Jump to content
Sign in to follow this  
mareczek123

.info czy .eu która domena na główny portal?

Recommended Posts

Witam

 

Opisze sytuacje. Sprawa dotyczy działalności międzynarodowej, choć sama europa to też dużo.

 

W każdym razie posiadam dwie domeny .eu i .info są one identyczne jak domena główna producenta czyli - XXX.com a ja mam XXX.eu oraz XXX.info.

 

Jednak nie mam doświadczenia która z tych domen będzie dobra na otworzenie głównego portalu, a którą wykorzystać do innych rzeczy, które czasami nie mogą znaleźć się na oficjalnej stronie :)?

 

Zauważyłem, że domeny .info często wykorzystywane są pod zaplecza, albo do prób, są też tańsze i kupowane bardziej masowo. Mi wydawało się zawsze że to są dość dobre domeny, jednak teraz już sam nie wiem, dlatego zwracam sie do was z tym pytaniem - którą domenę byście wypromowali ?

 

Dzięki

Edited by mareczek123

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Zauważyłem, że domeny .info często wykorzystywane są pod zaplecza, albo do prób, są też tańsze i kupowane bardziej masowo. Mi wydawało się zawsze że to są dość dobre domeny, jednak teraz już sam nie wiem, dlatego zwracam sie do was z tym pytaniem - którą domenę byście wypromowali ?

 

Dzięki

 

O tym, że .info są wykorzystywane często pod zaplecza wiedzą tylko pozycjonerzy a nie zwykli klienci dlatego tym się nie sugeruj.

Jednak nie zawsze .info będzie pasować do charakteru działalności. Myślę, że .eu jest bardziej uniwersalne i chyba tą bym wybrał (choć za .eu nie przepadam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

.eu pod główny serwis, a na .info może być jakaś strona pomocnicza, z informacjami na temat produktów itp. oraz linkami do strony głównej .eu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli co, pod xxx.com funkcjonuje jakaś marka? Zapomni więc, bo jak urośniesz w siłę, to cię będą pod sądach ścigać i stracisz co zyskałeś. Przegrana sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok rozumiem, też osobiście nastawiłem się na .eu i tak też uczynię.

 

Sądzę, że lepszych domen już się nie da wyczaić :)

 

Heh nie no bez przesady, ja z nimi ściśle współpracuje, poza tym robię im tym sposobem darmową, do tego baaaardzo dużą reklamę. Kto by nie chciał żeby o jego serwisie powstawały inne strony, na których ludzie sprzedają właśnie jego produkty ?

 

 

 

Ok rozumiem, też nastawiłem się na domenę .eu, choć pasują mi obie. Domeny .eu są młodsze dlatego zastanawiałem się nad tą .info bo one maja zasięg międzynarodowy. Ale dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.eu pod główny serwis, a na .info może być jakaś strona pomocnicza, z informacjami na temat produktów itp. oraz linkami do strony głównej .eu.

 

DD

Mam podobne zdanie.

 

Heh nie no bez przesady, ja z nimi ściśle współpracuje, poza tym robię im tym sposobem darmową, do tego baaaardzo dużą reklamę. Kto by nie chciał żeby o jego serwisie powstawały inne strony, na których ludzie sprzedają właśnie jego produkty ?

 

 

 

Ok rozumiem, też nastawiłem się na domenę .eu, choć pasują mi obie. Domeny .eu są młodsze dlatego zastanawiałem się nad tą .info bo one maja zasięg międzynarodowy. Ale dzięki za pomoc.

 

No ja bym mimo wszystko nie chcial ;-P Poza tym, fakt ze z nimi wspolpracujesz, nie oznacza jeszcze, ze masz zgode na wykorzystywanie ich marki. Chyba, ze faktycznie masz to zapisane w umowie. Pamietaj - nigdy nic na tzw. "gembe'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie będę się spierał kto by chciał a kto nie. W moim biznesie jest to naturalne, że o produktach producenta powstają tysiące stron tworzonych przez przeróżnych ludzi a wygrywa ten kto ma dobrą domenę i stronę.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nie będę się spierał kto by chciał a kto nie. W moim biznesie jest to naturalne, że o produktach producenta powstają tysiące stron tworzonych przez przeróżnych ludzi a wygrywa ten kto ma dobrą domenę i stronę.

Jeśli nie zabezpieczysz się jakąś formą umowy / licencji, to w pewnym momencie producent może Ci odebrać domeny. Różnie to bywa, były już takie przypadki. Lepiej tę sprawę teraz ustalić.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×