew. we wlasnym zakresie) + ceny hostingu.

 

Wiele osob popelnia blad pierworodny, wystawiajac swoje uslugi za niebotyczne kwoty. Nawet jesliby kosztowalo to 1gr/m-c, to i tak jest to kwota o 1gr za wysoka, bo niczym nie przyciaga. Zeby zaistniec, trzeba dac marchewke darmo, a kasowac za kijek.

 

Dorzuce kamyczek i zapytam - co dostaje w kwocie 100zl/m-c??

 

Zapomnialbym, ze ppd.pl dla swoich klientow oferuje to za free, zatem cennik dropped lekko mija sie z tym, co chciales pokazac, jako atut, w postaci konkurencyjnej ceny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szybkie wprowadzanie danych dzięki wprowadzaniu zależności costume filds

Dam sobie głowę uciąć, że powinno być:

Szybkie wprowadzanie danych dzięki wprowadzaniu zależności custom fields

ale rozumiem, że to tylko pomyłka. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta usluga, co by o niej nie mowic, jest do wykonania za pare czekolad dla jakiegos gimnazjalisty (ew. we wlasnym zakresie) + ceny hostingu.

Tu chyba przesadziłeś ... skoro twierdzisz, że jest to takie trywialne to dlaczego ani Ty, ani te osoby, które twierdza, że to nie ma wartości wcześniej czegoś takiego nie zrobiły? Przecież macie domeny, które sprzedajecie z duże pieniądze więc "parę czekolad" nie robi różnicy?

 

 

Zapomnialbym, ze ppd.pl dla swoich klientow oferuje to za free, zatem cennik dropped lekko mija sie z tym, co chciales pokazac, jako atut, w postaci konkurencyjnej ceny...

Wszystko pięknie, ale zarówno w Dropped / AfterMarket jak i PPD płacisz prowizje za sprzedaż, za wystawienie, za przelew przy każdej domenie masz opłatę. Niby to jest za darmo? Koniec końców chyba i tak za to zapłacisz w końcu każdy z tych serwisów nie tyle zarabia na rejestracji co na sprzedaży domen. W tym co zrobiłem nie ma "ukrytych" opłat, a poza tym jest pewna niezależność od tego czy komuś się coś popsuje i czy ma awarie lub przeciążone serwery.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

W drugiej sondzie brakuje: Nie jestem zainteresowany ani skryptem ani abonamentem i w trzeciej sondzie brakuje 0 zł .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, bierzesz kasę za gotowy produkt, a tutaj http://www.webhostingtalk.pl/topic/25079-w...leznosci-w-php/ chciałeś pomoc za darmo ( nie widzę info o wynagrodzeniu, więc taki wniosek wysnułem ).

To jak zwykle wysunąłeś wniosek niepoprawny ponieważ nikt nie odpisał jak widzisz i problem poniekąd musiałem rozwiązać sam.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez urazy ale nawet jakby ten skrypt był dostępny za darmo to nie postawiłbym na nim swojego portfolio.

Dużo pracy jeszcze trzeba włożyć aby ten produkt wart był zapłaty. W sieci można znaleźć bezpłatne skrypty które lepiej się prezentują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×