Jump to content
mrx1

A może akcja przeciw e-złodziejom?

Recommended Posts

Dawno nie byłem na forum, ale dałem kilka nindż do wyceny to poczytałem też inne działy. Natrafiłem na sprawę Hodunia, która mnie nieźle zbulwersowała. Ostatnio też padłem łupem e-złodzieja - na szczęście ostry mail, zagrożenie policją, zruinowaniem przyszłej kariery zawodowej poskutkowało i odzyskałem to co mi skradziono.

 

Co sądzicie o tym, aby postawić stronę, na której byłyby porady prawne, co mówić na Policji, żeby najszybciej się zajęli sprawą i ogólnie wszystko na temat profilaktyki oraz 'leczenia' spotkań z elektronicznymi złodziejami. Wymyśliłem nawet domenę akcji - SposobNaZlodzieja.pl B) Wolna.

 

Myślę, że mogłyby być na stronie następujące rzeczy:

- metody działań e-złodziei - dział aktualizowany, bo oni swoje metody także aktualizują. Myślę, że wiele przypadków utracenia danych lub pieniędzy nie miałoby miejsca, gdyby dana osoba lepiej znała metody działania cyber przestępców.

- prawo - czyli na jakie paragrafy możemy się powoływać; co mówić na Policji, aby jak najszybciej zadziałali

- ludzie wysyłaliby opisy przypadków w jakich zostali oszukani, tak aby w przypadku ogólnokrajowego kryzysu (np. taki Hod**) można było szybko zareagować

 

Uważam, że gdyby jeszcze strona miała ciekawe forum na które by ściągnąć paru policjantów to ruch byłby duży i dochody z reklam także wysokie.

 

Ktoś by się podjął B) Jednego wiernego usera już by miał.

PS

Odbanujcie mnie na czacie ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł OK. Może będę mógł pomóc.

 

Uważam, że gdyby jeszcze strona miała ciekawe forum na które by ściągnąć paru policjantów to ruch byłby duży i dochody z reklam także wysokie.

:| nie ma to jak bezinteresowna pomoc B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ruch byłby duży i dochody z reklam także wysokie.

Nie rozumiem, dlaczego ty wszędzie widzisz pieniądze? Ja proponowałbym domenę .org i stronę wolną od reklam. Sam pomysł jest OK B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tego nie zrobię bo nie potrafię - tylko wskazuję komuś kto ma chęć i umiejętności. A o dochodach napisałem, aby tego kogoś bardziej skłonić. Oczywiście mi jako użytkownikowi także pasowałaby strona bez reklam o wiele bardziej od tej z reklamami. Oczywiście zakładając że treść jest ta sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram akcję.

Nie mam też nic przeciwko reklamom - byle nie top-layer. Kilka strategicznie i nienachalnie rozmieszczonych jednostek AdSensa nikomu nie powinno przeszkadzać, a dzięki temu serwis nie będzie przynosił strat. Odnowienie domeny i serwer kilka stówek kosztuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio też padłem łupem e-złodzieja - na szczęście ostry mail, zagrożenie policją, zruinowaniem przyszłej kariery zawodowej poskutkowało i odzyskałem to co mi skradziono.

Rozumiem, że po dozyskaniu tego co Tobie skradziono zgłosiłeś sprawę na Policję?

 

- metody działań e-złodziei

= Poradnik dla przyszłych kombinatorów/e-złodziei, czyli jak oszukać lamera w necie.

 

Cel jest szczytny, ale należy przede wszystkim napisać jak powinno wyglądać przekazanie praw do domeny, uczulić na finalizowanie transakcji przez odpowiednie narzędzia (a nie np. komunikator internetowy), podpisywanie umów, stosowanie zasad ograniczonego zaufania, w przypadku oszustwa - powiadomienie odpowiednich organów, a co najważniejsze MYŚLENIA. Ale to już każdy we własnym zakresie...

 

Generalnie popieram pomysł akcji, może nie dokładnie w przedstawionej postaci.

 

Pozdrawiam

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o szeroko zakrojoną akcję, chociaż o samych domenach też może być. Ale to myślę najlepszy dla domen będzie długi artykuł wytrwanego domeniarza lub grupy domeniarzy przyklejony we wszystkich działach forum di.pl :) Ale to już trzeba obagadać z administracją.

 

PS

Ktoś wziął domenę SposobNaZlodzieja.pl - mam nadzieję, że dla celów tej akcji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Ostatnio też padłem łupem e-złodzieja -

PS

Odbanujcie mnie na czacie ;p

 

Może najpierw ktoś doprecyzuje od strony prawnej definicję e-złodzieja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może najpierw ktoś doprecyzuje od strony prawnej definicję e-złodzieja ?

:) watpie zeby bylo cos takiego jak prawna definicja e-zlodzieja (pewnie nawet def. zwyklego zlodzieja nie ma) z resztą jakoś nie widze senu tworzenia takiej definicji. Ktoś ci cos ukradl czyli jest zlodziejem, więc co tu do definiowania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
:blink:Ktoś ci cos ukradl czyli jest zlodziejem, więc co tu do definiowania?

 

Żeby kogoś nazwać złodziejem trzeba mu to udowodnić, czyli przeprowadzić postępowanie dowodowe.

Trzeba więc wiedzieć gdzie leży granica pomiędzy kradzieżą a wszystkimi innymi działaniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba więc wiedzieć gdzie leży granica pomiędzy kradzieżą a wszystkimi innymi działaniami.

To proste chyba gdzie lezy granica: ktoś sobie wziął twoja wlasnosc bez twojego pozwolenia tzn ze to ukradl, ja tu nie widze potrzeby definiowania czegokolwiek. W końcu chyba każdy wie czy mu coś skradziono czy nie? A kwestia czy to coś namacalnego czy domena nie ma przecież znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×