Jump to content
Sign in to follow this  
artveb

Kod authinfo i Ovh

Recommended Posts

Dziś poprosiłem mailem o kod authinfo dla domeny .pl support Ovh.pl.

Otrzymałem odpowiedz że muszę wypełnić papiery, zeskanować dowód i wysłać pocztą tradycyjną.

Przejrzałem regulamin i nic nie znalazłem o takiej procedurze dlatego posłałem kolejnego maila zapytaniem o wskazanie tego obowiązku w regulaminie i otrzymałem info:

"Ta informacja nie znajduje się w regulaminie, klient informację dostaje od supportu."

Czy Ovh nie łamie regulaminu z NASK? Czy operator może sam określać takie procedury?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś poprosiłem mailem o kod authinfo dla domeny .pl support Ovh.pl.

Otrzymałem odpowiedz że muszę wypełnić papiery, zeskanować dowód i wysłać pocztą tradycyjną.

Przejrzałem regulamin i nic nie znalazłem o takiej procedurze dlatego posłałem kolejnego maila zapytaniem o wskazanie tego obowiązku w regulaminie i otrzymałem info:

"Ta informacja nie znajduje się w regulaminie, klient informację dostaje od supportu."

Czy Ovh nie łamie regulaminu z NASK? Czy operator może sam określać takie procedury?

 

To chyba są wewnetrzne regulacje podyktowane względami bezpieczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w nazwa.pl cały czas również jest taka procedura :)

 

active24.pl / domenytanio.pl tak samo... gdzieś jeszcze wymagają wysyłania dokumentów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK nie precyzuje w jaki sposób ma zostać wydany kod authinfo, dlatego też każdy z rejestratorów interpretuje to po swojemu.

I nadal będzie to zgodne z regulaminem NASK.

 

"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków."

Klik

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK nie precyzuje w jaki sposób ma zostać wydany kod authinfo, dlatego też każdy z rejestratorów interpretuje to po swojemu.

I nadal będzie to zgodne z regulaminem NASK.

 

To czyli mam rozumieć że jak rejestrator następnym razem powie że mam się stawić osobiście z dowodem osobistym albo coś innego wymyśli tak abym tylko nie przetransferował domeny a nie napisał tego w regulaminie to jest to zgodne z regulaminem NASK<=>Partner NASK?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czyli mam rozumieć że jak rejestrator następnym razem powie że mam się stawić osobiście z dowodem osobistym albo coś innego wymyśli tak abym tylko nie przetransferował domeny a nie napisał tego w regulaminie to jest to zgodne z regulaminem NASK<=>Partner NASK?

 

Tak to już jest z interpretacją regulaminów, ustaw itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×