Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Mylisz się, była cały czas, z tym że ta lista była ustawiona chronologicznie, więc była na czwartej stronie gdy sprawdzałem. Przed chwilą zmieniliśmy - tak samo w boksie jak i na liście - by promowane kończące się w ciągu 24h były zawsze na początku. Ale zasadniczo ta lista zawsze w założeniu miała być ustawiona chronologicznie (z promowanymi domenami podświetlonymi, ale nie wysortowanymi na górze), więc to nie był błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc była na 4 stronie. A opłata za promowanie? Skoro domena nie była wyróżniona na samej górze... to co z tym fantem?.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena była wyróżniona, nie wiem skąd wniosek że nie była. Znajdowała się cały czas na początku listy https://premium.pl/aukcje/ oraz pojawiała się losowo w boksie na stronie głównej. Na tym polega promowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie było jej na liście kończących się aukcji na samej górze. Zaczęła się pojawiać na stronie głównej w boksie dopiero po mojej interwencji (około godziny temu)... i nie tylko moja domena ale kilka innych.

https://premium.pl/aukcje/ tak wiem.. tam domena była.. to wcześniej potwierdziłem. Problem zgłosiłem dla zupełnie innej sprawy. Niestety tak jak piszesz, że moja promowana aukcja widnieje dopiero na 4 podstronie a inne kończące się w tym samym czasie są na pierwszej to coś tu jest nie halo. (szukałem jej na tej liście i do 3 strony tylko doszedłem.. eeech)

Powtarzam

Domeny nie było na górze w zakładce "Kończące się aukcje"... domena przez to nie wyświetlała się losowo w boksie na stronie głównej. (kilka osób prosiłem.. o sprawdzenie tego.. wczoraj i przedwczoraj)

Domena dopiero teraz wyświetla się w boksie na stronie głownej.

 

Przepraszam za wszystko... moja wina panie PB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena miała wykupione promowanie. Promowanie działało prawidłowo. Od dziś zmieniliśmy kryteria sortowania kończących się aukcji, dzięki czemu promowane domeny są jeszcze bardziej widoczne. Nie oznacza to, że wcześniej cokolwiek działało nieprawidłowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie byłoby, aby w Premium.pl istniały powiadomienia na e-mail o dodaniu konkretnej domeny do obserwowanych tzn. wiadomo byłoby, że ktoś interesuje się moją domeną, wzbudza zainteresowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rok1978, ale przy rozwiązaniu przemka30 dodatkowo wiedziałbyś dokładnie kiedy ktoś dodał daną domenę do obserwowanych. Na tej liście jest często tak, że jak wygrałeś daną domenę na aukcji w Premium, to te osoby, które brały w niej udział automatycznie mają ją w obserwowanych. Więc nie wiesz czy ktoś nowy spoza aukcji później ją dodał, chyba, że prowadzisz jakieś statystyki i wszystko notujesz i porównujesz te liczby z tygodnia na tydzień ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

rok1978, ale przy rozwiązaniu przemka30 dodatkowo wiedziałbyś dokładnie kiedy ktoś dodał daną domenę do obserwowanych. Na tej liście jest często tak, że jak wygrałeś daną domenę na aukcji w Premium, to te osoby, które brały w niej udział automatycznie mają ją w obserwowanych. Więc nie wiesz czy ktoś nowy spoza aukcji później ją dodał, chyba, że prowadzisz jakieś statystyki i wszystko notujesz i porównujesz te liczby z tygodnia na tydzień ;)

 

Dokładnie. A to to przychodziłby np. e-mail z powiadomieniem, że konkretna domena w danym dniu została dodana przez kogoś do obserwacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoko, jak na moje premium może dodać taką funkcjonalność. Mam nadzieję, że można byłoby ją opcjonalnie wyłączyć.

 

Byłby to fajny sposób na spamowanie sprzedawcy. Codziennie kilka razy dodałbym i usunął z listy obserowanych jego aukcję. Ciekawe czy byłby zadowolony :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

No byłby to na pewno ciekawy sposób na zapchanie skrzynki. Zawsze to kilka tysięcy maili więcej, jesli ktoś lubi kolekcjonować. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No byłby to na pewno ciekawy sposób na zapchanie skrzynki. Zawsze to kilka tysięcy maili więcej, jesli ktoś lubi kolekcjonować. ;-)

 

Oczywiście z możliwością odłączenia takiej funkcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej musiałaby być domyślnie wyłączona ;] Napisz w sugestiach, to będziemy o tym pamiętać przy okazji zmian w powiadomieniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłby to fajny sposób na spamowanie sprzedawcy. Codziennie kilka razy dodałbym i usunął z listy obserowanych jego aukcję. Ciekawe czy byłby zadowolony :>

Bez przesady... Można to bez problemu tak rozwiązać, aby uniknąć takich sytuacji wprowadzając ograniczenie czasowe na danego użytkownika i daną domenę. Przecież niezarejestrowani nie mogą dodawać do obserwowanych, więc sprawa jest banalnie prosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi by wystarczyło tylko, żeby minimum raz dziennie przychodził z Premium e-mail z informacją typu "Twoja domena xxxxx została właśnie sprzedana" ^_^ , nie muszę dostawać informacji ile osób obserwuje moje domeny (przynajmniej nie jest to dla mnie takie bardzo ważne).

 

Sebastian

alpine5

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dałoby się wprowadzić ANTY-odznaczanie.

Chcę sprawdzić jakie mam przekierowania domen - zaznaczam wszystkie, system skanuje, wyświetla wyniki i teraz...

chciałbym przy kilku zmienić przekierowanie. Wygodniej byłoby odznaczyć te pozycje a następnie ANTY-odhaczeniem spowodować że byłyby zaznaczone.

Czy jasno się wyraziłem? :P

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontynuując koncert życzeń tego wątku, czy Premium chciałoby oraz miało możliwości ku temu, aby przekonać home.pl do wprowadzenia silniejszej promocji domen z giełdy Premium?

Takie działanie, przy ekspozycji Home.pl na klienta końcowego/branżowego, byłoby bardzo pozytywne w skutkach dla rynku wtórnego domen, a jak sądzę także dla Home.pl

 

Przewidywane korzyści:

- poprawa świadomości klientów w kontekście rynku wtórnego i przeklętego przekonania że "domeny są za 0zł"

- wzrost liczby transakcji

- profity dla wszystkich stron (klient branżowy - kupno dobrych domen, a nie śmieci za 0zł; home.pl i premium.pl - zwiększenie udziału w rynku; domainerzy - polepszenie płynności).

 

Obecne sprzężenie Premium.pl i Home.pl są ważne, ale są zbyt delikatnie realizowane. OK - rozumiem, że Home.pl, który bardzo długo odpychał od siebie rynek wtórny, potrzebował czasu na "delikatną zmianę strategii" w kontekście rynku wtórnego, stąd też (choć może nie tylko stąd) obecny mariaż dwóch marek i "rozdzielenie dwóch strategii". Ale teraz? - czy nie czas na zacieśnianie, z korzyścią dla wszystkich? :) ~AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli można skorzystać z okazji to mam jedną, malutką aczkolwiek wydaje mi się, że bardzo ważną sugestię. A mianowicie fajnie by było, gdyby na stronie oferty sprzedaży domeny w PREMIUM była jasna informacja że dana domena jest na sprzedaż np. w formie treści: "Domena xxxxxxxxx.pl jest na sprzedaż". Obecnie takiej informacji nie ma. Jest tylko nazwa domeny i z treści strony można się jedynie DOMYŚLEĆ, że jest to oferta sprzedaży domeny. Mówię o tym dlatego, że nasze domeny wpisują często z palca osoby zupełnie nieznające tematu i tak naprawdę mogą nie zatrybić, że ta domena jest na sprzedaż. Może się tak zdarzyć, że przez taki niuans stracimy potencjalnego klienta. Proszę zatem PREMIUM o rozważenie możliwości umieszczenia gdzieś takiego tekstu na stronie oferty sprzedaży domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli można skorzystać z okazji to mam jedną, malutką aczkolwiek wydaje mi się, że bardzo ważną sugestię. A mianowicie fajnie by było, gdyby na stronie oferty sprzedaży domeny w PREMIUM była jasna informacja że dana domena jest na sprzedaż np. w formie treści: "Domena xxxxxxxxx.pl jest na sprzedaż". Obecnie takiej informacji nie ma. Jest tylko nazwa domeny i z treści strony można się jedynie DOMYŚLEĆ, że jest to oferta sprzedaży domeny. Mówię o tym dlatego, że nasze domeny wpisują często z palca osoby zupełnie nieznające tematu i tak naprawdę mogą nie zatrybić, że ta domena jest na sprzedaż. Może się tak zdarzyć, że przez taki niuans stracimy potencjalnego klienta. Proszę zatem PREMIUM o rozważenie możliwości umieszczenia gdzieś takiego tekstu na stronie oferty sprzedaży domeny.

 

Rozumiem argumentację i w jakiejś części mógłbym ją podzielać. Z drugiej strony, nie chciałbym aby Premium wprowadziło takie opisy domyślnie (chyba, że opcję do zaznaczenia/aktywowania dla zainteresowanych). Zwróć uwagę, że "prawna nadgorliwość" mogłaby doprowadzić do próby udowodnienia działania w złej wierze, tzn. mogłaby lub nie - te tematy nie są jednoznaczne i nawet mediatorzy z sądu polubownego nie przedstawiają jednoznaczności. Dla groszowych domen nie ma raczej problemu czy strachu, ale gdy idzie o większe i uzasadnione kwoty dla dobrych domen, temat może (nie musi) stawać się śliski.

 

Reasumując:

- Twój pomysł jako opcja - czemu nie - dla wielu domen może być przydatne

- domyślnie - nie chciałbym.

 

Nie róbmy z klientów takich debili :) jak jest "zaproponuj" przy domenie, to raczej nie chodzi o mailing z domeny albo jeszcze coś... :)

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem argumentację i w jakiejś części mógłbym ją podzielać. Z drugiej strony, nie chciałbym aby Premium wprowadziło takie opisy domyślnie (chyba, że opcję do zaznaczenia/aktywowania dla zainteresowanych). Zwróć uwagę, że "prawna nadgorliwość" mogłaby doprowadzić do próby udowodnienia działania w złej wierze, tzn. mogłaby lub nie - te tematy nie są jednoznaczne i nawet mediatorzy z sądu polubownego nie przedstawiają jednoznaczności. Dla groszowych domen nie ma raczej problemu czy strachu, ale gdy idzie o większe i uzasadnione kwoty dla dobrych domen, temat może (nie musi) stawać się śliski.

 

Reasumując:

- Twój pomysł jako opcja - czemu nie - dla wielu domen może być przydatne

- domyślnie - nie chciałbym.

 

Nie róbmy z klientów takich debili :) jak jest "zaproponuj" przy domenie, to raczej nie chodzi o mailing z domeny albo jeszcze coś... :)

 

Pozwoliłem sobie podsunąć tę sugestię ponieważ niedawno jedna osoba zwróciła mi uwagę, że gdybym jej nie powiedział, że moja domena jest na sprzedaż to odwiedzając tę stronę nie była tego do końca pewna. A co do Twoich argumentów to przyznaję Ci rację. Faktycznie może lepiej gdyby taki opis był włączany z poziomu opcji użytkownika bo nie ulega wątpliwości, że jak czasami czytam uzasadnienia sądu polubownego, który właśnie odebrał jakąś domenę to mam wrażenie, że żyję w Banana Republic. ;)

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze byłoby usprawnić funkcję obserwacji domen i wyświetleń na liście... po zalogowaniu do Premium.pl w panelu użytkownika klikając na "Lista domen", a później na ikonę "Sprzedaż" widać tylko wybrane domeny z mojego konta, które są obserwowane... znam przynajmniej kilka domen, które po wejściu bezpośrednio na stronę są obserwowane, a na liście "Sprzedaż" jest wyświetlona przy danej domenie "OBSERWUJE" - "0".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek, możesz podesłać przykłady na PW (a najlepiej zgłoszenie do DOKu)? To pierwsze takie zgłoszenie, więc przykłady na pewno się przydadzą w celu szybkiej lokalizacji błędu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek, możesz podesłać przykłady na PW (a najlepiej zgłoszenie do DOKu)? To pierwsze takie zgłoszenie, więc przykłady na pewno się przydadzą w celu szybkiej lokalizacji błędu.

 

Wysłałem wiadomość na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sugeruję aby na giełdzie można było ukryć swój login i link do profilu (szczególnie przy sprzedaży, chociaż przy kupnie też mile widziane)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×