Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Widząc jak na psy zeszły te aukcje na Dropped, mam nadzieję, że Premium będzie od tego wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widząc jak na psy zeszły te aukcje na Dropped, mam nadzieję, że Premium będzie od tego wolne.

 

Nikt nie karze Ci tam zaglądać :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt nie karze Ci tam zaglądać :lol:

 

No niestety na Aftermarket.pl nie dało / nie da się wybrać:

- wszystkich aukcji poza aukcjami FM,

- wszystkich aukcji poza aukcjami wystawianymi przez serwis.

 

I "w praniu" okazało się, że to bardzo złe rozwiązanie (dużo osób rezygnowało z wystawiania w ogóle aukcji, bo gubiły się w tłoku).

 

W premium.pl obecnie jest to przynajmniej oddzielone i rzeczywiście można nie zaglądać do aukcji wystawianych przez serwis. Jakby wymieszać aukcje i to wszystko to zrobiłby się taki sam śmietnik aukcyjny jak na AM.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt nie karze Ci tam zaglądać :lol:

kiedyś miałem inne zdanie na temat FM, przeglądałem tysiące domen na listach spadów, wygenerowałem sobie listę kilkuset w miarę ciekawych domen do których wracałem od czasu do czasu wrzucając je na FM.

Niestety od pewnego momentu FM stały się miejscem gdzie przede wszystkim podbija się we własnych aukcjach. Jeśli tam zaglądasz to nie mów mi, że tego nie zauważyłeś.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy tylko ja nie dostałem newslettera z premium już 2 dzień?

 

Newsletter z polecanymi ma "przerwę techniczną", ale wszystkie zaległe domeny zostaną "polecone" w najbliższych newsletterach. ;-)

 

Troszkę bawię się panelem Premium po przeniesieniu domen :) i zastanawia mnie na jakiej zasadzie ustalany jest wiek domeny z widoku https://premium.pl/domain.html

Jestem zdania że lepiej nie podawać żadnych informacji niż podawać je błędne bądź niepełne a tak niestety jest w przypadku tej funkcjonalności.

Archive pokazuje pierwszą indeksację witryny przez ich crawlery, ale co to na dobrą sprawę ma wspólnego z pierwszym wystąpieniem domeny w rejestrze? Nawet jeżeli archive pokaże pierwszy "wpis" jako 2001r. to i tak domena musiała być backlinkowana/istnieć wcześniej żeby w końcu na nią trafił i zapisał, mniej niż procent z podanych dat (zaokrąglonych do roku) jest tak naprawdę prawdziwy i spełnia swoją rolę, a to narzędzie i wiedza jest bardzo istotna dla domainera, i nie chodzi tu tylko o "kto ma starszego" ;)

Sugerowałbym na chwilę wrócić do starych dobrych pl.output i Interson już wie co dalej ;) Ustalić pierwsze unikalne wystąpienie danej domeny, albo pójść dalej i stworzyć historię danego adresu (idealnie gdyby przypominało to choć trochę Domain name history z whois eurid)... niekoniecznie z uwzględnieniem handler który był marnym pomysłem NASK, oczywiście lista domen w tej formie przestała być publikowana 2006-09-02 10:20 (?), do 2008-05-16 gdy zaczęto publikację deleted_domains.txt jest pusty okres ale na pewno da się to jakość ugryźć.

Myślę że nie tylko ja bardzo chętnie bym się dowiedział ile poszczególne adresy naprawdę mają lat, wiele osób na pewno było by mile zaskoczonych :)

 

EDIT:

Oczywisty przykład:

Onet.pl - whois: 1996-06-22 01:00:00 archive: luty 20, 1997, różnica 8 miesięcy a bywa zdecydowanie gorzej, wliczając w to sytuacje gdy domena w ogóle nie występuje w archive a istnieje zarejestrowana od 2000 bez zagospodarowanej strony.

Archwium outputów

 

Również nie otrzymałem newsletterów "Przechwytywanie: Polecane domeny - Newsletter premium.pl" z 15.04 i 14.04

 

Najstarsze dostępne pl.output są z 2003, najnowsze z 2006, więc ta metoda nie ma większego sensu. Jedynym co jest tu "nieścisłe" może być nazwa kolumny - powinna się nazywać "rok pierwszego wystąpienia zapisu zawartości strony zawartej pod tą domeną w archive.org", z tym że wtedy tabela by się trochę rozciągnęła, stąd "skrót myślowy" doprowadził do nazwy Wiek. Ta informacja jest wbrew pozorom bardziej przydatna niż data pierwszego zarejestrowania domeny, bo pokazuje kiedy - mniej więcej - na stronie zagościły crawlery, a ta wartość jest istotna dla pozycjonerów (nie wiem czy komuś poza tym przydatna jest informacja o "wieku domeny", obojętnie co by się pod tą nazwą kryło).

 

Czy na Premium zostanie wprowadzona sprzedaż FM ?

 

Podobnie jak w PPD.pl - w premium.pl nie przewidujemy wprowadzenia tzw. aukcji first minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Newsletter z polecanymi ma "przerwę techniczną", ale wszystkie zaległe domeny zostaną "polecone" w najbliższych newsletterach. ;-)

Kolejny dzień bez newsletteru poleconych do przechwytywania...

 

Wiadomo kiedy będą zaległe domeny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny dzień bez newsletteru poleconych do przechwytywania...

 

Wiadomo kiedy będą zaległe domeny ?

 

Jutro już będzie na 99%, wraz z zaległymi domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedynym co jest tu "nieścisłe" może być nazwa kolumny - powinna się nazywać "rok pierwszego wystąpienia zapisu zawartości strony zawartej pod tą domeną w archive.org", z tym że wtedy tabela by się trochę rozciągnęła, stąd "skrót myślowy" doprowadził do nazwy Wiek. Ta informacja jest wbrew pozorom bardziej przydatna niż data pierwszego zarejestrowania domeny, bo pokazuje kiedy - mniej więcej - na stronie zagościły crawlery, a ta wartość jest istotna dla pozycjonerów (nie wiem czy komuś poza tym przydatna jest informacja o "wieku domeny", obojętnie co by się pod tą nazwą kryło).

 

To jest dobrze teraz, bo z punktu widzenia pozycjonowania ważne może być, kiedy coś pierwszy raz było pod domeną (na "starszej domenie" jeśli mocno się podlinkuje czy postawi precle, zaplecza i inne takie to szansa, że domena dostanie filtr / bana jest dużo mniejsza niż na nowej). Google nigdy nie zerka do baz whois, ale do swoich - kiedy domena była odwiedzana.

 

A pl.output tylko fajnie brzmi, z punktu widzenia pozycjonowania takie dane znaczą jeszcze mniej niż archive.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Piszę jeszcze raz bo pomyliłem tematy:

 

Drobna uwaga/sugestia: Po uzupełnieniu konta mógłbym sam wybierac które i KIEDY domeny będę opłacac. Obecnie jest tak że po doładowaniu konta Premium.pl opłaca te z najbliższym terminem płatności co jest wg mnie bardzo uciążliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszę jeszcze raz bo pomyliłem tematy:

 

Drobna uwaga/sugestia: Po uzupełnieniu konta mógłbym sam wybierac które i KIEDY domeny będę opłacac. Obecnie jest tak że po doładowaniu konta Premium.pl opłaca te z najbliższym terminem płatności co jest wg mnie bardzo uciążliwe.

 

https://premium.pl/preferences.html?section=object

Automatycznie opłacaj z salda domeny przechwycone: Tak/Nie

Automatycznie opłacaj z salda zakupione domeny: Tak/Nie

 

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję.

 

Panel jednak ZBYT rozbudowany ;)

 

Przełącz sobie na wersję podstawową. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanko.

 

W jaki sposób zrobić, aby pod domeną pojawiał się wyłącznie formularz kontaktowy, zaś w premium była oferta sprzedaży.

Aktualnie mam podobno wszystko zrobione jak należy, mimo tego po wpisaniu adresu pojawia się nadal oferta sprzedaży.

 

 

Zgodnie z instrukcją / info od pracownika:

 

Narzędzia -> Parking -> Edycja ( przy nazwie domeny )

 

<div style="text-align:center;">

{formularz_kontaktowy}

<br><span style="color:#999;">Kontakt telefoniczny w sprawie domeny: xxx xxx xxx.</span>

<br><span style="color:#999;">Domena jest utrzymywana na serwerach premium.pl.</span>

</div>

 

Byłbym wdzięczny za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że już dawno napisałem ticketa z prośbą o zmianę "typu" konta za namową Intersona nadal jestem krojony na VAT nie wspominając już o zwrocie nadpłaconego VAT-u. Rozumiem, że 18 dni to zbyt mało na taką prostą rzecz czy też odpowiedź?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nie uważacie, że czcionka zastosowana na giełdzie i aukcjach jest za drobna?

Hmm... nikomu to nie przeszkadza czy nikt jeszcze nie zauważył, czy może Ja marudzę?

Jeszcze ten błękit. Na zielonym (seledynowym) tle jeszcze jako tako.

Łatwo według mnie przeoczyć literówkę - za drobne litery.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mimo, że już dawno napisałem ticketa z prośbą o zmianę "typu" konta za namową Intersona nadal jestem krojony na VAT nie wspominając już o zwrocie nadpłaconego VAT-u. Rozumiem, że 18 dni to zbyt mało na taką prostą rzecz czy też odpowiedź?

 

Przejrzałem Twoje konto i we *wszystkich* operacjach jakich na nim dokonałeś (pierwsza z 8.04) figurują ceny bez VAT, Twoje konto ma też prawidłowy typ - VAT 0%. Możesz mi więc wytłumaczyć o jakim krojeniu i nadpłaconym vacie mówisz?

 

Czy nie uważacie, że czcionka zastosowana na giełdzie i aukcjach jest za drobna?

Hmm... nikomu to nie przeszkadza czy nikt jeszcze nie zauważył, czy może Ja marudzę?

Jeszcze ten błękit. Na zielonym (seledynowym) tle jeszcze jako tako.

Łatwo według mnie przeoczyć literówkę - za drobne litery.

 

Ty marudzisz. ;-) Możesz zawiesić kursor myszy na danej domenie by zobaczyć ją w nieco większej czcionce, czarną na żółtym tle. ;-)

 

Pytanko.

 

W jaki sposób zrobić, aby pod domeną pojawiał się wyłącznie formularz kontaktowy, zaś w premium była oferta sprzedaży.

Aktualnie mam podobno wszystko zrobione jak należy, mimo tego po wpisaniu adresu pojawia się nadal oferta sprzedaży.

 

Wypróbuj prosty trick - powinien zadziałać. Wejdź w ustawienia domeny (zębatka na liście domen), przejdź do zakładki Przekierowanie i ustaw przekierowanie bezpośrednie lub w ramce (jak wolisz) na adres https://premium.pl/info/check.html?domain=domena.pl - wtedy na domenie będzie się pojawiał formularz kontaktowy; nad nim będzie informacja "Domena jest do kupienia na giełdzie domen. » zobacz ofertę" - więc jeśli chodziło Ci o "ukrycie" tego faktu, to niestety ten sposób nie zadziała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty marudzisz. ;-) Możesz zawiesić kursor myszy na danej domenie by zobaczyć ją w nieco większej czcionce, czarną na żółtym tle. ;-)

Nie marudź ;)

Jak przeglądam listę domen nie mam czasu na zawieszanie myszki.

Poza tym w newsletterach - przejście na ich stronę nie umożliwia podglądu.

 

Ale dobra tam, rozumiem, że tak było, jest i będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nie uważacie, że czcionka zastosowana na giełdzie i aukcjach jest za drobna?

Hmm... nikomu to nie przeszkadza czy nikt jeszcze nie zauważył, czy może Ja marudzę?

Jeszcze ten błękit. Na zielonym (seledynowym) tle jeszcze jako tako.

Łatwo według mnie przeoczyć literówkę - za drobne litery.

... mnie za przeproszeniem to szlak trafia po minucie przeglądania.

Zniechęca mnie to do wchodzenia na premium.

 

(ja też marudze.. )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wypróbuj prosty trick - powinien zadziałać. Wejdź w ustawienia domeny (zębatka na liście domen), przejdź do zakładki Przekierowanie i ustaw przekierowanie bezpośrednie lub w ramce (jak wolisz) na adres https://premium.pl/info/check.html?domain=domena.pl - wtedy na domenie będzie się pojawiał formularz kontaktowy; nad nim będzie informacja "Domena jest do kupienia na giełdzie domen. » zobacz ofertę" - więc jeśli chodziło Ci o "ukrycie" tego faktu, to niestety ten sposób nie zadziała.

 

Dzięki o coś podobnego mi chodziło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyszukiwarka domen na Premium.pl ze strony głównej nie działa. Wywala 500 Internal Error. Być może baza domen do przeszukania tak wzrosła po promocjach, że potrzebuje więcej papu na przemielenie? :lol:

 

EDIT:

Już śmiga. Chwilowe przeciążenie lub szybka reakcja ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×