Jump to content
Sign in to follow this  
Sir_Elwood

Szukam pomocy w skonfigurowaniu DNS w Dropped

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie. Wykupiłem serwer VPS na który przenoszę się z dotychczasowego hostingu i muszę jakoś pokonfigurować DNSy, żeby cały ruch i e-maile skierować na nowy serwer - będzie tam leżała strona oraz poczta elektroniczna.

 

Szukam więc przyjaznego fachowca, który za dobre słowo i jakieś piwo przy najbliższym spotkaniu :( pomoże mi w Dropped pokonfigurwoać DNSy, żeby wszystko ładnie hulało. Najchętniej pogadałbym telefonicznie - bo w takiej formie najszybciej wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Jeśli możecie mi pomóc to piszcie na PW.

 

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę spróbować Ci pomóc. Przeniosłem już pliki stron i bazy danych na nowy serwer? Utworzyłeś już na nowym hostingu maile dla konkretnych domen? Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda następująco:

 

1. Mam serwer VPS na który przeniosłem wszystkie pliki, bazę itp. Działa w tej chwili pod IP 193.58.81.43 (numer przykładowy)

2. Mam 6 domen: domena_glowna.pl oraz 5 innych, które mają docelowo przekierowywać do domena_glowna.pl

3. Serwis ma być dostępny pod adresem "domena_glowna.pl" a nie "www.domena_glowna.pl". Trzeba to więc odpowiednio przekierować zarówno dla domena_glowna.pl jak i pozostałych pięciu innych domen

4. Na tym samym VPS ma być uruchomiona poczta.

5. Nie wiem jak skonfigurować w Aftermarket DNSy, by wszystkie przekierowania odpowiednio działały (zarówno konfiguracja dla strony www jak i e-maila). Są tam różne pola do wypełnienia a ja nie wiem jakie wartości mam tam wpisać. Chodzi o:

Host:

Typ wpisu: (do wyboru: A, AAAA, CNAME, MX, TXT, NS)

Adres:

Priorytet MX:

 

Pomożecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro przeniosłeś i stronę i bazę, chcesz korzystać z maili na nowym serwerze to wystarczy, że zmienisz Główne DNS, nie musisz szczegółowo zmieniać wartości wpisów i wszystko powinno działać (zarówno strona jak i maile). Jeśli pozostałe domeny przekierowujesz na adres strony to nie musisz ich zmieniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro przeniosłeś i stronę i bazę, chcesz korzystać z maili na nowym serwerze to wystarczy, że zmienisz Główne DNS, nie musisz szczegółowo zmieniać wartości wpisów i wszystko powinno działać (zarówno strona jak i maile). Jeśli pozostałe domeny przekierowujesz na adres strony to nie musisz ich zmieniać.

Aby móc zdefiniować własne wpisy DNS konieczne jest skierowanie domeny na serwery DNS: ns1.dropped.pl i ns2.dropped.pl. Wtedy w panelu "Wpisy DNS" muszę coś ustawić. I nie wiem właśnie co w jakim polu mam wpisać. Do wypełnienia mam:

 

Host:

Typ wpisu: (do wyboru: A, AAAA, CNAME, MX, TXT, NS)

Adres:

Priorytet MX:

 

Co gdzie powinienem wpisać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale tam nie musisz nic definiować. Wchodzisz a daną domenę, klikasz zarządzanie domeną, a później zakładka zmień serwery DNS, wystarczy, że zmienisz wartości DNS1 i DNS2 i powinno działać wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×