Jump to content
Sign in to follow this  
J23

Domenaria.pl - nowy inny serwis ogłoszeniowy

Recommended Posts

Wystartował nowy serwis Domenaria.pl

 

Nie jest to typowa giełda domen lecz serwis ogłoszeniowy skierowany na projekty e-commerce - domeny oraz gotowe, działające już sklepy internetowe, serwisy czy fora przeznaczone do sprzedaży.

 

Za transakcje nie pobieramy żadnych prowizji. Płatne są tylko publikacje ogłoszeń.

 

Do końca roku w promocji: płacąc za 30 dni otrzymujesz 90 dni publikacji w serwisie.

 

Bardzo zależy nam na jakości ogłoszeń dlatego też:

- ograniczyliśmy możliwość dodawania domen z innymi rozszerzeniami niż: .pl, com.pl, .com i .eu

- cena za dodanie ogłoszenia została skalkulowana na poziomie 30 zł netto za 30 dni (1 zł za dzień) i 70 zł netto za 90 dni - oferta poza Promocją. Ma to zapobiec dodawaniu "sieczki".

- do ogłoszenia możemy dodać zdjęcie z wizualizacją "nazwy" oraz dokładny opis - jak już naukowo dowiedziono - kupujemy oczami!

- przy ogłoszeniu możemy (ale nie koniecznie) podać cenę sprzedaży

- przy ofercie w zakładce "o mnie" mamy możliwość edycji swoich publicznych danych oraz umieszczenie linka do swojej strony www - co znacznie zwiększa szansę na sprzedaż domeny/serwisu

 

W najbliższym czasie rozpoczniemy szersze promowanie serwisu wśród KK.

 

Dla czytelników forum Di.pl mamy do rozdania:

- 10 bezpłatnych 90-dniowych ogłoszeń w dziale "domeny na sprzedaż" (jedna osoba - jedno ogłoszenie)

- 5 bezpłatnych 90-dniowych ogłoszeń w dziale "serwisy na sprzedaż" - ogłoszenia o sprzedaży sklepu, serwisu lub forum (jedna osoba - jedno ogłoszenie)

(prosimy o zgłaszanie domen i serwisów w tym wątku - decyduje kolejność wpisów)

 

Życzymy wielu bogatych KK i udanych transakcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie coś dodam tylko się muszę zdecydować (samodzielnie lub wspólnie) co.

Więc jeśli taka forma zgłoszenia jest do przyjęcia to się zgłaszam na domenę i serwis ;)

 

A teraz dalej zgłębiam tajniki domenaria.pl ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomyśl...

 

Ale ceny z kosmosu (np. kto chce EkoBag.pl za 18000 ?), i IMHO jeszcze gorzej, że najwięcej domen bez ceny.

 

Edyt: Walka z języka Polskiego - i tak zawsze przegram ;)

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslę, że na rozkręcenie serwisu powinienes dać jednak bardziej promocyjne ceny ( i selekcjonować domeny) bo trudno, żeby ktos płacił za reklamę w serwisie który dopiero co powstał i którego nikt nie odwiedza. Na hasło Domenaria.pl masz 7 linków w Google. Gdybym chciał dodać na początek 100 domen, musiałbym zapłacić 3000 pln. Za te pieniądze można mieć ładną kampanię w Adwords.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslę, że na rozkręcenie serwisu powinienes dać jednak bardziej promocyjne ceny ( i selekcjonować domeny) bo trudno, żeby ktos płacił za reklamę w serwisie który dopiero co powstał i którego nikt nie odwiedza. Na hasło Domenaria.pl masz 7 linków w Google. Gdybym chciał dodać na początek 100 domen, musiałbym zapłacić 3000 pln. Za te pieniądze można mieć ładną kampanię w Adwords.

 

Nic dodać, nic ująć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie tak jak wyżej, cena powinna opiewać w granicach 1 zł za 3 dni lub 2 zł za tydzień. Za miesiąc 5 zł, na start by się przyjęło zanim serwis nie wypłynie na szerokie wody ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO cena nie jest taki ważna.

 

Ale jasne, że domena wystawiona na AM, ppd, az (wszystkie za friko) i Domenaria.pl powinna mieć najwięcej ranking w Google z wpisem na Domenaria.pl - bo inaczej serwis IMHO nie ma szans.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslę, że na rozkręcenie serwisu powinienes dać jednak bardziej promocyjne ceny ( i selekcjonować domeny) bo trudno, żeby ktos płacił za reklamę w serwisie który dopiero co powstał i którego nikt nie odwiedza. Na hasło Domenaria.pl masz 7 linków w Google. Gdybym chciał dodać na początek 100 domen, musiałbym zapłacić 3000 pln. Za te pieniądze można mieć ładną kampanię w Adwords.

 

Cena ogłoszenia jest jednym z elementów naturalnej selekcji - trzeba realnie ocenić wartość domeny przed jej dodaniem do serwisu. Jeśli ktoś chce sprzedać domenę za 100 zł to nie jest to dobre miejsce na taką sprzedaż, ale jeśli szukasz poważnego KK dla dobrej domeny - to jak najbardziej warto będzie ją tam dodać. Przy cenie za domenę x xxx lub wyższą 30zł czy nawet 300zł nie robi różnicy.

Nie pobieramy żadnych dodatkowych prowizji za sprzedaż - tylko za dodanie ogłoszenia.

 

Co do 7 linków w Google - czego oczekiwać od serwisu który ma tydzień - myślę, że to i tak dobry wynik indeksowania ;)

 

Jeśli chodzi o AdWords'y - nie wiem jak wygląda skuteczność takiej reklamy dla sprzedaważy domen (może masz już jakieś doświadczenia z tym - chętnie poznam szczegóły). Przy budżecie reklamowym 30zł/miesiąc za jedną domenę raczej nie poszalejesz - to tylko 600 kliknięć przy założeniu, że płacisz za klik tylko 5gr. W tych dniach oglądalność serwisu wynosi już ponad 100 uu dziennie więc w miesiącu daje nam to już ponad 3000 odsłon Domenaria.pl do 600 odsłon z Google'a - o jakości odwiedzających nie wspominając.

Edited by J23

Share this post


Link to post
Share on other sites

prowizja od sprzedaży byłaby prawdziwym wyznacznikiem wiary w skuteczność serwisu

Share this post


Link to post
Share on other sites
prowizja od sprzedaży byłaby prawdziwym wyznacznikiem wiary w skuteczność serwisu

 

Prowizja czy nawet jej brak nie wydaje nam się dobrym pomysłem - przynajmniej na tym etapie.

 

Serwis Domenaria.pl ma być najlepszym miejscem dla e-commerce'owych domen premium - szukamy KK zainteresowanych ich zagospodarowaniem. Serwis ma jasną wizję czym ma być, co promować i do jakiej grupy docelowej ma docierać ...i dotrze.

 

Reszta w rękach sprzedających ;)

 

Kolejna kwestia: gdzie dać ogłoszenie o chęci sprzedaży działającego sklepu internetowego lub serwisu - z naciskiem na dobry efekt?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejna kwestia: gdzie dać ogłoszenie o chęci sprzedaży działającego sklepu internetowego lub serwisu - z naciskiem na dobry efekt?

 

No jak to gdzie... na alle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

J23, wszystko ładnie pieknie, pozwól jednak że zadam ci proste pytanie:

 

Co otrzymuje u ciebie klient płacąc te 30 pln za domenę? Mam na myśli konkretne korzyści.

Share this post


Link to post
Share on other sites
J23, wszystko ładnie pieknie, pozwól jednak że zadam ci proste pytanie:

 

Co otrzymuje u ciebie klient płacąc te 30 pln za domenę? Mam na myśli konkretne korzyści.

 

- Doborowe towarzystwo i zainteresowanie Inwestorów przez duże "I".

Żaden poważny inwestor prowadzący biznes (poza domainerami) nie ma czasu na codzienne przekopywanie się przez tysiące ofert z Allegro i kilku giełd domenowych w poszukiwaniu tej jedynej interesującej go domeny z danej branży. U nas będzie miał taką możliwość - choćby poprzez zapisanie się na ANTYSPAMOWY NEWSLETTER - gdzie dokładnie można zdefiniować czego szukamy (wybierając kategorie), oraz częstotliwość jego otrzymywania (natychmiast po dodaniu interesującej domeny z danej kategorii, raz dziennie, raz w tygodniu...). Masz pewność, że informacja o dodaniu ogłoszenia trafi z newsletterem tylko do zainteresowanych osób.

 

Liczy się jakość a nie ilość, dlatego inwestycja 1 zł dziennie w promocję dobrej domeny nie wydaje się duża.

Przy ogłoszeniu 90-dniowym jest odpowiednio taniej.

Edited by J23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żaden poważny inwestor prowadzący biznes (poza domainerami) nie ma czasu na codzienne przekopywanie się przez tysiące ofert z Allegro i kilku giełd domenowych w poszukiwaniu tej jedynej interesującej go domeny z danej branży.

 

1) zwracając się z ofertą do użytkowników forum DI.pl jednocześnie mówisz, że domainer nie jest poważnym inwestorem. Ciekawe ;)

2) Jak twoim zdaniem dochodzi do transakcji sprzedaży całości, lub udziałów w serwisach wielkości Facebooka, Twittera, Naszej Klasy, Gadu-Gadu itd? Przecież nikt nie wystawia takich serwisów na Allegro czy eBay-u, ani na innych serwisach ogłoszeniowych.

 

Nie tak się robi poważny biznes internetowy. Szczerze dobrze Ci życzę z projektem, ale na Twoim miejscu zakładałbym, że nigdy nie zobaczysz tam ogłoszeń serwisów z najwyższej półki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli łapię się jeszcze na darmową promocję to zgłaszam kilka moich domen:

 

owidiusz.pl

cantabile.pl

antykwariat24.pl

ratownictwo24.pl

real3d.pl

turcjaegejska.pl

tigers.pl

tryl.pl

interpay.pl

ekoinwestycje.pl

025.pl

profits.pl

studiopaznokci.pl

 

i może wystarczy bo zaraz całe moje portfolio się z tego zrobi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli łapię się jeszcze na darmową promocję to zgłaszam kilka moich domen:

 

owidiusz.pl

cantabile.pl

antykwariat24.pl

ratownictwo24.pl

real3d.pl

turcjaegejska.pl

tigers.pl

tryl.pl

interpay.pl

ekoinwestycje.pl

025.pl

profits.pl

studiopaznokci.pl

 

i może wystarczy bo zaraz całe moje portfolio się z tego zrobi ;)

 

Gratis można dodać jedną domenę na osobę. Musisz wybrać sam którą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratis można dodać jedną domenę na osobę. Musisz wybrać sam którą ;)
OK, w takim razie dodam pewnie tę ostatnią - łatwo będzie dorzucić do niej obrazek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Doborowe towarzystwo i zainteresowanie Inwestorów przez duże "I".

 

Prosiłem o konkrety, dostałem plany i marzenia...

 

Na jakiej zasadzie oferujesz zainteresowanie inwestorów przez duże "I"? Masz już bogata liste mailingową? Czy masz mieć?

 

Moim zdaniem zabrałeś się do tego ze złej strony.

 

Po pierwsze, żeby przyciągnąć inwestorów, musisz najpierw mieć dobre domeny. Żaden domainer z dobrym portfolio nie zapłaci ci ani centa za promocję na twojej stronie. Bo im nie zależy żeby sprzedać, im zależy żeby dostać odpowiednio wysoką cenę. Jedyne domeny jakie będziesz miał to średniej jakości pół ninje których właściciele dwoją się i troją aby się ich pozbyć. Tak więc najpierw przekonaj, że warto, sam zwracaj się do włascicieli portfolio oferując iż umieścisz ich domeny i zadbaj o jakość witryny. Jak już będziesz miał dobre domeny zacznij szukać inwestorów/kk i spraw żeby zechcieli zapisac się do twojego newslettera.

 

Jak będziesz miał inwestorów, dobre domeny, wieść się rozniesie że poprzez twój sait sprzedają się domeny, to wtedy możesz zacząć inkasować kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostało jeszcze 6 gratisowych ogłoszeń "domenowych" i 4 z serwisami/sklepami.

 

Proszę zgłaszać w wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Doborowe towarzystwo i zainteresowanie Inwestorów przez duże "I".

Żaden poważny inwestor prowadzący biznes (poza domainerami) nie ma czasu na codzienne przekopywanie się przez tysiące ofert z Allegro i kilku giełd domenowych w poszukiwaniu tej jedynej interesującej go domeny z danej branży. U nas będzie miał taką możliwość - choćby poprzez zapisanie się na ANTYSPAMOWY NEWSLETTER - gdzie dokładnie można zdefiniować czego szukamy (wybierając kategorie), oraz częstotliwość jego otrzymywania (natychmiast po dodaniu interesującej domeny z danej kategorii, raz dziennie, raz w tygodniu...). Masz pewność, że informacja o dodaniu ogłoszenia trafi z newsletterem tylko do zainteresowanych osób.

 

Liczy się jakość a nie ilość, dlatego inwestycja 1 zł dziennie w promocję dobrej domeny nie wydaje się duża.

Przy ogłoszeniu 90-dniowym jest odpowiednio taniej.

 

 

Myślę ze zawsze z zadowoleniem każdy z nas wita każda nowa zdrowa inicjatywę i kibicuje żeby sie udało tak jest tez i w tym wypadku choć domena pod taki serwis no powiedzmy ..."na bezrybiu i rak ryba " Mam pierwsze wrażeni ze końcówka kojarzy mi sie z "pierogarnia" czy "naleśnikarnia" ale możne to subiektywne .No do rzeczy .Wydaje mi sie ze sukces odniesie ten serwis ktory będzie umial i chcial w swoim i interesie swoich użytkowników bardzo mocno przykładać sie do selekcji domen nie patrząc tylko na zysk z ogłoszeń .Nie wstyd ze będzie w serwisie np 30 topwych domen niz ma byc 1500 śmiecia . Przejrzałem te domeny i cóż wiem ze to poczatek ale jakie sa każdy widzi .No ale przed snem humor mi sie poprawił domenka SklepDlaKonia*pl to dla mnie numer jeden ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie bądz taki krytyczny, projekt dopiero wystartował...

 

Ale ja nie jestem krytyczny, staram się jedynie zwócić uwagę iz moim zdaniem przyjęta polityka jest nietrafiona.

Uważam, że lepiej komuś wylać kubeł zimnej wody na głowę zawczasu zanim nie będzie za późno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×