Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Krew mnie zalewa, po raz kolejny domena przechwycona którą chciałem kupić +200zł do ceny bo ktoś sobie dołączył. I teraz po raz kolejny mam go przelicytowywać i płacić za jego dołączenie? :[

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie odnośnie przechwyceń - jeżeli dodam domenę do przechwycenia ja i parę innych osób. Jest aukcja. Jeżeli nie zdecyduję się wziąć w niej udziału to czy ponoszę jakieś koszty związanie z tym przechwyceniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie prowadzisz (nie jesteś na samej górze), to nie. W przeciwnym razie tak. Prowadzi zawsze osoba, która dodała domenę jako pierwsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co szkodzi na przeszkodzie temu by za dołączenie do aukcji płacili faktycznie tylko ci którzy do niej dołączają a nie wygrywający aukcję? Np opłata za dostęp do aukcji 200zł - tylko w przypadku wygranej. Wilk syty i owca cała - czy mi się tylko wydaje?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można poddać użytkownika obserwacji, ale jak tę obserwację usunąć? Nie mogę tego znaleźć.

Czy zmiana profilu ma na to wpływ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można poddać użytkownika obserwacji, ale jak tę obserwację usunąć? Nie mogę tego znaleźć.

Czy zmiana profilu ma na to wpływ?

 

Z tego co widzę to po wejściu na profil danego użytkownika pojawia mi się informacja "

Obserwujesz użytkownika

Zakończ obserwację", klikam i "Subskrypcja została usunięta."

 

Jednak jeśli tak jak piszesz danego profilu już nie ma to opcja ta nie wchodzi w rachubę ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co szkodzi na przeszkodzie temu by za dołączenie do aukcji płacili faktycznie tylko ci którzy do niej dołączają a nie wygrywający aukcję? Np opłata za dostęp do aukcji 200zł - tylko w przypadku wygranej. Wilk syty i owca cała - czy mi się tylko wydaje?...

 

Moim zdaniem 200zł powinno być opłatą za dołączenie do aukcji.. niezależnie czy ktoś ją wygra czy nie.. nie powinna ta opłata podnosić ceny za domenę na aukcji.

 

W ten sposób:

- nie karzemy osób które spędzają czas na wyszukiwaniu domen wartych przechwycenia (bo cały czas cena końcowa może być w miarę niska)

- premium.pl zarabia na każdym, komu wyszukiwac się nie chciało po 200 PLN (do niektórych aukcji zakładam, że dużo osób może chcieć dołączyć)

 

I wszyscy happy :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też tak uważam, ale gdy napisałem tak niedawno to były głosy że to rzekomo strata dla premium bo mniej osób będzie dołączało - zaproponowałem więc kompromis.

 

Bo niech mi powie ktoś w premium, za co płacę gdy w do aukcji z ceną 59zł ktoś dołączy, podbijając cenę na 259 a następnie ja ją wygram po przelicytowaniu tej osoby? (nie jest to wzięte z sufitu, miałem takie sytuacje)

Skoro to forma opłaty za dostęp do aukcji to dlaczego mam płacić za to ja a nie dołączający?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vardess, użytkownik jest gotowy tyle zapłacić, tyle licytuje, a to jest aukcja. Nie wiem gdzie widzisz generowanie Twojej dodatkowej opłaty - jeśli minimalnego progu by nie było, to nie tylko użytkownik będąc gotowym dać 259 zł, dałby tyle samo, ale również skończyłyby się aukcje za 59 zł, bo każdy "nowy" użytkownik mógłby licytować już od 69 zł, a nie tak jak teraz od 259 zł.

 

Dzięki wyższej kwocie minimalnej dla nowych licytujących, stworzyliśmy możliwość tanich zakupów w zakresie 59-249 zł. Jeśli ktoś jest gotowy dać 259 zł to bez względu na to czy zacznie licytować od 69 zł, czy od 259 zł. Więc jeszcze raz sobie oceń sytuację co by było, gdybyśmy znieśli minimalną kwotę przebicia - raj dla osób, które nie dodają domen do przechwycenia.

 

Krew mnie zalewa, po raz kolejny domena przechwycona którą chciałem kupić +200zł do ceny bo ktoś sobie dołączył. I teraz po raz kolejny mam go przelicytowywać i płacić za jego dołączenie? :[

 

Przecież nie musisz. Na tym polega licytacja, nie wiem skąd u Ciebie przeświadczenie, że to, że ktoś zalicytował wyżej niż Ty, jest Twoim kosztem, który Tobie niesłusznie wygenerowaliśmy. To, że dodajesz domenę do przechwycenia, pozwala Tobie na upolowanie domen w niskich cenach, ale do czasu, gdy nowy licytujący jest w stanie przebić obecną kwotę o 200 zł. Ty masz ten przywilej, że możesz przebić o 10 zł. Jeśli uważasz, że jest to zbyt małe wynagrodzenie za dodawanie domen do przechwycenia - nie dodawaj, tylko dołączaj. Masz wybór.

 

Nie planujemy żadnych zmian w tym zakresie.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapominasz skąd się wzięła aukcja - bo użytkownicy tacy jak ja dodali domenę do przechwycenia. Często podbicia o +200 są w aukcjach gdzie są nawet tylko 2 osoby. Zatem: użytkownicy nie dodadzą do przechwycenia = aukcji w ogóle nie będzie.

A póki co, jeśli się nie mylę rejestrator wg regulaminu NASK nie może przechwytywać domen dla siebie, prawda? Co i tak zdaje się jest wręcz w patologiczny sposób przez premium i am naginane.

 

Nie wmawiaj mi tylko proszę bzdur że ten system jest dla nas korzystny - bo to na litość boską obraza dla mojej inteligencji.

Wskaż mi proszę, jaką korzyść odniosłem gdy w sytuacji którą opisałem - zostałem przelicytowany z 59 na 259, a następnie z ceną 269 wygrałem aukcję? Kto tutaj odniósł korzyść? Tylko premium. W jaki sposób - moim kosztem.

Gdyby ta osoba musiała zapłacić te 200zł za dostęp do aukcji, licytacja mogła by stanąć np na 150zł - prawda? Nie tracę więc możliwości tańszego kupna domeny? Gdy piszesz ze jak ktoś chce dać za domenę 259 to i tak zalicytuje 259... Ano kolejna bzdura, bo gdyby za dostęp do aukcji była opłata 200zł, to licytując 259 musiał by "dać za domenę" już 459. Prawda czy się mylę?

 

Tej apokalipsy którą sugerujesz:

Więc jeszcze raz sobie oceń sytuację co by było, gdybyśmy znieśli minimalną kwotę przebicia - raj dla osób, które nie dodają domen do przechwycenia

 

jakoś nie doświadczam w innych serwisach gdzie jest takowa opłata - ba, stwierdził bym że to wręcz przeciwnie - raj dla dodających domeny do przechwytywania. I nie było jej wcześniej także w premium, przed wprowadzeniem tej zmiany - więc to dość komiczna sugestia ;)

 

Póki co aukcje domen przechwyconych są tylko dzięki temu że my dodajemy, a później przychodzi sobie ktoś trzeci... a premium to na rękę bo na tym zarabia - albo tylko tak wam się wydaje. W AZ co miesiąc zostawiam xxxx zł, bez żadnych pkt itp, za kilkadziesiąt przechwyconych domen - sprawdź ile zostawiam u was, pb zna mój login... ;) Dalej uważasz że ten system jest korzystniejszy finansowo? Wasz system zniechęca ludzi do przechwytywania w premium (bo tak to działa, nie tylko dla mnie).

 

We wszystkich cennikach różnych rejestratorów których znam, nie znajduję równie absurdalnej i niekorzystnej dla użytkowników opłaty. Możesz sobie sam wręczyć nagrodę cennikowej patologii roku ;)

Edited by vardess
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A póki co, jeśli się nie mylę rejestrator wg regulaminu NASK nie może przechwytywać domen dla siebie, prawda? Co i tak zdaje się jest wręcz w patologiczny sposób przez premium i am naginane.

 

Nie ma takiego zapisu w regulaminie NASK. Coś podobnego do tego, o czym piszesz, obowiązuje w eurid.

 

jakoś nie doświadczam w innych serwisach gdzie jest takowa opłata - ba, stwierdził bym że to wręcz przeciwnie - raj dla dodających domeny do przechwytywania. I nie było jej wcześniej także w premium, przed wprowadzeniem tej zmiany - więc to dość komiczna sugestia ;)

 

W premium.pl kiedyś przecież była opłata za dołączenie do aukcji i też wielu osobom się to nie podobało. Pretensje mieli zarówno dołączający - bo np. zapłacili za dostęp, potem zapomnieli o aukcji i domagali się zwrotu "bo nie skorzystali" - jak i licytujący, bo dla licytujących wiadomo, najlepiej żeby każda aukcja była zamknięta.

 

Z tym że model aukcji zamkniętych się nie sprawdza, o czym wiem osobiście z czasów Złapane.pl, wie o tym też AZ, które wprowadziło ostatecznie możliwość dołączenia do każdej aukcji. Skoro tak chwalisz model AZ, powiedz w czym jest on lepszy (dla dodających do przechwycenia), skoro w AZ dołączyłem sobie do aukcji domeny (gdzie było dwóch licytujących) płacąc 20 zł (!) i wygrałem ją kwotą ok. 400 zł. w tym przypadku efekt w modelu premium.pl niczym się nie różni od AZ, może tylko tym, że w AZ będę bardziej zdeterminowany do wygranej, skoro już coś tam zapłaciłem. ;-) Natomiast przy tańszych domenach próg wejścia do aukcji jest żaden, zaś w premium.pl jest pomyślany tak, aby odstraszyć osoby chcące licytować "dla zabawy". Możemy podwyższyć prógo do 500 zł - to by było dla Ciebie lepsze? Pewnie nie, bo wtedy "musiałbyś" kupić domenę za 569 zł?

 

Póki co aukcje domen przechwyconych są tylko dzięki temu że my dodajemy, a później przychodzi sobie ktoś trzeci... a premium to na rękę bo na tym zarabia - albo tylko tak wam się wydaje. W AZ co miesiąc zostawiam xxxx zł, bez żadnych pkt itp, za kilkadziesiąt przechwyconych domen - sprawdź ile zostawiam u was, pb zna mój login... ;) Dalej uważasz że ten system jest korzystniejszy finansowo? Wasz system zniechęca ludzi do przechwytywania w premium (bo tak to działa, nie tylko dla mnie).

 

Weź pod uwagę, że większość aukcji, do których w ten sposób ktoś dołącza, jest wcześniej polecana w naszym newsletterze i na liście spadów. Może dla tych domen powinniśmy całkowicie znieść próg wejścia, skoro to nasz pracownik je wyszukał i polecił? Zerowy próg wejścia dla polecanych, a dla pozostałych 500 zł - co Ty na to? Może zrobimy sondę, głosowanie? W końcu każdy wie, że demokracja to najlepszy sposób na prowadzenie biznesu. ;-)

 

Każdy medal ma dwie strony, wiele osób którym na pewno nie podoba się, że ktoś dołącza do "ich" aukcji, w innej aukcji same korzystają z możliwości dołączenia. O ile w pierwszym przypadku funkcja jest "be" i próg "za niski", o tyle w drugim jest "cacy", jeszcze tylko mogłoby być taniej. ;-) W złapane.pl po eksperymentalnym wprowadzeniu aukcji zamkniętych okazało się, że wielu użytkowników oceniło negatywnie brak możliwości dołączenia do aukcji, zaś osoby zadowolone stanowiły niewielką garstkę. Aplikując więc model demokracji, nie można powiedzieć że był to dobry wybór. Już nie mówiąc o stratach dla serwisu wynikłych z tego, że ludzie którzy dodali domenę, potem zapominali jej licytować (w złapane.pl jeszcze było tak, że przy aukcji nie było "startowej oferty", więc niektóre aukcje zamknięte, mimo kilku zamówień, kończyły się bez ofert, podczas gdy inne osoby z zewnątrz nie mogły, choć chciały licytować). Długo bym jeszcze mógł pisać o wadach i zaletach konkretnych rozwiązań, zarówno z punktu widzenia rejestratora / łapacza, jak i inwestora / uczestnika aukcji (oczywiście nie biorę udziału w aukcjach domen złapanych w premium.pl, ale czasem licytuję "u konkurencji", poza tym pamiętam "jak to było" gdy aktywniej uczestniczyłem w łapaniu domen), jednak faktem jest, że obecny model jest i póki co zostaje. Kiedyś był inny, teraz jest inny, w przyszłości może będzie jeszcze inny. Jeśli będziemy planować zmianę, na pewno rozważymy wszystkie opinie na ten temat, na tę chwilę nie planujemy, więc ze swojej strony nie widzę sensu kontynuowania tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapominasz skąd się wzięła aukcja - bo użytkownicy tacy jak ja dodali domenę do przechwycenia. Często podbicia o +200 są w aukcjach gdzie są nawet tylko 2 osoby. Zatem: użytkownicy nie dodadzą do przechwycenia = aukcji w ogóle nie będzie.

A póki co, jeśli się nie mylę rejestrator wg regulaminu NASK nie może przechwytywać domen dla siebie, prawda? Co i tak zdaje się jest wręcz w patologiczny sposób przez premium i am naginane.

 

Nie wmawiaj mi tylko proszę bzdur że ten system jest dla nas korzystny - bo to na litość boską obraza dla mojej inteligencji.

Wskaż mi proszę, jaką korzyść odniosłem gdy w sytuacji którą opisałem - zostałem przelicytowany z 59 na 259, a następnie z ceną 269 wygrałem aukcję? Kto tutaj odniósł korzyść? Tylko premium. W jaki sposób - moim kosztem.

Gdyby ta osoba musiała zapłacić te 200zł za dostęp do aukcji, licytacja mogła by stanąć np na 150zł - prawda? Nie tracę więc możliwości tańszego kupna domeny? Gdy piszesz ze jak ktoś chce dać za domenę 259 to i tak zalicytuje 259... Ano kolejna bzdura, bo gdyby za dostęp do aukcji była opłata 200zł, to licytując 259 musiał by "dać za domenę" już 459. Prawda czy się mylę?

 

Tej apokalipsy którą sugerujesz:

 

 

jakoś nie doświadczam w innych serwisach gdzie jest takowa opłata - ba, stwierdził bym że to wręcz przeciwnie - raj dla dodających domeny do przechwytywania. I nie było jej wcześniej także w premium, przed wprowadzeniem tej zmiany - więc to dość komiczna sugestia ;)

 

Póki co aukcje domen przechwyconych są tylko dzięki temu że my dodajemy, a później przychodzi sobie ktoś trzeci... a premium to na rękę bo na tym zarabia - albo tylko tak wam się wydaje. W AZ co miesiąc zostawiam xxxx zł, bez żadnych pkt itp, za kilkadziesiąt przechwyconych domen - sprawdź ile zostawiam u was, pb zna mój login... ;) Dalej uważasz że ten system jest korzystniejszy finansowo? Wasz system zniechęca ludzi do przechwytywania w premium (bo tak to działa, nie tylko dla mnie).

 

We wszystkich cennikach różnych rejestratorów których znam, nie znajduję równie absurdalnej i niekorzystnej dla użytkowników opłaty. Możesz sobie sam wręczyć nagrodę cennikowej patologii roku ;)

 

Tak, jeśli porównamy opłatę karną tylko dla dołączającego z obecnym mechanizmem, to oczywiście pierwsza wersja byłaby dużo korzystniejsza dla osób, które dodały domenę do przechwycenia. Natomiast mechanizm taki już był w premium.pl i spowodował, że w ciągu miesiąca dosłownie kilka osób dołączało do aukcji, tym samym moglibyśmy w ogóle zamknąć ten dostęp.

 

Nie ma więc różnicy 200 zł której oczekujesz, bo musi być jakiś złoty środek między korzyściami użytkowników, a biznesem serwisu. Jeśli nałożenie opłaty za dostęp do aukcji spowodowało nagłą rezygnację dziesiątek klientów każdego miesiąca, to oczywiste, że serwis nie może prowadzić takiego modelu biznesowego.

 

Korzyścią dla użytkownika jest to, że może licytować co 10 zł, bez konieczności pierwszego postąpienia o 200 zł. Jeśli możliwość upolowania domen w zakresie 59-249 zł jest dla Ciebie zbyt małą motywacją, to nie wiem co może być. To jest aukcja. Jeśli nie chcesz przeznaczyć na domenę 269 zł, to daj wygrać osobie, która oferuje 259 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast mechanizm taki już był w premium.pl i spowodował, że w ciągu miesiąca dosłownie kilka osób dołączało do aukcji, tym samym moglibyśmy w ogóle zamknąć ten dostęp.

 

Przy czym jak sięgniesz pamięcią, to ten fakt wynikał nie tyle z niechęci do przystępowania do aukcji, co bardziej z tego, że każdy zazwyczaj odkładał decyzję na ostatnią chwilę, a potem okazywało się, że nie jest w stanie dokonać opłaty dostępowej na czas - mieliśmy wiele takich zgłoszeń i to był jeden z problemów, który rozwiązaliśmy przy zmianie sposobu przystępowania do aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb - nie rozumiesz problemu o którym piszę. Nie jest to wysokość opłaty, tylko fakt ich przerzucania na wygrywającego aukcję.

Niech sobie będzie 20zł jak w AZ czy tysiąc jak będziesz miał takie widzimisię, to twój biznes - ba, ja jestem nawet za tym aby wynosiła przynajmniej 1000zł jak już musi być taki system :)

Nie dostrzegasz, że całkowicie zlikwidowaliście możliwość zakupu domeny w aukcji do której ktoś dołącza w kwocie poniżej 269zł? A piszecie o tym, o zgrozo:

 

Dzięki wyższej kwocie minimalnej dla nowych licytujących, stworzyliśmy możliwość tanich zakupów w zakresie 59-249 zł.

To się nazywa nie rozumieć problemu użytkownika... ;)

 

Może dla tych domen powinniśmy całkowicie znieść próg wejścia, skoro to nasz pracownik je wyszukał i polecił? Zerowy próg wejścia dla polecanych, a dla pozostałych 500 zł - co Ty na to?

jestem zachwycony pomysłem, i będę tym bardziej im ta druga opłata będzie wyższa - co wy na to?

 

Możemy podwyższyć prógo do 500 zł - to by było dla Ciebie lepsze? Pewnie nie, bo wtedy "musiałbyś" kupić domenę za 569 zł?

ehh kolejne obiecanki-cacanki, jestem za, obiema rękami i nogami głosuję ZA! ale niestety pomarzyć można...

 

@interson - w sytuacji w której osoby dodające domeny do przechwycenia robią to w nadziei kupna po 100-200zł, są bez szans z osobami przystępującymi do aukcji. Od razu, na starcie. Nie ma w ogóle licytacji w takich przypadkach i jest to wyraźnie odczuwalne. W innych serwisach taka sytuacja nie występuje.

Generalnie uważam że sprawiedliwe jest aby dostęp do aukcji miały osoby które dodały domenę do przechwycenia lub te które za to zapłaciły - jest to OK. Kompletnie mnie nie interesuje kto mnie przelicytował, czy dodający domenę czy przechwytujący. Ale dlaczego w premium ludzie mogą dołączać za free i po prostu podbijać cenę? Bez zapłacenia ani grosza! Nie zawsze przecież wygrywają. Na to niestety się nie zgadzam.

 

Jeśli nałożenie opłaty za dostęp do aukcji spowodowało nagłą rezygnację dziesiątek klientów każdego miesiąca, to oczywiste, że serwis nie może prowadzić takiego modelu biznesowego.

Wcześniej chyba prowadził, a dwie pozostałe przechwytujące firmy prowadzą nadal?... Tylko wygląda na to iż nagle premium założył iż przychód z tej opłaty ma być na określonym poziomie i basta. Nieważne iż kosztem niezadowolonych użytkowników - wasz cyrk, wasze małpy ;)

 

Nie chcę się powtarzać, wasza sprawa jak prowadzicie swój interes. Efekt jest taki jak pisałem - za przechwytywanie w AZ miesięcznie płacę xxxx zł w czystej gotówce, bez żadnych punktów. Ile w premium - pb widzi... ;) Ba, chyba nawet w dropped zostawiam więcej, mimo mizernej skuteczności

 

Jeśli nie chcesz przeznaczyć na domenę 269 zł, to daj wygrać osobie, która oferuje 259 zł.

A dlaczego mam chcieć to zrobić? Zwłaszcza jeśli planowałem przeznaczyć na domenę 200zł?? W końcu to ja dodałem domenę do przechwycenia, to dzięki takim jak ja w ogóle jest ta aukcja. Gdzie jest jakiś zysk dla mnie z tego tytułu w tej sytuacji??

 

Wspominacie o złotym środku - zaproponowałem opłatę ponoszoną przez dołączającego tylko w przypadku wygrania aukcji - bez podbijania jej w krzywdzący dla osób przechwytujących sposób. Żaden z was się do tego nie odniósł?

Wspomnienie o tym że użytkownik może nie mieć pieniędzy w panelu by taką opłatę ponieść nie jest argumentem. Za domenę też w takim razie nie ma, a licytuje - wystarczy w umożliwić mu uregulowanie tego w ten sam sposób ;)

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając całą kolejną dyskusję ujmę to tak. Masz wybór - możesz dołączyć, lub dodawać. Jeśli dodajesz, to masz z tego tytułu korzyści. Jeśli nie masz korzyści - szkoda Twojego czasu, dołączaj po przechwyceniu. Gdy zamienisz się miejscami z drugą stroną zauważysz, że korzyści dodania do przechwycenia jest wiele.

 

To jest aukcja, a ktoś za wygraną aukcję płaci. Nikt nie mówi że musisz to robić Ty - chętnie zrobi to druga strona. Wymagasz dla siebie jakiejś wyższości nad dołączającymi do aukcji, mimo, że nigdzie takich przywilejów nie deklarowaliśmy. Tak jak mówię - jeśli nie widzisz różnicy, nie dodawaj do przechwycenia. Jeśli ją widzisz, to właśnie zrozumiałeś, jakie wynikają z tego korzyści.

 

Powtórzę FAQ:

- Dlaczego muszę płacić za karę drugiego uczestnika?

Nie musisz. Nie jesteś na gorszej pozycji. Wygra ten, który zalicytuje najwyżej.

- W takim razie po co dodaję domenę do przechwycenia?

Aby mieć szansę (nie pewność!), że będziesz jedynym zamawiającym, aby mieć szansę (nie pewność!) na wygranie aukcji w cenie 59 zł oraz aby Twoją kwotą postąpienia było (do kwoty 1000 zł) 10 zł. Osoba, która nie dodała domeny do przechwycenia, nie ma pewności że w ogóle trafi ona na aukcję oraz nie ma możliwości zakupu domeny poniżej 259 zł. Jeśli korzyści są zbyt małe: nie dodawaj.

 

Jeśli nadal usilnie twierdzisz, że Ty powinieneś mieć wyższe przywileje, to niestety nie mam nic do dodania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interson,

 

może należałoby spojrzeć na tą kwestię z perspektywy "małego" inwestora, dla którego wydanie 200+ zł na domenę to dużo.

 

Rozwiązanie z opłatą za dołączenie do aukcj powoduje, że dla takiego małego inwestora kwota zakupu wzrasta do granicy nieosiągalnej / ciężkiej do przełknięcia.

 

Powoduje to również sytuację, w której taki mały inwestor nie ma szans na złapanie lepszych domen, gdyż do aukcji dołączą się duzi i zabiorą mu sprzed nosa domenę.

 

Zmiana o której piszę ja i inni powoduje, że duzi inwestorzy, którzy nie dodawali domen do przechwycenia, muszą wyłożyć 200 zł za dołączenie do aukcji. Nie zwiększają wartości aukcji, przez co ten mały cały czas ma szanse się z nimi licytować, a gdy poziom ceny dojdzie do 200 zł ... ten duży musi liczyć to już jako 400zł gdy ten mały jedynie 200zł.

 

Koszt gapowego, za niedodanie domeny do przechwycenia wydaje się być znacznie bardziej fair wobec tych, którzy poświęcili czas na dodawanie, nieprawdaż?

 

Z drugiej też strony w ten sposób, może więcej dużych zainteresuje się taką aukcją i dołączy, co również będzie korzystne wynikowo dla premium.pl ?

 

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@interson - ujmę to już najprościej jak potrafię, może tak zrozumiesz:

 

cena startowa domeny na aukcji po przechwyceniu = cena przechwycenia = 59zł

 

cena startowa domeny na aukcji po przechwyceniu gdy ktoś dołączył = cena przechwycenia + 200zł = 259zł

 

Dostrzegasz problem i absurd z nim związany? Dlaczego osobom które dodały domenę do przechwycenia podnosi się jej cenę o 200zł?? Dlaczego one mają za to płacić, że komuś kto dołączył za free zachciało się kliknąć??

I absurdalność Twojego tłumaczenia - ale za to można sobie podnieść cenę jeszcze tylko o 10zł :) a ja się pytam po raz kolejny, dlaczego od 259zł, a nie od 59zł??

 

Także krótko podsumowując, do premium nie dodaję do przechwycenia prawie nic. AZ łupie wam tyłek w przechwytywaniu równo i dokładnie więc w praktyce w ogóle tego nie odczuwam. Pochwalisz się skutecznością na domenach które dodaję do przechwycenia? jest ich w końcu niewiele :)

Na palcach też mógłbym policzyć domeny za które zapłaciłem tam więcej niż 259zł - a na premium mam taką sytuację chyba w co trzeciej aukcji.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniekąd muszę przyznać rację kolegom. Wszystko mi się w Premium.pl podoba poza przechwytywaniem. Model dołączania do aukcji oraz brak przechwytywania lite powoduje, że w Premium.pl dodaję może 5% domen, które dodaje do przechwycenia w AM i AZ. enelce ma tutaj sporo racji, obecny model jest przewidziany głównie pod rekinów domenowego biznesu i niestety eliminuje płotki, a nawet karpiki. Rekinów jest kilka - kilkanaście, a płotek i karpików całe ławice. Na co lepiej postawić nie mnie oceniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostrzegasz problem i absurd z nim związany? Dlaczego osobom które dodały domenę do przechwycenia podnosi się jej cenę o 200zł?? Dlaczego one mają za to płacić, że komuś kto dołączył za free zachciało się kliknąć??

I absurdalność Twojego tłumaczenia - ale za to można sobie podnieść cenę jeszcze tylko o 10zł :) a ja się pytam po raz kolejny, dlaczego od 259zł, a nie od 59zł??

 

To chyba nie do końca tak, że komuś "się kliknie" za free. Bo jak mu się kliknie to będzie musiał minimum te 259 zł zapłacić za domenę a Premium.pl to akurat bardzo rygorystycznie podchodzi do nieopłacanych aukcji i podbijaczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso, ale ja dość konkretnie piszę cały czas o sytuacji w której to osoba która dodała domenę do przechwycenia che ją kupić. W sytuacji gdy nie chce się licytować i kupować domeny to w ogóle nie ma znaczenia jaki jest system dołączania, nie uważasz? :)

W sytuacji gdy osoba przechwytująca domenę wygra z dołączającą, ten kto dołączył zrobił to za free - nie ponosi żadnych kosztów, tylko podbił cenę w aukcji osobie która dodała ją do przechwycenia

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wciąż nie rozumiem. Jaki jest sens dołączania do aukcji, jeśli nie chce się kupić danej domeny?

 

Mi się wydaje, że jednak większość osób, które dołączają do aukcji będzie licytowała wysoko i w wielu przypadkach wygra taką aukcję, a nie będzie tylko "podbijała cenę" (cytat), oczywiście o ile będą poważni, a ci niepoważni skończą z "czarnymi gwiazdkami" szybko.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×