Jump to content
marismo

Problem z wpisami cname domeny

Recommended Posts

Mam domenę x.pl na serwerze zagranicznym. A więc u rejestratora jest ns1.hostingzagraniczny.com i ns2.hostingzagraniczny.com. Domenę zaparkowałem w tym hostingu zagranicznym. Na subdomenie a.x.pl chcę postawić inny serwis na serwerze w polsce. A zatem w panelu serwera zagranicznego dodałem następujące wpisy:

 

CNAME dla a.x.pl na ns1.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

CNAME dla a.x.pl na ns2.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

CNAME dla www.a.x.pl na ns1.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

CNAME dla www.a.x.pl na ns2.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

 

CNAME dla a.x.pl dodałem wczoraj, CNAME dla www.a.x.pl dziś koło południa (zapomniałem wczoraj).

 

Do tej pory na domenie a.x.pl i www.a.x.pl dzieją się dziwne rzeczy - raz ładuje mi się strona a raz wyświetla się info:

page title: Shared IP

treść strony: This IP is being shared among many domains.

To view the domain you are looking for, simply enter the domain name in the location bar of your web browser.

 

Było tak że domena już działała a potem wracała do komunikatu błędu (teraz na subdomenie bez www mam ten błąd) - czy to normalne? Mam podejrzewać, że tak długo coś się ustala i mam czekać, czy to jakaś zła konfiguracja?

Edited by marismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekordy na domenie są dobre, wydaje się, że coś nie zaskoczyło do końca na samym serwerze. Może spróbuj go zrestartować całkiem lub usługi http i bind.

 

W ogóle podałeś chyba za mało informacji. Czy dostawca serwera zagranicznego jest jednocześnie rejestratorem domeny? Rekordy ustalasz zawsze u rejestratora domeny, a na serwerze tylko ustawiasz usługi dla danej domeny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugerujesz, ze zawodzi serwer na który oddelegowałem ns-y subdomen? Niestety i serwer domeny gównej i serwer subdomeny to usługi wykupione w zewnętrznych firmach, sam tych operacji nie wykonam. Czy problem rozwiąże się, jeśli ns-y dodane na serwerze domeny x.pl zmienie u rejestratora domeny i wpiszę tam takie same ns-y jak wpisałem na serwerze subdomeny a.x.pl czyli a.x.pl będzie mieć ten sam ns co x.pl czyli ns1.polskiserwer.pl, ns2.polskiserwer.pl. Wiem, że robiąc to stracę treści na domenie głównej x.pl z obecnym ns zagranicznym ns1/2.hostingzagraniczny.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podałeś kluczowej sprawy - czy serwer jest współdzielony czy dedykowany.

 

Takiej operacji:

 

CNAME dla a.x.pl na ns1.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

CNAME dla a.x.pl na ns2.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

CNAME dla www.a.x.pl na ns1.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

CNAME dla www.a.x.pl na ns2.polskiserwer.pl (domyślny TTL 3600 bez zmian)

 

ogólnie nie wykonasz na serwerze współdzielonym, a tylko dedykowanym.

 

Na serwerze wirtualnym / współdzielonym najlepiej jak ustawisz tak:

 

CNAME dla a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx

CNAME dla www.a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx

 

i podasz w miejsce xx.xxx.xxx.xxx IP Twojego polskiego serwera (dopytaj w supporcie lub doczytaj w FAQ jakie jest i czy jest w ogóle na serwerze publiczne IP, czasem trzeba dopłacić), zadziała zawsze i na współdzielonym i na dedykowanym, bez problemu możesz kierować każdą subdomenę na osobny serwer.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hosting zagraniczny mam w premedia.info, hosting polski w jednej małej firmie hostingowej. Sądzę, że oba serwery to serwery wirtualne, bo nie płacę za dużo za te hostingi ;)

Czyli rozumiem, że robię tak: u rejestratora (dropped) podaję dla domeny x.pl ns1.hostingzagraniczny.com i ns2.hostingzagraniczny.com.

Domena jest zaparkowana na hostingzagraniczny.com i tam mam panel edycji danych DNS. Podaję:

CNAME dla a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx (IP serwera hostingzagraniczny.com)

CNAME dla www.a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx (IP serwera hostingpolski.pl)

 

Dobrze? Rozumiem, że admin polskiegohostingu nie musi usuwać i jeszcze raz dodawać u siebie mojej subdomeny a.x.pl/www.a.x.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hosting zagraniczny mam w premedia.info, hosting polski w jednej małej firmie hostingowej. Sądzę, że oba serwery to serwery wirtualne, bo nie płacę za dużo za te hostingi ;)

Czyli rozumiem, że robię tak: u rejestratora (dropped) podaję dla domeny x.pl ns1.hostingzagraniczny.com i ns2.hostingzagraniczny.com.

Domena jest zaparkowana na hostingzagraniczny.com i tam mam panel edycji danych DNS. Podaję:

CNAME dla a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx (IP serwera hostingzagraniczny.com)

CNAME dla www.a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx (IP serwera hostingpolski.pl)

 

Dobrze? Rozumiem, że admin polskiegohostingu nie musi usuwać i jeszcze raz dodawać u siebie mojej subdomeny a.x.pl/www.a.x.pl.

 

To na pewno masz wirtualny jak dużo nie płacisz. ;)

 

Czyli powinieneś ustawić tak:

 

Domena główna x.pl (panel rejestratora domeny):

 

rekordy dns:

ns1.hostingzagraniczny.com

ns2.hostingzagraniczny.com

 

Dodatkowe wpisy dns (w panelu serwera zagranicznego):

CNAME dla a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx (IP serwera hostingpolski.pl)

CNAME dla www.a.x.pl na xx.xxx.xxx.xxx (IP serwera hostingpolski.pl)

 

I powinno zadziałać poprawnie. Jeśli admin podpiął subdomeny to nie musi tego robić jeszcze raz. Być może będziesz musiał dodać te wpisy CNAME również w samym panelu dropped.pl dla domeny (jest taka opcja), ale to sam będziesz musiał spróbować czy zadziała bez tego.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×